Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
girondins

Posty: 2
Wysłany: 2010-03-12, 16:20    [Problem] Zatykające się wentyle w Chrometta 14

Witam

Od niedawna posiadam Chrometta 14. Po kilku minutach grania niektóre kanały - przeważnie 5 6 i 7 jakby się zatykają - zaczynają grać po mocniejszym dmuchnięciu i od razu głośno. Patrząc do lustra zauważyłem że wentyle dopiero po mocniejszym dmuchnięciu się otwierają, są jakby przyklejone. Próbowałem grać tak żeby ograniczyć wydostanie się śliny i nic to nie daje, nawet po kilku sekundach grania już się tak dzieje. Próbowałem też delikatnie wyczyścić i nic. Inne kanały nawet podczas długiego grania działają prawidłowo.

Można coś z tym zrobić? Czy jest to moja wina złego grania?

Szukałem na forum odpowiedzi ale nie mogłem znaleźć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-03-12, 17:49    Odp: [Problem] Zatykające się wentyle w Chrometta 14

O ślinieniu się przy grze na chromatyku ,to nie może być mowy ,bo właśnie się tak dzieje ,że wentyle się przyklejają . Nawet jak już opanujesz grę bez ślinienia ,to para wodna ,będzie się skraplać i też będą się przyklejać. Musisz harmonijkę przed graniem doprowadzić do temperatury otoczenia lub trochę wyższej. Sposoby są różne ,pocieranie w dłoniach kilka minut ,przechowywanie jej w ciepłym miejscu / nie gorącym/np: kieszeń koszuli na piersi ,pod swetrem lub inne. Jak już Ci, mimo tego,po jakimś czasie grania zawilgnie ,to trzeba osuszyć /bardzo delikatnie suszarką do włosów -z daleka/ lub po prostu odłóż w ciepłe miejsce/ =to delikatny instrument .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
girondins

Posty: 2
Wysłany: 2010-03-13, 16:26    Odp: [Problem] Zatykające się wentyle w Chrometta 14

Dzięki za podpowiedź, bo rzeczywiście jak dzisiaj grałem to maksymalnie ograniczałem ślinienie się (nawet kosztem jakości gry żeby spróbować) i to dało efekt taki że ani razu nic się nie zatkało :) Nie jest to łatwe ale można się nauczyć.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu