Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Horn 

Posty: 2
Wysłany: 2011-12-24, 15:11    [Problem] Kanał 5 - brak dźwięku na wdechu ( zupełnie )

Witam,

Posiadam harmonijkę Suzuki Harpmaster w tonacji C. (moja pierwsza harmonijka)
Otóż problem polega na tym, że kiedy próbuję wytworzyć dźwięk na 5 kanale na wdechu, po prostu nic. Żadnego dźwięku, nawet niepełnego. Problem powstał tak na raz. Normalnie wszystko grało jak należy i nagle przestało działać. Dodam też, że kanał 5 na wydechu działa poprawnie. ( pewne jest, że to nie wina ułożenia ust, sposobu dmuchania )

Próbowałem ją wyczyścić lekkim strumieniem wody, gdyż myślałem, że jest tam jakieś "ciało obce" lecz nie dało to efektów (żadnych)

Proszę o pomoc i z góry dziękuje

(Wybaczcie za spam, lecz umieściłem wcześniej temat w złej kategorii, nie umiałem go przenieść^ ^ )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-24, 16:26    Odp: [Problem] Kanał 5 - brak dźwięku na wdechu ( zupełnie )

U mnie po dłuższej grze słabnie, a czasem przestaje działać szóstka na zassaniu.
Czasem pomaga "wystukanie" harmonijki o dłoń, czasem wyczyszczenie wyciorem fajkowym, delikatnie. Ale np w przypadku mojej pierwszej (wiem wiem, było to na tyle niedawno, że nie powinienem się odzywać) wymagało to rozkręcenia harmonijki i lekki odgięciu stroika- o kłak dosłownie.
Tyle że nie wiem czy to nie rozstroi harmonijki...
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Horn
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-24, 17:29    Odp: [Problem] Kanał 5 - brak dźwięku na wdechu ( zupełnie )

Rozstroić nie rozstroi. Generalnie trzeba obejrzeć stroik, czy nie ma żadnych - że tak powiem - różnic od innych. Czy nie jest zdecentrowany, odgięty lub wgięty za bardzo czy przyblokowany czymś. Stroiki od wdechu to te po zewnętrznej stronie harmonijki. Obejrzyj i daj znać jak to wygląda.

(kupują wszyscy te harpmastery ostatnio i co chwile jakieś awarie - fakt, że święta są i ludzie dostają prezenty ale... no bez przesady.)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Horn
Horn 

Posty: 2
Wysłany: 2011-12-24, 18:06    Odp: [Problem] Kanał 5 - brak dźwięku na wdechu ( zupełnie )

Heh, rozebrałem moją harmoszkę, okazało się, że jakiś kawałeczek papierku ( coś w tym rodzaju) utknął głęboko w stroiku. 35 minut wyciągałem go powoli i ostrożnie.
Na szczęście udało mi się to i problem został rozwiązany :) )

Dziękuję wam za pomoc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu