Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Savage 


Posty: 12
Skąd: Tczew
Wysłany: 2008-02-20, 19:30    [opinie] Suzuki Bluesmaster

Tak jak w temacie co sądzicie o Suzuki Bluesmaster. Harmonijke znajdziecie to, stoi za około
80zł. http://sklep.gama.gda.pl/go/_info/?id=370
Potrzebne mi są wasze opinie bo chciałem sobie ostatnio kupić nową harmonijke i zastanawiam się właśnie nad tą. Z góry dziękuje za odpowiedź.

P.S Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum.
_________________
Zapraszam na mojego bloga zdjęciowego, adres: http://Bluesman4.blog.onet.pl/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
janusz 


Wiek: 33
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-04, 09:46    Odp: Suzuki BluesMaster

No ja właśnie też rozglądam się za nową harmonijką i biorę pod uwagę dwie możliwości.
Albo hering Black Blues, albo właśnie Bluesmastera. więc jeśli ktoś grał na tych harmonijkach to prosiłbym o recenzję.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hippek 

Wiek: 34
Posty: 8
Skąd: Słupca
Wysłany: 2008-05-19, 17:52    Odp: Suzuki BluesMaster

Właśnie zamówiłem tą harmonijke i mam nadzieje że długo mi posłuży :) jak troche pogram to bede mógł dac jakąś opinię :) w każdym razie liczę na to że będę zadowolony z zakupu.pozdrawiam i dodam że to pierwsza przeze mnie kupiona harmonijka.

[ Dodano: 2008-05-20, 13:42 ]
mam ta harmonijkę od godziny wiec za wiele nie mogę powiedziec poza tym, że jest ladnie zaokrąglona zarówno na kanałach jak i rantach, zero ostrych krawędzi, poza tym jest bardzo wygodna i szczelna, reaguje na najdrobniejszą dawkę powietrza oraz jak na mój gust ładnie brzmi, nie wiem jak z trwałością jednak instrument sprawia wrażenie bardzo solidnego i starannie zbudowanego. w kanałach widac poprzeczną przegrodę(nie jestem pewien do czego służy gdyż jestem początkujący).Wrażenia jak najbardziej pozytywne :) .pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
grucha0 

Wiek: 32
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kutno
Wysłany: 2008-08-10, 10:45    Odp: Suzuki BluesMaster

Pogrywam jakis czas na SilverStarze... czas zmienic na cos lepszego. Czy ta harmonijka to bedzie dobry wybór?

PS>Sory ze podczepiem sie pod temat ale nie chce zakladac nowych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-09-17, 22:02    Odp: Suzuki BluesMaster

Zapytałem się Romka Badeńskiego - dlaczego nie ma Bluesmastera w ofercie, oraz czy lepiej kupić go, czy harpmastera. Może kogoś zainteresuje jego zdanie na temat tych harmonijek :) Oto, co odpisał:
Cytat:

Jeśli chodzi o model Suzuki Bluesmaster nie umieściłem go w ofercie, ponieważ moim subiektywnym zdaniem model Harpmaster poza tym, że jest tańszy, jest również od niego lepszy pod w zasadzie każdym względem (barwa, łatwość uzyskiwania podciągów, przystosowanie do takich technik ja overbending). Oczywiście, jeśli jest Pan zdecydowany na Bluesmastera mogę go zamówić
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
skiperus 

Wiek: 44
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-29, 23:17    SUZUKI BluesMaster OPINIA

Suzuki BluesMaster mam od 2 tygodni; doświadczenia z innymi harmonijkami: Hohner BluesBand, BluesHarp, Hering FreeBlues.

1. Jest szersza o 2-3 mm, lepiej leży w męskich dużych dłoniach (różnica minimalna, ale odczuwalna)
2. Ma blachy do końca pociągnięte i zaokrąglone - rewelacyjnie gra się na krawędziach - 1 i 10 kanał bez zaczepiania wargami o krawędź blachy.
3. grzebień przyjazny dla języka i ust, otwory większe niż w Heringu FB i Hohnerze BH.
4. Dźwięk czysty, klarowny, jasny, precyzyjny, jaskrawy, trochę w kierunku metalicznego, głośność bardzo dobra, akordy brzmią ładnie - bez zarzutu z tej strony, (jak ktoś chce cieplejszego, głębszego dźwięku to chyba nie ten model, albo niższą tonację)
5. Gra się bez wysiłku przy minimalnym podmuchu, Bending, Overblow, Overdraw, wychodzą idealnie i brzmią świetnie.
6. Pudełko trochę za duże, więc się bidulka obija w transporcie, ale wystarczy owinąć kawałkiem irchy jak do czyszczenia okularów i jest OK.

Z wymienionych modeli na tej gra mi się najłatwiej i najprzyjemniej. Jest moją ulubioną do ćwiczeń i gry dla przyjemności.
Gdyby wątpliwości kogoś trapiły to odpowiem na pytania.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Volvorico 


Wiek: 29
Posty: 1
Skąd: Warszwa
Wysłany: 2010-01-15, 22:02    Odp: Suzuki BluesMaster

Kolego polecam Ci tą harmonijkę. Sam używałem suzuki Bluesmaster jak zacząłem grać na harmonijkach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-18, 22:09    Odp: Suzuki BluesMaster

Trochę czasu minęło od ostatniego postu ;) może ktoś ma nowe, a dłuższe doświadczenie do podzielenia się?
Intertesuje mnie zwłaszcza porównanie z Harpmasterem? Jak to jest, że Harpmaster, mimo że tańszy, ma lepsze opinie (i to nie tylko w oparciu o stosunek jakość/cena :) )?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Dawid 

Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-12-18, 17:39    Odp: Suzuki BluesMaster

A jak wygląda sprawa z trwałością Bluesmastera? Dorównuje pod tym względem Harpmasterowi?
_________________
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-18, 19:04    Odp: Suzuki BluesMaster

Stroiki są z tego samego, więc pewnie tak. + oczywiście kwestia indywidualna - sposób grania.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xBaton481

Posty: 6
Wysłany: 2014-07-12, 14:52    Suzuki BluesMaster

Witam, jakiś czas temu kupiłem bluesbanda, czego oczywiście żałuję. I tak jak w temacie, czy BluesMaster jest godny polecenia?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-07-14, 13:13    Odp: Suzuki BluesMaster

Tak :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu