Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
flake92 


Wiek: 32
Posty: 6
Skąd: Krakuff
Wysłany: 2009-05-26, 20:32    [Problem] Jama ustna...

Pytanie do wszystkich (może trochę dziwne, ale bardzo mi potrzebne)
Co robicie, żeby w jamie ustnej nie pojawiały się afty i temu podobne uciążliwe dolegliwości? Ostatnio miałem i wydaje mi się, że trochę harmonijka zawiniła.
Jak zapobiegać cholerstwu?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-26, 20:34    Odp: [Problem] Jama ustna...

Jak się pojawią smaruję Caridentem. Odkażanie ziołami (albo czymś mocniejszym) też powinno pomóc. W aptekach znajdziesz napewno preparaty odkażające do jamy ustnej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2009-05-26, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-26, 20:40    Odp: [Problem] Jama ustna...

pierwsze co robimy to:
nie gramy poczas jedzenia / picia

reszta to standard, staramy się trzymać harmonijkę w miejscu, gdzie nie jest narażona na zanieczyszczenia, po graniu usuwamy resztki śliny uderzając instrumentem o dłoń, takie tam...

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-05-26, 21:27    Odp: [Problem] Jama ustna...

Myślę że dobrym wyjściem jest także odpowiednia dezynfekcja sprzętu (plastikowego ew metalu, bo drewno to nie wiem czy by dało się). ja osobiście co jakiś czas porządnie harpy moje czyszczę. i moczę je w spirytusie do odkażania ran jakiś czas powiedzmy pół godziny. czasem wystarczy harpa wypłukac i poprostu przelać spirytusem. proponuję także późniejsze wypłukanie wodą bo sprzęt zachodzi smrodem C2H5OH. :D
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-07-03, 22:45    Odp: [Problem] Jama ustna...

Jezeli ktos ma problemy z jama ustną ( np. jak jak ja), to niech najlepiej zawsze przemyje harmonijke po graniu( ciepła wodą i dobrze wyszuszy) i gra dosyc regularnie. Chodzi o to, żeby harp był zawsze przed gra czysty i nie pozostawiany gdzies na biurku, bo tam rozne drobnoustroje czekaja ;].

Mogą tez pomóc rózne płyny do płukania ust ( przetrzec harpa po i przed gra) lub jakis spiritusik, ale to podobno moze doprowadzic do zmatowienia pokryw.


Ja dalej bym grał gdyby nie ta doległiwosc ;/, raz zagram na juz "uzywanym" harpie i mam apokalipse w buzi na tydzien.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-04, 01:11    Odp: [Problem] Jama ustna...

I to są wady nowoczesnego sterylnego modelu życia ;)
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu