Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
tomas 

Wiek: 33
Posty: 3
Skąd: pl
Wysłany: 2008-04-20, 21:25    [Problem] Kanał 4 -> co sie stało? marine band deluxe

Więc mam problem z moim hohnerem mb deluxe. Harmonijke trzymam zawsze w oryginalnym futerale, przez ostatni miesiąc nawet jej nie ruszałem. Zdziwienie przyszło gdy chcialem cos zagrac... 4 kanał nie gra! Jeśli wciagam powietrze dzwiek jest ale jesli wydycham nie ma nic i na pewno robie wszystko dobrze. Ostatnim razem jak chowałem ją to pamiętam że normalnie wszystko działało 8/ Zaznaczam że na 100% nikt nie miał do niej dostępu. Co mogło się stać? Czy to możliwe ze padł stroik sam z siebie? Jeśli macie jakies pomysly to prosze o pomoc i ew. radę jak to moge naprawic. Pozdrawiam

Proszę moderatora o usunięcie 2 tego samego tematu bo mi sie przypadkowo zrobił ;(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-20, 21:32    Odp: [Problem] Kanał 4 -> co sie stało? marine band deluxe

Jest sposób. Jak nie działa wydech, spróbuj zrobić coś na kształto overblowa, lub podciągu na wysokim kanale. Dmuchnięcie z językiem przesuniętym nieco do przodu i w górę, jakbyś wymawiał "su". Powinno się odblokować. Z harmonijkami tak jest, że w trakcie grania wszystko jest cacy, a dopiero jak instrument odłożymy zaczynają się problemy. Jak metoda dmuchana nie da rady, to podciągnięcie dosyć nagłe pomoże.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-23, 09:42    Odp: [Problem] Kanał 4 -> co sie stało? marine band deluxe

Jak to nie pomoże, to rozkręcamy i wymuszamy drgania na stroiku podniesieniem go i puszczeniem. Oczywiście wszystko z umiarem. Jak to nie pomoże, to sprawdź pod światło, czy stroik jest idealnie po środku kanału. Jeśli nie to kartkę papieru wsuwasz prostopadle do blach między stroik i blachy, jak najbliżej nitu i delikatnym ruchem starasz się obrócić stroik, aż wcelujesz idealnie w sam środek otworu. (oczywiście trzeba kontrolować na bieżąco postępy obracania, bo możesz przesadzić, tym razem w drugą stronę ;) )

Pozdrawiam!
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu