Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Nep

Posty: 2
Wysłany: 2009-05-25, 02:50    [Pytanie] Co do pogrania na początek?

Jako, że to mój pierwszy post, chciałbym wszystkich serdecznie powitać.
A więc - WITAM! :)

Od paru lat zajmuję się muzyką. Doszedłem do wniosku, że i na harmonijkę przyszedł czas ;) Czytając forum postanowiłem zakupić Blues Banda - ot, na początek, zobaczymy jak pójdzie.
Ale - konkrety!
Zaproponujcie jakieś fajne, proste utwory do pogrania na początek. Najlepiej "blue" - smutne, powolne, bluesowe. Dużo tutaj tabów, próśb o taby...Mi chodzi, żebyście polecali coś bliskiego swojemu sercu.
Gram już na gitarze, basie i innych szarpanych, zaczynam na perkusji, miałem krótki epizod na smyczkowych i klawiszowych, śpiewam..Więc tytuły utwórów/nagrania w mp3 w zupełności wystarczą - jak tylko się połapię w dźwiękach na harmonijce to rozpisanie ze słuchu nie powinno być problemem - chcę Was maksymalnie odciążyć :)
Gorzej z technicznymi zawiłościami, dlatego proszę raz jeszcze - proponujcie łatwe utwory.
I jeszcze raz - powolne, smutnawe.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-05-25, 16:18    Odp: [Pytanie] Co do pogrania na początek?

Powolne i smutnawe... hmm... może "płonie ognisko w lesie" :P ;D albo "when the saints go marching in" (chyba tak to się pisze) nie wiem jak coś jeszcze mi wpadnie to napisze
pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-25, 20:20    Odp: [Pytanie] Co do pogrania na początek?

to drugie to raczej nie jest smutnawe :D powolne w sumie też nie jest
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-05-26, 16:53    Odp: [Pytanie] Co do pogrania na początek?

no fakt ale to dobra piosenka na początek :P :P
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-05-28, 16:30    Odp: [Pytanie] Co do pogrania na początek?

Wiem zabrzmi trywialnie ale polecam grać game :P Polecieć parę razy po C i po II pozycji a potem grać co wydech na harmonijkę przyniesie. To jeśli chodzi o "blue". A melodyjki? To biesiadne :p niestety do zagrania bluesa z mięsem potrzeba podciągów a to już trochę wyższa (ale bez przesady) półka. Bez podciągów zostaje blues wegetariański:p Ale jk to nie raz B.Łęczycki pokazał na warsztatach na dwóch dźwiękach można zagrać pięknego bluesa:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu