Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
amigowiec

Posty: 5
Wysłany: 2011-08-13, 07:04    Program Harmonica C-Dur oraz stronka z TABami

Witam Wszystkich!

Na wstępie napiszę, że jestem początkującym grajkiem. Posiadam harmonijkę C-Dur.
Jakiś czas temu szukałem programu za pomocą którego mógłbym zagrać już gotowe TABy, które są dostępne w internecie.
Niestety takiego programu nie znalazłem więc napisałem bardzo prosty programik Harmonica.
Jeżeli miałby ktoś ochotę potestować program to serdecznie zapraszam.
Dodam, że jestem też początkującym programistą a sampelki pochodzą z harmonijki ustnej C-dur, którą kupiłem po promocyjnej cenie w LIDLu. :)
Na mojej stronce znajdują się też TABy na których można potestować program.

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wojownik266 


Wiek: 49
Posty: 218
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Biały Bór
Wysłany: 2011-08-13, 10:26    Odp: Program Harmonica C-Dur oraz stronka z TABami

Bardzo bardzo ciekawy programik. Mozesz uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć w jakim języku i kompilatorze ten programik został napisany?
_________________
Kto nie walczy nie zwycięży. Kto nie zwycięży jest pokonany.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-08-13, 10:41    Odp: Program Harmonica C-Dur oraz stronka z TABami

Program bardzo ciekawy:D Tylko niedopracowany.

Są małe problemy z kanałem 2 na zassaniu i zadęciu. Gdy harmonijka ma wydać (2) to wyraźnie słychać (2'). Na zadęciu kanał drugi nie stroi.

Szkoda, że nie ma podciągów, overów i zmiany tonacji.

Jeżeli kiedyś napiszesz podobny program, który bedzie zawierał to wszystko co wymieniłem powyżej oraz nie będzie miał fałszywych dzwięków to napewno będe go często używał:D

Pozdrawiam

Gladias
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-08-13, 11:53    Odp: Program Harmonica C-Dur oraz stronka z TABami

Po pierwsze: po sprzęcie tylu "Lidl" nie spodziewałbym się bardzo czystych dźwięków, a i technika twórcy sampli jeszcze kuleje.

Mi też brakuje:
1. Wyboru tonacji
2. Wyboru typu strojenia
2. Wyboru brzmienia (chicagowskie, różne rodzaje wzmacniaczy, mikrofonów, efektów etc.)
3. Bendów, i overów (można je przecież zrealizować na innych klawiszach "w dół klawiatury".
Bez płynnego przejścia w bendach dałoby się przeżyć.
Gdyby był symulator wzmacniaczy i efektów i jeszcze korektor które to rzeczy reagowały by też na dźwięk z mikrofonu byłoby fajne narzędzie do nagrywania, strojenia (pkt 2.) symulacji, nauki bendów etc.

Nie wiem, czy na laptopie jedynie (muszę sprawdzić jeszcze na stacjonarnym) dźwięk pojawia się ze sporym opóźnieniem, (nie jest to latencja - za długie ok 0,7 sek "na słuch").

Pewnie, żeby to wszystko zrealizować potrzebne by były sample ...

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-08-13, 12:23    Odp: Program Harmonica C-Dur oraz stronka z TABami

Medium napisał/a:
Nie wiem, czy na laptopie jedynie (muszę sprawdzić jeszcze na stacjonarnym) dźwięk pojawia się ze sporym opóźnieniem, (nie jest to latencja - za długie ok 0,7 sek "na słuch").


U mnie jest ok... przynajmiej tak mi się wydaje:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
amigowiec

Posty: 5
Wysłany: 2011-08-15, 05:19    Odp: Program Harmonica C-Dur oraz stronka z TABami

@ Wojownik266:
"Mozesz uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć w jakim języku i kompilatorze ten programik został napisany?"


Za pomocą programu Hollywood. Język skryptowy piszę np. w notatniku i kompiluję programem Hollywood4.0 na daną platformę: AmigaOS3-4.x, MorphOS, WarpOS, AROS i386, Microsoft Windows, Mac OS (PowerPC & Intel), Linux (Intel). Program kupiłem razem w pakiecie z programem do prezentacji Designer.

@ #Medium:
".... dźwięk pojawia się ze sporym opóźnieniem, (nie jest to latencja - za długie ok 0,7 sek "na słuch")."


Opóźnienie wynika z tego, że dźwięk pojawia się dopiero wtedy, kiedy "puszczamy" klawisz (a nie jak powinno być "po naciśnięciu").
Niestety musiałem tak (tymczasowo) zrobić ponieważ gdy zamiast komendy "OnKeyUP" użyję "OnKeyDown" dźwięk pojawia się natychmiast ale po przytrzymaniu dowolnego klawisza dłużej niż 1 sekunda dźwięk wpada w pętlę i z braku wolnych kanałów na karcie muzycznej pojawia się komunikat o błędzie na ekranie i program jest automatycznie zamykany.
Muszę poszukać odpowiedniego polecenienia i wtedy nie będzie tego problemu. Przy okazji rozwiąże się też kolejny problem odnośnie długości sampli. Obecnie podczas używania sampli 0.6s i dłuższych przy szybszym graniu słychać w tle poprzednie wybrane sample, które nie zostały do końca odegrane (powstaje w ten sposób dodatkowy fałsz). Ta sama komenda powinna przerwać odgrywanie danego dźwięku po wyborze innego sampla.

Program z komendą "OnKeyDown":
Harmonijka z samplami 0.4s (do grania szybkich melodii)
Harmonijka z samplami 0.6s (do grania wolnych melodii)
Harmonijka inna wersja z wbudowanymi TABami

@ #Medium:
"Pewnie, żeby to wszystko zrealizować potrzebne by były sample ..."


Właśnie. :)
Dlatego mam pytanie czy byłby ktoś chętny nagrać swoją grę na harmonijce?
Dokładnie mam na myśli, żeby nagrać za pomocą dyktafonu czy komputera JEDNO nagranie ze wszystkimi możliwymi dźwiękami.
Czyli 1-10, (1) -(10), podciągi, overy, zmiana tonacji.. (Ja nawet nie wiem co to jest i jak to zagrać).

Na początek wystarczyłoby chociaż nagranie podstawowych dźwięków z 10 kanałów czyli 20 próbek sampli.
Dla osoby, która ma wprawę w graniu zajęłoby to mniej niż minutę. Ewentualnie później można rozszerzyć możliwości programu i dodać pozostałe sample. Z tego 1 pliku co dostanę to powycinam próbki sampli i podłożę pod klawiaturę. Zawsze takie sampelki byłyby lepsze niż moje. Ja niestety nie jestem w stanie na chwilę obecną lepiej zagrać po części z winy posiadanej słabej harmonijki a przedewszystkim z braku mojego doświadczenia w graniu na harmonijce.

Dobrze by było też dodać podczas nagrywania kilka słów typu: "teraz zagram podciągi czy overy" bo inaczej mogę się nie domyślić co jest grane.
Jeżeli podczas nagrywania osoba grająca popełni błąd może zagrać nutę ponownie a ja podczas wycinania poszczególnych sampli będę wycinał ostatnią najlepszą próbkę.

Odnośnie nagrywanych próbek sampli najlepiej jakby miały długość ok. 1 sekundy (sampel zawsze można skrócić gorzej w drugą stronę). Jak już będę miał dobre sampelki to wtedy będę mógł je podłożyć pod wybrane klawisze w zależności czy ktoś chciałby grać 1 ręką czy dwoma np. z shiftem. Wszystko jest do dogadania.

Podsumowanie:
- Potrzebne nowe sampelki
- Dodać nowe opcje (potrzebne sample)
- Muszę usunąć błąd z programu dotyczący zapętlonego dźwięku

Jakby ktoś chciał podesłać sample to może wysłać mi na maila: czesiekm@hotmail.com
To tyle z mojej strony. Teraz cierpliwie czekam na sampelki jak dostane to na pewno dam znać na forum.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-08-15, 11:40    Odp: Program Harmonica C-Dur oraz stronka z TABami

Generalnie dużo tam rozstroju, wdech z 2 powinien być tym samym dźwiękiem co wydech w 3. Ale baze masz dobrą, zaprogramowane myślę sensownie, ktoś może po swojemu pod względem szybkości zagrać i zapamiętać taby.

Zwykły podciąg możesz ustawić na shift (wdech) + ctrl, przy czym trzeba wymyślić jak zrobić stopniowanie podciągu. Przydałaby się też możliwość grania ciągłego dźwięku. Można zapętlić środek sampla, w tym przedziale gdzie nie ma zejść/wejść, w najgorszym wypadku przy początkach/końcach zapętlonego środka będzie lekkie cyknięcie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu