Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
t. 

Wiek: 45
Posty: 13
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-10, 00:20    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Ostatnio daje się zauważyć zagęszczenie atmosfery na forum związane z pojawianiem się po wielokroć tych samych pytań, m.in.:
Saskers napisał/a:
Udało mi się i powstrzymałem się przed odpisaniem na post kolejnego kre&$#na. ...choć podobno cel jest szczytny, więc pewnie odzew i tak będzie przeogromny. (...)

Saskers napisał/a:
Ile razy można pytać o to samo? Czy jutro znów ktoś zada pytania jaką harmonijkę wybrać do 95 zł, a pojutrze jaką wybrać do 105?
Może zamiast odpowiadać na takie pytania, bo na ich zadawanie nie bardzo mamy wpływ, zacznijmy je ignorować, a administrator zacznie je usuwać. (...)

W głównych tezach zgadzam się z przedmówcą, jednak daleki jestem od traktowania wszystkich jak idiotów (choć w większości tak pewnie jest).
Może zamiast karać wszystkich zastanowimy się jak usprawnić system i uczynić nasze forum przyjaźniejszym dla "opornych".
Pomimo, iż po pewnym czasie poruszanie się po forum jest intuicyjne, to część tematów jest umieszczona w taki sposób, że nawet dla osób, które czytają i udzielają się aktywnie na forum nie zawsze struktura jest jasna, np.
jsg napisał/a:
Ja to się już witałem, w innym miejscu, bo jakoś nie przyszło mi do głowy by poszukać takiego wątku, co by się przywitać. (...)

Może na bazie wspólnych doświadczeń (u niektórych wieloletnich) będziemy w stanie coś polepszyć i korzystać z ulubionego forum nie obawiając się o nadmierny wzrost ciśnienia.
Poniżej kilka moich przemyśleń:
1) Część problemów z wyszukiwaniem może wynikać z utrudnionego dostępu do opcji "szukaj" dla użytkowników smartfonów - wyciągnięcie wyszukiwarki na wierzch może ułatwi jej używanie i będzie się rzucać w oczy nowym użytkownikom;
2) Wiele razy pojawiały się porady dla początkujących, a nawet całe samouczki, np. stworzony przez gofatora. Zastanawiam się, czy są one wystarczająco widoczne dla osób nowych na forum i czy np. wstawienie FAQ na stronie głównej z wybranymi tekstami nie będzie również ułatwieniem dla początkujących?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-10, 00:47    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Czuję się wywołany do tablicy, ale nie wiem czemu...
W innym miejscu napisałem
Cytat:
Jestem na forum, kilka dni, a jedynym problemem jaki miałem, to znalezienie wyszukiwarki, więc jak dla mnie sens zakładania takiego jak ten wątku nie istniej, jedynie usuwanie, wszystkich zdublowanych pytań.


Założyłem owszem kilka nowych tematów.
Pierwszy dotyczył tabów do utworu którego nie było... to chyba wolno?
Drugi dotyczy programu komputerowego o którym nie ma na tym forum słowa- poza moimi postami- więc może to mieć sens
Trzeci dotyczył problemu z moja harmonijką- problemu ciekawego i nie spotykanego wcześniej, więc chyba to też ma sens?

Faktem jest, że są fora lepiej zorganizowane, dla nowicjuszy, ale są też gorsze. Nie można myśleć za wszystkich- trochę mam doświadczenia z administrowaniem for internetowych, to nigdy nie wychodzi na dobre.
Po tygodniu zaglądania na to forum, można się łatwo połapać, jakie tu panują zwyczaje i jak jest ono zorganizowane- nie ma tragedii...
Jedyne Co mogę zasugerować to jeśli znajdzie się jakiś Syzyf z pozytywistycznym zacięciem do szerzenia edukacyjnych treści można stworzyć coś takiego i na śmierć przykleić:
http://www.fajczarze.pl/f....php?f=7&t=4437
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-01-10, 08:40    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Wydzieliłem te posty jako nowy temat; zobaczymy, być może coś z tego wyniknie. Pamiętam jak jeszcze nie tak dawno jako Syzyf "przewaliłem" wszystkie tabulatury, wydzieliłem wszystko o mikrofonach, wzmacniaczach i efektach, później wydzieliłem metronomy i pokrowce. Jakoś zostało to dobrze odebrane, czasem ktoś tylko o podobne rzeczy zapyta na innym podforum i przenoszę gdzie trzeba.

Tak sobie myślę, że nasze forum jest i tak dosyć "poukładane" i "uporządkowane". Myślę, że niestety oczekiwania (głównie młodych) nowych użytkowników są takie a nie inne i tego nie zmienimy.

Gdybyśmy do regulaminu wprowadzili, że za temat powielający wiedzę z forum - warn (wartość 2 pkt. czyli można czytać nie można pisać przez miesiąc), a za odpowiedź w takim temacie - warn (wartość 1 pkt.) i zaczęli to egzekwować może część nieprzyzwyczajonych do forumowych zwyczajów by się nauczyła na wstępie co to szukajka i gdzie jest. A takie tematy od razu lądowałyby w archiwum (czytaj: w koszu). Ale to i tak nie pomoże przeciwko takim, co to "wpadnę na forum nie przeczytam i zadam pytanie i niech mi "Yaśnie Panu" odpowiadają.

Z drugiej strony czasem patrzę sobie kto jest obecny na forum i widzę, że są nicki których nie kojarzę z wypowiedzi - wchodzę na profil tej osoby i widzę np: wizyt 24 czas spędzony na forum 14 godzin - serce się raduje. Zatem nie wszystkich należy "wrzucać do jednego worka".

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2012-01-10, 10:04    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Witam wszystkich,
Jako, że poczułem się wywołany do tej tablicy, to i ja zabiorę głos.
Na wstępie przepraszam za zbyt ostry i momentami niegrzeczny ton moich ostatnich wypowiedzi. Trochę mnie poniosło i postaram się żeby to się nie powtarzało. Zapewniam, że dla każdego na tym forum mam dużo szacunku, ale czasami każdy może już nie wytrzymać.
W wyniku kumulacji zachowań moim zdaniem nieregulaminowych u kilku nowych członków naszej społeczności puściły mi ostatnio nerwy. Ile jednak razy można apelować o korzystanie z opcji "szukaj"? Ile razy można z ciekawością otwierać nowy post, a potem przekonywać się, że już się to czytało siedemnaście razy.
Miałem ostatnio więcej pracy w biurze, przed komputerem i tym samym więcej czasu spędziłem na przeglądaniu forum. Pewnie zazwyczaj administratorzy usuwają te śmieci zanim je dojrzę i dlatego się nie wkurzam. Lada moment wyjeżdżam na ferie w miejsce gdzie nie działają telefony i internet, więc się trochę zdystansuję od tego wszystkiego.
Kończąc chciałbym zauważyć, że zgadzam się z uwagami o konieczności wyciągnięcia opcji szukaj na wierzch. Może wtedy łatwiejsze będzie znalezienie tematu niż zakładanie nowego. Widziałem, że jako pierwszy zaapelował o to jsg, a teraz powtórzył tą uwagę t.
Pozdrawiam z ponownie zwiększoną tolerancją
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-10, 13:25    Odp: Propozycja usprawnienia forum

A ja staram się zachowując kulturę zasugerować ludziom myślenie. Ale i to nie zawsze dociera, wolą w swojej wybujałej niekompetencji trwać dalej i jeszcze marudzić.
Mamy wysyp poświąteczny. Ale wydaje mi się, że rok temu tego nie było tyle. Przede wszystkim strasznie dużo harpmasterów z usterkami, przy czym nie są to problemy ze sprzętem. Ale po co szukać tematu gdzie wyjaśniona jest tajemnica drugiego kanału? Moja dwójka na wdechu jest unikatowa! Tylko ja mam taki problem! :)
(Moja sztacheta w płocie, trzecia od lewej jest chyba złamana. Wygląda na to że jest w dwóch częściach, czyli podejrzewam złamanie. Czy mam ją naprawić tak jak pozostałe złamane, czy wymaga to specjalnej interwencji egzorcysty i guślarza w jednym?)
Medium, tak, byłoby fajnie. Jak się ludzie rejestrują, to akceptują regulamin. Więc powinni go przestrzegać.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
t. 

Wiek: 45
Posty: 13
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-10, 17:01    Odp: Propozycja usprawnienia forum

jsg napisał/a:
Czuję się wywołany do tablicy, ale nie wiem czemu...

jsg,
przepraszam jeśli poczułeś się urażony, nie to było moją intencją. Wręcz przeciwnie, przywołałem Twoje słowa jako osoby, która wypowiada się merytorycznie i jedynie w celu pokazania, że istnieje przestrzeń do udoskonalenia.

Pozdrawiam
Tomasz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
draconiss 

Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-01-11, 13:08    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Wyszukiwarka w bardziej widocznym miejscu oraz FAQ to dobre pomysły.Nie oczekiwałbym jednak,że całkowicie zlikwiduje to wałkowanie tych samych tematów, a co najwyżej może odrobinę zmniejszyć ich ilość.Poza tym mam wrażenie,że wielu ludzi lubi po prostu jak ktoś odpowie bezpośrednio tylko im.Przykładowo komuś może się wydawać,że to jego przypadek jest unikalny,wyjątkowy i to może być jedna z wielu przyczyn takich tematów...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-01-12, 00:17    Odp: Propozycja usprawnienia forum

t. napisał/a:
1) Część problemów z wyszukiwaniem może wynikać z utrudnionego dostępu do opcji "szukaj" dla użytkowników smartfonów - wyciągnięcie wyszukiwarki na wierzch może ułatwi jej używanie i będzie się rzucać w oczy nowym użytkownikom;

Taki był zamysł, aby wszystko było pochowane. Miało być przejrzyście i funkcjonalnie, a forum i portal miały różnić się tylko contentem, nie mogę teraz tego przerobić. Ale tak czy inaczej użytkownicy smartfonów to zaledwie 2% i strzelam, że naprawdę mało ich pisze na forum z pozycji telefonu, bo to po prostu strasznie niewygodne. :>
t. napisał/a:
2) Wiele razy pojawiały się porady dla początkujących, a nawet całe samouczki, np. stworzony przez gofatora. Zastanawiam się, czy są one wystarczająco widoczne dla osób nowych na forum i czy np. wstawienie FAQ na stronie głównej z wybranymi tekstami nie będzie również ułatwieniem dla początkujących?

Na portalu są artykuły i tam jest kilka samouczków. Teraz dorzuciłem sporą listę typu "Jaka harmonijka na początek". Mam jeszcze pomysł jak zrobić, aby każdy nowy użytkownik trafił na tę stronkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Medium napisał/a:
Pamiętam jak jeszcze nie tak dawno jako Syzyf "przewaliłem" wszystkie tabulatury, wydzieliłem wszystko o mikrofonach, wzmacniaczach i efektach, później wydzieliłem metronomy i pokrowce.

Chciałbym nieskromnie zauważyć, że ja też coś tam "przewaliłem". ;-)
Medium napisał/a:
Gdybyśmy do regulaminu wprowadzili, że za temat powielający wiedzę z forum - warn (wartość 2 pkt. czyli można czytać nie można pisać przez miesiąc), a za odpowiedź w takim temacie - warn (wartość 1 pkt.) i zaczęli to egzekwować może część nieprzyzwyczajonych do forumowych zwyczajów by się nauczyła na wstępie co to szukajka i gdzie jest.

Problem jest taki, że zwykle takie tematy zakładają osoby, które są pierwszy raz na forum, szybko się rejestrują bez przeczytania regulaminu i lecą jak najszybciej zadać pytanie niesprawdzając czy wcześniej podobne pytanie się już nie pojawiło. Jak dostaną odpowiedź to już więcej się nie pojawiają na forum. Według mnie lepszym pomysłem jest działanie takie jak teraz. Gdy pojawia się pytanie, które już na forum jest - pouczamy i dajemy link do tego tematu. W przeciwnym przypadku każdy kto zamiast zadać pytanie zacznie szukać będzie non stop trafiał do wątków gdzie jedyną odpowiedzią będzie "Było, szukaj". To jakiś nonsens.


Spróbuję ogarnąć jeden z moich pomysłów i na pewno poddam go pod ocenę tutaj, w tym temacie. ;-)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-12, 07:46    Odp: Propozycja usprawnienia forum

co do pisania z tela to ja tak robie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-01-13, 20:45    Odp: Propozycja usprawnienia forum

OK, już kilka rzeczy zrobiłem. Liczę na wasz komentarz i ewentualne propozycje co dalej.

Po pierwsze, pojawiła się szukajka w topie strony i w każdej chwili każdy użytkownik może z niej skorzystać.
Po drugie, ktokolwiek nie będzie używał szukajki, w wynikach nie wyświetlą się tematy z Archiwum. Mam nadzieje, że to odsieje najmniej potrzebne tematy.
Po trzecie, dodałem kilka artykułów w zakładce "Artykuły" na portalu, takie jak "Jaka harmonijka na początek?" czy "Jaka książka dla samouka?". Jeśli ktoś ma jakieś propozycje co tam jeszcze umieścić czekam na linki.
Po czwarte każdy świeżo zarejestrowany user będzie otrzymywał prywatną wiadomość o takiej treści:
Cytat:
Witaj na naszym forum!

Pamiętaj, że rejestrując się oznajmiłeś, że przeczytałeś i akceptujesz tutejsze warunki. W każdej chwili możesz raz jeszcze przeczytać naszą Politykę Prywatności oraz nasz Regulamin.
Jeśli potrzebujesz pomocy sprawdź wcześniej czy odpowiedź na twoje pytanie nie znajduje się już na forum. Możesz skorzystać z opcji szukaj oraz sprawdzić zakładkę Artykuły.
Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie zadaj je w odpowiednim dziale. Pamiętaj, że "z drugiej strony komputera" też jest człowiek, więc zachowaj kulturę wypowiedzi i staraj się pisać poprawnie po polsku - w razie potrzeby skorzystaj z opcji "Sprawdź pisownię".

Dziękujemy za rejestrację i życzymy samych pozytywnych emocji związanych z naszym forum.
Administracja Harmoszka.com.


Liczę, że większość nowych użytkowników przeczyta tę wiadomość przed napisaniem pierwszego posta.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-13, 21:57    Odp: Propozycja usprawnienia forum

No i jest fajnie. Choć przydałoby się jeszcze zwalczyć ten problem z prywatnymi wiadomościami.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1597
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-01-13, 22:00    Odp: Propozycja usprawnienia forum

1. Słownik zawarty na Forum jest niekompletny i z błędami. :(
Wpisz na przykład słowo:
harmonijkowy , harmonijkarz.
Słownik dzieli wyrazy na [harmonij-karz], [harmonij-kowy].
Kompletna bzdura! 8/
Wiele wyrazów jest nieosiągalnych w tym słowniku, a przecież są polskie.
Jak więc Forumowicze mogą sprawnie poprawiac błędy?! :?
Ja korzystam czasami z edytora WORD, ale to nie jest długofalowe rozwiązanie.

2. Od czego zależą wpisy na PORTALU - Przecieki z Forum, bo mam wrażenie, że są przypadkowe i nie pokazują aktualnych postów.
Przykład - dzisiejsze przecieki:

Endorser Sławek Wierzcholski. Hohner docenił Polaka.
Podhale
[Problem] Jak to ugryźć z każdej strony?
[Problem] Golden Melody C - 6 kanał na wdechu
Znalezione na YouTubie
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-01-13, 22:15    Odp: Propozycja usprawnienia forum

1. To słownik Google. Nie mam wpływu na to jakie tam słowa się pojawiają. Lepszy taki niż żaden, chodzi o to aby wyłapać błędy typu "rzelazo", bo to przecież aż w oczy kuje, a ludzie takie posty piszą.

2. Skrypt pobiera linki z tematów ostatnio poruszanych.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2012-12-04, 15:06    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Nie wiedziałem gdzie to napisać więc pozwolę sobie dołączyć do tego tematu moją propozycję:

Fajnie by wyglądały tzw rangi forumowiczów :) Np. Jeżeli osoba napisała powyżej 50 postów przy 10 punktach dostaje status "uliczny Harmonijkarz" albo przy 100 i iluś tam punktach "Bluesman z piekła rodem" itd, co sądzicie o tym pomyśle? Pomysł w sumie zaczerpnięty z innych forów, akurat przykład z forum odnośnie Ubuntu :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Jaszczur
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-04, 18:36    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Niestety rangi forumowiczów napędzają do za przeproszeniem "napierdzielania" postów bez sensu. Punkty prędzej :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-04, 19:29    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Zgadzam się z Minim. Nie chodzi o spamowanie forum ale o jak najwięcej wiedzy. Jeśli mają być jakiekolwiek rangi, to powinno być to związane z punktami przyznanymi przez innych użytkowników.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-12-04, 19:56    Odp: Propozycja usprawnienia forum

OK, fajny pomysł. Da się to zrobić.
Macie jakieś fajne hasła? Podzielimy to jakoś i coś wymyślimy.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-12-04, 20:15    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Pamiętam, że w zamierzchłych czasach był system rang za ilość postów i zostało to zlikwidowane z powodów, które Panowie Medium i Minigunmen przytoczyli. Chociaż mi tam się rangi podobały, a szczególnie teraz byłyby mi w smak, kiedy mam najwięcej postów "nabitych" :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-04, 21:41    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Nie musisz się Macieju obawiać, punktów od innych użytkowników też masz najwięcej :) (moim zdaniem słusznie).
Jeśli coś takiego wprowadzać to ile "stopni rang" by było przewidzianych?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-12-04, 23:27    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Myślę, że starczyłoby 6. 0 punktów, 1-5, 6-10, 11-20, 21-50, >50.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-05, 08:45    Odp: Propozycja usprawnienia forum

0 - zdobywam wiedzę
1-5 - trochę wiem
6-10 - wiem sporo
11-20 - pomagam innym
21-50 - dzielę się wiedzą
>50 - ekspert

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2012-12-05, 09:32    Odp: Propozycja usprawnienia forum

0 - Dopiero dostałem harmonijke
1-5 - Coś tam ogarniam
6-10 - Coś dla was zagrać?
11-20 - Bluesman uliczny
21-50 - Bluesman z piekła rodem
>50 - Harmonijka to moja religia
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-12-05, 14:32    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Mam trochę inną propozycję.
Na forum muzyki filmowej "filmmusic.pl" zamiast normalnych rang, podobnych do tych zaproponowanych przez Was, pojawiają się nazwiska najważniejszych kompozytorów. I np. ktoś z niską rangą ma pod nickiem podpis Harald Kloser, Marc Streitenfeld (czyli kompozytorów uważanych powszechnie za słabych)i tak dalej, a ci z najwyższą rangą dostają najlepszych np. Ennio Morricone, Miklos Rozsa John Williams itp.

U nas można by zrobić podobnie - ktoś z niską ranga, poniżej 5 punktów ma na przykład Ryśka Riedla (lub innego znanego harmonijkarza na jego poziomie) i potem coraz wyższe rangi z nazwiskami lepszych graczy, aż do np. Terrego, Howarda Levy i tak dalej :)

Mogę skontaktować się ekipą filmmusic.pl i zapytać w jaki sposób wprowadzili ten system - bo nazwisk dali bardzo dużo, i musi być jakiś skrypt który je przydziela i dba o to by się nie powtarzały wśród najpopularniejszych/najbardziej aktywnych użytkowników
Ostatnio zmieniony przez Jaszczur 2012-12-05, 14:37, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Medium
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2012-12-05, 14:34    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Jaszczur, bardzo mi się ten pomysł podoba :) pytanie jak reszta, a odnośnie moderacji, mam pytanie czy na stronie głównej dałoby radę umieścić aktualne nagranie zwycięzcy i w nowościach widnieje jeszcze link z 3 bitwy :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MK 


Wiek: 34
Posty: 28
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-01-07, 18:27    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Żeby nie zakładać nowego tematu, napiszę tutaj. Moja propozycja dotyczy "Postów nieprzeczytanych". Otóż, gdy nie chodzi się przez jakiś czas na forum, liczba tych postów bywa dość duża, trzeba potem w każdy temat wchodzić i przeglądać. Sęk w tym, że nie zawsze chce się przeglądać wszystkie tematy. Czy nie byłoby dobrze dodać w "Postach nieprzeczytanych" opcji "Oznacz wszystkie tematy jako przeczytane", tak jak to jest, gdy wchodzimy w poszczególne działy?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-01-07, 20:38    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Jest taka opcja przecież, masz pod postami nieprzeczytanymi :) załączam obrazek.

https://dl.dropbox.com/u/32749215/aaaaa.png
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2013-05-22, 21:24    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Taki mój pomysł: coś takiego, jak opcja "Szybka edycja", bez odprowadzenia do pełnego edytora.
Plus ikonka zgłaszania postów adminom, aby zaoszczędzić Im niepotrzebnej pracy (dublowanie tematów, "co na początek", itd.).

Jeszcze jedno: przy dodawaniu nowego psota można ustalić czas jego wygaśnięcia, ale po edycji ten czas znika.

Pardon, miałem schowane przez chowanie pewnej części skryptów, a nie wyłączyłem na harmoszce. Naprawione. :) Znaczy się "szybka odpowiedź".
Ostatnio zmieniony przez aansaa 2013-05-22, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-05-22, 21:26    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Nie wiem jak Ty, ale ja "Szybką odpowiedź" mam i z niej stale korzystam.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-05-25, 12:14    Odp: Propozycja usprawnienia forum

Kiedyś była możliwość szybkiej edycji, ale wielu miało z nią problemy, więc zdecydowaliśmy się aby zostawić edycję tak jak jest teraz.

Dodałem już opcję zgłaszania postów.

Wygaszanie postów specjalnie usunałem, bo często zdarza się tak, że ktoś wygasza swój post i potem jest luka w temacie. Gubi się wtedy wątek.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu