Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
staszydlaw 

Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-11-27, 18:07    [Problem] mikroskopijna szpara...

Od niedawna mam harmonijkę (Marine Band Deluxe), ostatnio rozkręciłem ją z ciekawości, po jakimś czasie zobaczyłem, że między drewnem, a metalem jest szpara mniej więcej szerokości ostrza żyletki. Czy skróci to żywotność instrementu, czy zbytnio się przejmuje? Da się to naprawić?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-11-27, 18:17    Odp: [Problem] mikroskopijna szpara...

Masz na myśli szparę między korpusem a płytką stroikową? Jeżeli tak, to może źle dokręciłeś wszystkie śrubki, w Marine Band Deluxe czasem są z tym problemy. Jeżeli śrubki są dobrze dokręcone a szpara nadal pozostaje - na razie graj spokojnie. Sam ocenisz, jaki to będzie miało wpływ na komfort grania :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-11-27, 20:49    Odp: [Problem] mikroskopijna szpara...

Szpara powstaje dlatego, że korpus rzadko kiedy jest idealnie równy, a tym bardziej blaszki nie grzeszą idealnym wyprostowaniem (są zawsze lekko łukowate). Przy rozkręceniu lub poluzowaniu śrub widać przerwę, ale jeżeli wszystko dobrze złożysz, tj. śrubki trafią w odpowiednie miejsca i będą przykręcone dosyć mocno (ale nie piekielnie na siłę), to cały instrument się uszczelni.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu