Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1597
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-03-14, 13:58    [Publikacje] "Happiness is a free Harmonica" - ciekawy projekt z harmonijką.

Mieszkańcy angielskiej miejscowości Gateshead potwierdzili, że być szczęśliwym i zdrowym, to takie proste!
Został on stworzony, jako metafora zdrowia, szczęścia i pomyślności w centrum miasta Gateshead, jako część projektu Szczęśliwy Zdrowy Gateshead. W ramach projektu "szczęśliwego i zdrowego miasta”, mieszkańcy zostali zaproszeni do gry w klipie wideo, gdzie mieli zagrać na harmonikach.
Żaden z uczestników nigdy nie grał na instrumencie, ale każdy szybko opanował kilka prostych zagrywek wydobywając z siebie wiele pozytywnych emocji podczas gry na harmonijce.
Mieszkańcom zadano zagrać kilka taktów, które zostały sfilmowane kolejno i edytowano do produkcji wersję znanej melodii Rossiniego - William Tell Overture. Gra na harmonijkach zależy od kontroli oddechu i jest łatwa do gry, więc ludzie mogli nauczyć się stosunkowo szybko.
Harmonijka była wspaniałą metaforą zdrowia i szczęścia, ale głównym celem projektu było zachęcenie obywateli do praktykowania w życiu codziennym nowych sposobów wspierania zdrowia i dobrego samopoczucia pod hasłem: „Nie bój się zaangażować w coś nowego”! Podejście do rozwoju sztuki jest subtelnym i eleganckim sposobem opisywania ludzi z różnych środowisk, w różnym wieku i doświadczenia celem zaangażowania w procesie, który z kolei może przekazywać istotną i trwałą wiadomość. Takie rozwojowe podejście zależy od budowania poziomu zaufania wśród uczestników, dzięki czemu zainteresowane osoby mogły spróbować nowych rzeczy i osiągnąć więcej niż wyobrażali sobie na początku, że jest to możliwe, pozostawiając w efekcie pozytywny i niezapomniany ślad w świadomości jednostki.

Na powodzenie projektu, twierdzą autorzy, trzeba codziennie robić pięć prostych kroków:

1. Interakcja.
-Komunikuj się z ludźmi, którzy cię otaczają: czy to rodziny, przyjaciół, kolegów lub sąsiadów.
2. Bądź aktywny!
-Pieszo, na rowerze lub w tańcu. Znajdź ten rodzaj aktywności, który Ci się podoba, i zrób z niego część swojego życia.
3. Kontynuuj naukę!
-Nauka nowych umiejętności daje pewność i nowych osiągnięć. Rozpocznij naukę gry na instrumencie muzycznym, lub dowiedz się, jak naprawić zepsuty rower leżący długi czas.
4. Dawaj!
-Nawet najmniejszy akt dawania, taki jak uśmiech i dobre słowo wdzięczności może uczynić czyjeś dni jaśniejsze i lepsze.
5. Przestrzegaj!
-Bądź uprzejmy dla swoich własnych myśli i uczuć, słuchaj swojego ciała, zauważysz ludzi i Świat wokół ciebie.

Zagraj! Zapraszamy do gry! Bądź zdrów i szczęśliwy!

Źródło:

Happiness is a free Harmonica

https://www.youtube.com/watch?v=7tMtGnpNlDg

Oprac. Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu