Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-21, 21:45    Hohner Puck

No właśnie co sądzicie o tym modelu. Powiem szczerze, że jak widziałem go w pudełku to myślałem, że to breloczek 4-kanałowy :D , ale zobaczyłem, że to nie prawda. Czekam na wasze opinie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-08-22, 08:45    Odp: Hohner Puck

Dołączam się do pytania, ja nawet nie wiem jak on wygląda i czy to w ogole normalna harmonijka diatoniczna bo na tych zdjęciach w Bratpolu gówno widać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-22, 10:11    Odp: Hohner Puck

Z tego co wyczytałem na zagranicznych stronach, model "Puck" mimo swych niewielkich rozmiarów jest normalną harmonijką... i właśnie dzięki temu, że bez problemu mieści się w kieszeni, cieszy się sporą popularnością wśród harmonijkarzy.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-08-22, 18:28    Odp: Hohner Puck

Puck to normalny 10 kanałowy diatonik z drewnianym (niestety nie impregonwanym korpusem) w wersji mini. Niestety, pudełko jest wielkości tego od Marinki, tylko ten plastik w środku ma dostosowany do rozmiarów Pucka. Przez to zalety małej harmoszki są zniwelowane dużym pudełkiem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-22, 21:06    Odp: Hohner Puck

Tzn. ten co ja widziałem to był w pudełku tekturowym (ewentualnie plastikowym nie przyglądałem się tak bardzo) jego wielkości. Dlatego przykuł moją uwagę
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-23, 19:01    Odp: Hohner Puck

Ciężko mi o ocenę, bo grałem na nim dwa razy: raz na C, raz na G. Problem może wynikać tylko z przyzwyczajenia się do wielkości. Trudność sprawia (początkującym) trafienie w jeden kanał.
W sumie muszę powiedzieć, że ten model jest o tyle ciekawy, że rzeczywiście zajmuje mało miejsca a jest to zwykła harmonijka.

Ta 4-kanałowa harmonijka to MiniHarp albo LittleLady jeśli chodzi o Hohner'a, a jeśli chodzi o Tombo to oni mają Oskamonic.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-02-18, 22:13    Odp: Hohner Puck

bardzo fajna harmoszka, mała zgrabna i fajnie gra!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
beli 

Wiek: 41
Posty: 11
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2008-02-23, 19:55    Odp: Hohner Puck

[quote="Maciekdraheim"]Puck to normalny 10 kanałowy diatonik z drewnianym (niestety nie impregonwanym korpusem)



ja mam Pucka z plastikowym korpusem
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-23, 22:03    Odp: Hohner Puck

A to może mi się kiedyś coś przywidziało. Błądzić rzeczą ludzką. :)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-02-23, 23:48    Odp: Hohner Puck

Może drewniane jest jakieś starsze wydanie albo lepsze nie wiem. Mój puck ma plastikowy korpus, albo chodzi ci o duble pucka może on jest drewniany
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-26, 20:50    Odp: Hohner Puck

Wiesz co Burber, mi się chyba pomyliło z inną miniaturową harmoszką HOHNERA, czyli Piccolo. Tamta ma korpus drewniany, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że PUCK plastikowy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-02-27, 19:32    Odp: Hohner Puck

może i tak, a ta piccolo z wyglądu tez fajna jest :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
yama46 

Posty: 28
Skąd: Czempiń
Wysłany: 2008-03-05, 17:46    Odp: Hohner Puck

Ok, właśnie odebrałem paczuszkę z Puckiem (C)
Puck ma grzebień plastikowy - mówię by rozwiać wszelkie wątpliwości
Stroi dosyć dobrze i jest trochę cichsza od Blues Harpa co w moim przypadku zaliczam na plus. Co do problemów z wąskością to nie zauważyłem. Podciąga się nawet dobrze, Poza 4 kanałem, który minimalnie popiskuje.
Ogólnie polecam tym, którzy chcą pograć a nie mają ochoty psuć swoich większych haprów ;P
_________________
Skazany na bluesa...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-08-05, 15:14    Odp: Hohner Puck

Wlasnie przed chwila wrocilem ze sklepu z ta harmonijka w tonacji C. Z wygladu jest bardzo fajna, poprostu cieszy oko. Gdybym chciał ja otworzyć ta mialbym problem bo pokrywy sa wcisniete w szczeliny. Kanały sa blisko siebie narazie pomagam sobie jezykiem zeby dobrze trafic. Jesli chodzi o brzmienie to troche piszczy i jest cichsza od Blues banda.

Jeszcze dodam ze przydalby sie drewniany korpus, harmonijka wtedy wygladalaby jeszcze lepiej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
zly 


Wiek: 30
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-09-19, 17:06    Odp: Hohner Puck

Na początku witam wszystkich na forum:).Dziś stałem się posiadaczem tej harmoszki.Myślę że to całkiem ciekawa oferta dla kogoś, kto chce mieć kompaktowy model za niską cenę.W sumie to moja pierwsza harmoszka, więc wiele nie napiszę:)wykonana jest solidnie, tylko troszkę inaczej się ją trzyma, i to co już padło wielokrotnie-początkującym trudniej dmuchać w te wąskie otwory, ale przeżyjemy:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-19, 22:48    Odp: Hohner Puck

Od dzisiaj też jestem szczęśliwym posiadaczem tego cuda. Co do trafiania w otwory to nie mam większych problemów, ale rzeczywiście jest dość cicha. Nawet bardziej niż Silver Star

[edith]

No to po tym jak mi się rozklekotała częściowo z mojej winy częściowo nie ale pomijam ten fakt to byłem dzisiaj w sklepie muzycznym rozglądając się za harmonijką i rozmawiałem z pewnym człowiekiem, który tam sprzedaje instrumenty i powiedział mi, że jest ona najczęściej reklamowaną harmonijką. Podsumowując to przyjemna harmonijka o ładnym wg. mnie dźwięku jak na swoją cenę, ale ze wzgl. na awaryjność raczej jej nie polecam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-09-25, 13:23    Odp: Hohner Puck

Dziś otrzymałem przesyłkę z PUCKiem :)
Cóż mogę powiedzieć - harmoszka podoba mi się. Nie wiem czy wziąłbym ją na koncert czy jam ale ogólne pograć można. Najfajniejszy jest w niej rozmiar - jakoś tak lubię małe instrumenciki (i małe kobietki :D ) z moich doświadczeń z jednymi i drugimi wynika że wyglądają "kompaktowo" a potrafią naprawdę wiele i wiele mogą dać przyjemności ;D
Na pewno warto mieć ten model w kolekcji właśnie z racji tego nietypowego wyglądu
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-25, 16:59    Odp: Hohner Puck

A tak btw, to jak ma się brzmienie PUCKa do innych dobrych harmonijek od hohnera?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-09-25, 17:23    Odp: Hohner Puck

Nie mam pojęcia, gdyż na tych naprawdę dobrych (od S20 wzwyż) nie grałem jeszcze. Ale ogólnie brzmi ok.
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-25, 18:06    Odp: Hohner Puck

Jest naprawde ok...ale troche "cicha".
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gvintoo 


Wiek: 36
Posty: 66
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-25, 19:37    Odp: Hohner Puck

[b]minigunmen[/b], porownujac do Golden Melody, Puck ma bardzo cieple, dobrze brzmiace akordami brzmienie. Faktycznie jest cicha, ale przy tych wymiarach mozna sie tego spodziewac. Na pewno nie moge powiedziec by Puck byl lepszy od GM :) , jednak jest to ciekawostka - i przyjemne zaskoczenie, ze niemalo mozna z niej wydobyc.
[wybaczcie brak polskich znakow, jestem swiezo po instalacji systemu i lokalizacji jeszcze nie ustawilem]
_________________
nie chodzi o to by czuć smutek, tylko o to, by inni go poczuli, a tobie rzucali drobne na piwo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-09-25, 21:30    Odp: Hohner Puck

Nie grałem nigdy na Golden Melody :( ale wszystko przede mną :D ... Po kilku godzinach z PUCKiem jeszcze do końca nie przywykłem do małych dziurek ;) i gram raczej akordami lub dwudźwiękami no i faktycznie, jak rzekłeś [b]gvintoo[/b] - dobrze to brzmi w grze harmonicznej.
A co do głośności, to jest zadowalająca - porównywalna z SS przy większej łatwości zadęcia :)
Ogólnie: B.F.H. (Bardzo Fajny Harp) :D :D :D
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-09-26, 09:28    Odp: Hohner Puck

A może ktoś powiedzieć jak się gra tonqe blockingiem grając dwudźwięk w odległości 2 dziurek? (znaczy np 1 i 3 bez 2 ) Bo myślę że jest to trudne przy małych dziurkach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-26, 09:45    Odp: Hohner Puck

Ale dać się da, wtykasz język do 2 i tyle :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-09-26, 16:45    Odp: Hohner Puck

No ale przy szybszej grze nie wiem czy się tak da. Ja w normalnych diatonikach mam problem czasem żeby zatkać językiem tylko tą jedną dziurkę ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-26, 21:15    Odp: Hohner Puck

Mi się udawało grać dwudźwiękami na Hohner Mini, więc po pewnym treningu i na Pucku się uda :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-30, 17:21    Odp: Hohner Puck

Czy hohner puck jest troszkę nieszczelny, czy po prostu cichy i mi się tak wydaje, że nieszczelny?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nimsarn 

Posty: 3
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-02-08, 11:14    Odp: Hohner Puck

Witam wszystkich - pierwszy post na forum.
Miałem PUCK'a przez rok.
Ma wady jest nieco nie szczelny i piskliwy, o czym pisaliście, ponadto trudno wydobyć zniego czyste dźwięki ze skrajnych kanałów (1 i 10). Ale kochałem ją pierwszą miłością i z chęcią bym kiedyś do niej powórcił.
Choć brak mi narazie porównania - co się wkrótce mam nadzieję zmieni - ale mogę śmiało powiedzieć że ta harmoszka ma coś w sobie.
Pozdrawiam
PS. Teraz mój PUCK leży martwy z wielka dziurą na 5 kanale - nic niejest wieczne... :sad:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-02-08, 13:12    Odp: Hohner Puck

Wiesz co, mi się wydaje że to po prostu harmonijka ze stroikami do harmonijki wartej 20zł. Czyli wszystko adekwatnie. Ta harmonijka to raczej ciekawostka i gadżet moim zdaniem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nimsarn 

Posty: 3
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-02-08, 13:57    Odp: Hohner Puck

Pewnie masz rację.
Nie mniej to moja pierwsza z całym tego bagażem ;)
Teraz mam zagwozdkę jak mi się będzie grało na większym sprzęcie :D

Sprawdzaj błędy przed wysłaniem posta. Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu