Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
szok808 

Posty: 0
Skąd: Urszulin\Lublin
Wysłany: 2011-06-17, 22:14    Poszukuje nauczyciela gry na harmonijce.

Witam. Chciałbym zacząc przygode z harmonijka ustna, zacząłem cwiczyc w domu, ale widze że przydała by mi sie osoba która pokazała cy mi co nieco i oceniła moja prace. Najlepiej jesli bedzie to osoba z okolic Lublina. Jako, że jeszcze jestem uczniem opłata za nauke bedzie tylko symboliczna ale mam nadzieje, że moze jakis milosnik zechce mi pomóc. prosze o kontakt marcin.szokalczyk@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bolverk 

Wiek: 41
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Wysłany: 2011-06-17, 22:35    Odp: Poszukuje nauczyciela gry na harmonijce.

Powiem tak ja także pomimo moich 28 lat także zacząłem swoją naukę na harmonijce nie tak dawno. Ale to o co prosisz jest moim zdaniem mijające się z jakąkolwiek chęcią nauki gry na harmonijce. Nie chcę Cię zniechęcać harmonijka to świetny instrument ale nauczyć się gry na niej musisz się samemu. Zasoby internetu są bogate, jest wiele kursów, książek, programów. Może tu przybliżę z jakich ja korzystam, jako że uczę się podciągów korzystam z Bendometer, APtuner, AnvilStudio(darmowy program do tworzenia muzyki, żeby usłyszeć dźwięki jakie mam wydobyć jest idealny). Poza tym szukaj, szukaj, szukaj. Jest tego dużo, oj bardzo dużo, życia nie starczy żeby wszytko przeczytać i obejrzeć:)
_________________
Uczmy się gry na harmonijce ustnej. To jest świetny instrument do każdego rodzaju muzyki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-06-21, 10:34    Odp: Poszukuje nauczyciela gry na harmonijce.

Ja myślę wprost przeciwnie do Bolverka, jak znajdziesz kogoś kto zna temat od podszewki i potrafi to jeszcze przekazać w odpowiedni sposób to ja widzę same plusy ;) . Sam osobiście chętnie pouczyłbym się z kimś kto ma wiedzę harpikową i mógłby mi pomóc w grze. Wtedy nie traci się czasu na szukanie, kombinowanie, rozpisywanie itd... itp. Po prostu pytanie - odpowiedź, same korzyści, a potem tak czy inaczej ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia ... bo nie ma innej opcji :D . Reasumując życzę powodzenia w szukaniu dobrego nauczyciela.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-06-21, 10:57    Odp: Poszukuje nauczyciela gry na harmonijce.

Chętnie się wypowiem, bo nie zgadzam się ani z szok808 ani z Bolverkiem. Nauczyciel pomagający zgłębiać wiedzę od pierwszych chwil to wybawienie, co prawda jestem harmonijkowym samoukiem i jak na samouctwo chyba udało mi się dojść dość daleko. Ale uczę się też saksofonu i muszę przyznać, że każda lekcja, to milowy krok do przodu, duże przyspieszenie tej nauki. Nauczyciel przede wszystkim koryguje błędy, to olbrzymia pomoc.
Natomiast szok808, z opłatą symboliczną, może Ci być ciężko zapłacić za lekcję, przygotuj się na ceny 40zł i więcej za godzinę lekcyjną bądź zegarową. Mówimy oczywiście o lekcjach u osoby znającej się w temacie;) pozdrawiam
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-06-21, 17:03    Odp: Poszukuje nauczyciela gry na harmonijce.

Zdecydowanie lepiej jest mieć nauczyciela. Ucząc się samemu można nabrać złych nawyków, które potem ciężko skorygować. Do tego ktoś Ci powie, co masz ćwiczyć, w którym kierunku się rozwijać... Oczywiście, jeśli jest to dobry instrumentalista.
Cytat:
Powiem tak ja także pomimo moich 28 lat także zacząłem swoją naukę na harmonijce nie tak dawno. Ale to o co prosisz jest moim zdaniem mijające się z jakąkolwiek chęcią nauki gry na harmonijce. Nie chcę Cię zniechęcać harmonijka to świetny instrument ale nauczyć się gry na niej musisz się samemu.

Jestem całkowicie przekonany, że Twoja opinia wynika tylko i wyłącznie z tego, że zacząłeś naukę niedawno.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-06-21, 21:02    Odp: Poszukuje nauczyciela gry na harmonijce.

Poza tym, harmonijka to taki instrument, gdzie nie widać co dokładnie robi instrumentalista, tym trudniej to opisać. Zaś przy kontakcie w cztery oczy można dokładniej to wytłumaczyć, np. wcześniej badając pozycję języka palcem i dokładnie to opisując ;) . Mialem ucznia, który od razu wydawał dźwięk na (2), ale jego nuta była obniżona, o jakieś ćwierć, może ciut więcej, tonu. Jemu wydawało się, że jest OK i gdyby uczył się samemu tylko wzmacniałby ten błąd, choć wymagał natychmiastowej korekty.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu