Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
elvis1987 

Wiek: 37
Posty: 3
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 2010-01-17, 13:49    [Problem] [Blues Harp] Kanał 3 na wydechu.

Witam.
Mam taki mały problemik z moją harmoszką. A więc gdy dmucham w kanał 3 wydaje normalny dźwięk lecz jeszcze słychać od czau do czasu taki jakiś metaliczny dźwięk. Tak jak by jakieś dwie blaszki się o siebie ocierały (nie wiem jak to nazwać). Myślałem, że to z czasem przejdzie, że harmoszka musi się dotrzeć. Ale chyba nie ma szans. Kupiłem ją z tydzień temu. I nie wiem czy mam ją odnieść (ale chyba już za długo niestety czekałem) czy da się jakoś to jeszcze zrobić aby było normalnie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-17, 14:06    Odp: [Problem] [Blues Harp] Kanał 3 na wydechu.

Odkręć pokrywy i sprawdź, czy stroik leży równo w szczelinie. Możliwe, że jest przekrzywiony i wadzi o krawędź otworu, w którym spoczywa. Gdzieś na Forum jest podane w jaki sposób można go wycentrować.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
chaniak 


Wiek: 30
Posty: 17
Wysłany: 2010-01-17, 14:06    Odp: [Problem] [Blues Harp] Kanał 3 na wydechu.

Wydaje mi się, że stroik zaczepia o blaszkę stroikową albo uderza o pokrywę. Rozkręć harpa i zobacz czy ne zaczepia o płytkę, Jeśli stroik zaczepia o blaszkę boczną stroną trzeba go "nastawić". Np. gdy zaczepia prawą stroną to leciutko odegnij go w lewą. Jeśli natomiast stroik swoim "czubkiem" zaczepia o blaszkę trzeba go minimalnie podszlifować np. papierem ściernym lub małym pilnikiem. Jstnieje też możlowość, że uderza on o pokrywę. Najpierw roskreć harpa i zdejmij pokrywy i dmuchnij leciutko w ten kanał. Jeśli problem zniknie to znaczy, że uderza o pokrywę, jeśli nie zniknie to znaczy, że to nie wina uderzania o pokrywę. Gdy uderzy o pokrywę trzena go podgiąć trochę do środka (w głąb korpusu). Na początek jednak radzę zobaczyć, czy stroik nie odstaje bardziej niż inne stroiki. jeśli tak to podegnij go do srodka tak jak wyżej napisełem. Osobiście gdy coś dzieje się z moim harpem to najpierw wkładam kartkę mięczy stroik a blaszkę tak jak radzi pan Gussow w lwkcji 16 oto link http://www.youtube.com/wa...rom=PL&index=16 . Postępuj zgodnie z zaleceniami. Pamiętaj tylko, że [b]NIC NA SIŁĘ [/b] . Aha i zbacz też czy stroik jest dobrze przynitowany i nie lata. Jakby coś to pisz tu albo na PW to ci pomogę ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
elvis1987 

Wiek: 37
Posty: 3
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 2010-01-17, 14:41    Odp: [Problem] [Blues Harp] Kanał 3 na wydechu.

Dzięki chłopaki za pomoc. Stroik nie obijał o pokrywę. Musiało być coś z przekrzywieniem. Bo troszkę go poprzesuwałem i jest zdecydowanie lepiej. Ale będe jeszcze musiał aby ktoś słuchem sprawdził, czy jest lepiej. Dla mnie lepiej. Żadnego metalicznego dźwięku nie słychać. Jeszcze raz dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
chaniak 


Wiek: 30
Posty: 17
Wysłany: 2010-01-17, 14:43    Odp: [Problem] [Blues Harp] Kanał 3 na wydechu.

Nie ma za co. Polaecamy się na pszyszłość ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
moruluz 

Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-08, 11:49    Odp: [Problem] [Blues Harp] Kanał 3 na wydechu.

Witam. Chciałem odświeżyć temat nie zakładając nowego choć ten dość dawno się skończył. Mam podobny problem jak kolega zakładający temat jednak z modelem suzuki bluesmaster C, dość niedawno kupiony. Chodzi mi o kanał 3 gdy chcę zrobić gwałtowny mocny podciąg kanał sprawia wrażenie zatkanego. Jednak gdy powoli rozpoczynam podciąg to normalnie wydaje dźwięk. Chciałbym wiedzieć czy to normalne i tak już jest, czy to jakaś wada i reklamować harmonijkę?
Proszę nie karcić za brak wiedzy od niedawna jestem zarażony tym instrumentem.
Pozdrawiam
_________________
"Nie bój się popełniać błędów" A.Gussow
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-07-08, 15:51    Odp: [Problem] [Blues Harp] Kanał 3 na wydechu.

Suzuki ma stroiki zgrzewane wiec raczej dokladnie zbadaj problem (nie wchodzi tu w grę przesunięcie stroika na boki względem blaszki stroikowj). Najprawdopodobniej masz za malą szczelinę miedzy stroikiem a blaszką , lekkie odgiecie stoika (większa szczelina) zalatwi sprawę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
moruluz
moruluz 

Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-08, 18:49    Odp: [Problem] [Blues Harp] Kanał 3 na wydechu.

Właśnie to zrobiłem i jest o wiele lepiej, ale boję się przesadzić z tym wyginaniem. Dzięki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-07-08, 22:36    Odp: [Problem] [Blues Harp] Kanał 3 na wydechu.

W/g mnie 3 kanal odginasz dość znacznie okolo 0,5 mm, jeżeli będziesz mial trudnosci z wydobyciem dźwięków (harp C) Bb A i Ab troszkę zmniejszaj szczelinę, aż uznasz ze te dźwięki wydobywa się bezproblemowo. Stroik (3) jest praktycznie nie do zdarcia więc nie bój sie eksperymentować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu