Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
bush-man 

Wiek: 36
Posty: 1
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2007-08-21, 11:12    [problem] harmonijka dla leworęcznych - jak to trzymamy?

witam, mam takie zasadnicze pytanie do forumowiczów: jak harmonijkę powinny trzymac osoby leworęczne? :)

wiem, że teoria polega na tym, ze to lewa dłoń obejmuje harmonijke, a prawa służy do tego, no, rezonansu (?) :P ale co, jesli jestem leworęczny? czy nie powinienem zamienić rąk i tej 'słabszej' uzywac tylko do trzymania harmonijki, a lewą, bardziej sprawną, dbać o rezonans i inne takie tam efekty?


byłbym wdzieczny za pomoc, bo dopiero zaczynam swoja naukę, a głupio byłoby uczyć sie od razu z blędem.. :)
_________________
aure entuluva..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-21, 12:00    Odp: [problem] harmonijka dla leworęcznych - jak to trzymamy?

Ja także jestem leworęczny i nie widzę problemu w trzymaniu harmonijki tak samo jak osoby praworęczne :) ...myślę, że tak naprawdę nie ma to większego znaczenia... ;)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-08-21, 20:55    Odp: [problem] harmonijka dla leworęcznych - jak to trzymamy?

BuszMenia, trzymaj harpa tak, jak jest Ci najwygodniej. Sonny Terry był leworęczny i trzymał harmoszkę w ręce prawej efekty wykonując lewo. Jak tego byłoby mało, trzymał harmonijkę do góry nogami! Konkluzja jest taka: trzymaj jak Ci pasuje!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-08-28, 15:51    Odp: [problem] harmonijka dla leworęcznych - jak to trzymamy?

Ja chodz jestem praworęczny harmoszkę trzymam w ręce prawej... pierwszy raz kiedy miałem ja w rekach chwyciłem w prawo i tak było wygodniej...potem oglądałem jakieś filmiki i chcialem według instrukcji ale stwierdziłem ze lepiej grac jak wygodnie
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-08-28, 21:52    Odp: [problem] harmonijka dla leworęcznych - jak to trzymamy?

Faraon też stworzenie praworęczne, a harpa w prawej grabie trzyma. Przez to czasami dziwne efekty łapami mu wychodzą, ale gra chłopak i tak mu pasuje, więc nie ma sensu zmieniać przyzwyczajeń.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-11-09, 15:03    Odp: [problem] harmonijka dla leworęcznych - jak to trzymamy?

praworęczny i trzymam w lewej harpa, znam też osoby praworęczne, które trzymają w prawej harpa... Wogóle to nie mam pojęcia co to by za różnicę robiło...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu