Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-06-12, 20:29    Vintage 1923

Chcę kupić tego harpa w sklepie harmonijka.com.
Co sądzicie o samej harmoszce jak i o sklepie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-12, 20:42    Odp: Vintage 1923

Ja mogę się wypowiedzieć o sklepie... Troche szwankuje kontakt ale szybka wysyłka solidnie zapakowany produkt oraz list z ręcznym podpisem ( :P ) ale jeszcze się ucieszyłem kiedy przeczytałem, że będe miał zniżki po podaniu kodu :D :D ... Nie zależnie od masy zawsze zapłacisz "dyszkę" za przesyłkę... Więc ogólnie to polecam ten sklep... A Vintage'a nie widziałem, nie grałem więc nie wypowiadam się :)

pzdr :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-06-12, 21:02    Odp: Vintage 1923

Ja kupiłem w innym sklepie ale akurat na stanie i zrezygnowałem bo potrzebowałem kaski na co innego a na harmonijka.com można posłuchać brzmienia tego harpa :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-06-13, 19:43    Odp: Vintage 1923

Dżem, a jakiego harpa kupowałes?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-14, 06:09    Odp: Vintage 1923

Handy Harpa :D

pzdr :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-08-28, 11:56    Odp: Vintage 1923

M<usze powiedziec ze mialem zamiar kupic Vintage 1923 albo Blues Harpa kupilem jednak Blues Harpa bo bardziej podobalo mi sie brzmienie ale wizualnie VINTAGE VINTAGE VINTAGE VINTAGE o niebo lepszy wizualnie dla mnie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-08-28, 18:07    Odp: Vintage 1923

Brzmieniowo też :D przynajmniej moim zdaniem :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-08-28, 21:18    Odp: Vintage 1923

Mi brzmienie vintage'a średnio się podoba, a gdy byłem na harmonica bridge festival w Bydgoszczy to chodziły na temat tej harmoszki niepochlebne opinie. Podobno nie jest fajna, to tylko bajer, nic specjalnego a piąty stroik szwankuje po niedługim czasie, bo niby jest jakoś cieńko wykonany.
Zdecydowanie brzmieniowo i technicznie lepiej wypadał Golden Melody, z tego co się nadyskutowałem i obserwowałem słuchając bacznie gry na tymże harpie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-08-31, 22:19    Odp: Vintage 1923

Ja powiem swoje odczucia: Vintage to chyba najładniejsza harmonijka jaką miałem okazje widzieć :) Bo ja lubie starocie...
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 

Wiek: 35
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra/Poznań
Wysłany: 2008-02-18, 19:04    Odp: Vintage 1923

Hmmm... No właśnie. ładna, podobno ładnie brzmi. Ale wyczytałem, że po grze zostaje dziwny posmak po tym "egzotycznym" drewnie. Prawdali to? Imieninki sie zbliżają, czas sobie nowa harmonijkę kupić, i nie wiem jaką. A, i czy w tym modelu nie pecznieje drewno? Nigdy nie miałem z tym kontaktu(drewniany korpus). W ogóle w tym temacie nie miałem ze zbyt wieloma rzeczami kontaktu.:) Bo jeśli pęcznieje i naprawdę zostawia jakiś posmak (dziewczyna by mnie zabiła:) to wybiorę Golden melody albo Special 20...
_________________
Literka Z, literka H, literka P
JAK ZHP!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2008-02-24, 20:03    Odp: Vintage 1923

Drewno nie pęcznieje, jest lakierowane ;) a co do posmaku to ja nic takiego nie zauważyłem.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 

Wiek: 35
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra/Poznań
Wysłany: 2008-02-25, 21:18    Odp: Vintage 1923

heh, dzięki, aczkolwiek trochę za późno:) Już zaprzyjaźniłem sie ze Special 20:) (z tymi piekielnymi wąskimi otworami:()
_________________
Literka Z, literka H, literka P
JAK ZHP!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
beli 

Wiek: 41
Posty: 11
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2008-02-26, 21:04    Odp: Vintage 1923

także myślę o zakupie modelu vintage 1923 i bardzo proszę o radę mam dwie harmoszki
blues harpa w C oraz big riwer harpa w G jaką tonację heringa doradzilibyście mi teraz,
którą można uznać za najbardziej uniwersalną pomijając te dwie które posiadam myślałem o A ale wolę się poradzić bardziej doświadczonych graczy.
pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-26, 21:12    Odp: Vintage 1923

Teraz weź A, potem D, Bb, Eb, F i reszta może kiedyś się uzupełni. A i D będą najbardziej przydatne. Potem zaś Bb, żeby grać jak Sonny Terry (sam na taką poluję), Eb (tak jak Bb) fajnie z dęciakami chodzi, a F najwyższa, jak w C zamarzy Ci się pograć. Mając taki zestaw zagrasz już chyba wszystko.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
beli 

Wiek: 41
Posty: 11
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2008-02-26, 21:21    Odp: Vintage 1923

może ja te tonacje nie do końca rozumię więc proszę o wyjaśnienie
wg tego czego uczyłem się na lekcjach muzyki dźwięk Bb to jest dźwięk b obniżony o pół tonu czyli A , a z tego co mi napisałeś tak nie wynika bardzo proszę o wyjaśnienie
pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-26, 21:24    Odp: Vintage 1923

Tonacje na harmoszkach zapisywane są w oznaczeniu amerykańskim, dla którego amerykańskie B, to nasze H. Jego obniżenie o pół tonu, to rodzime b, a za oceanem Bb. Ot cała tajemnica.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
beli 

Wiek: 41
Posty: 11
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2008-02-27, 21:07    Odp: Vintage 1923

jeszcze tylko dwa pytanka:
1.jak kolejno od najniższej do najwyższej układają się skale harmonijek??
2.proszę o rozpiskę oznaczeń amerykańskich ( czy jakieś inne skale oprócz Bb, czy tylko ta)
z góry dziękuję za pomoc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-02-27, 21:42    Odp: Vintage 1923

1. G, G#, A, Bb, H(B), C, Db, D, Eb, E, F, F#.
Do tego wszelkie wariacje z przedrostkami Low- i High-
2. Bb to chyba podstawowa różnica w oznaczeniach amerykańskich. Poza tym "sharp" oznacza krzyżyk (#), a "flat" bemol (b).
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
beli 

Wiek: 41
Posty: 11
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2008-02-28, 19:42    Odp: Vintage 1923

a jaka jest różnica w wielkości kanałów i w odległości między nimi w vintage 1923 (w stosunku do blues harpa)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jeme 

Wiek: 47
Posty: 11
Skąd: wa
Wysłany: 2008-03-13, 20:58    Odp: Vintage 1923

siemka - mój pierwszy post na forum :)

Osobiście od jakiegoś czasu jestem przeszczęśliwym posiadaczem rzeczonego Vintage'a
To moja trzecia harmonijka po dwóch Hohnerach (Marine Bandzie i Pro Harpie) i bez dwóch zdań jest z nich wszystkich najlepsza.
Szczerze mówiąc wygląd jakoś mnie nie powala - ładna jest, owszem, ale najwyraźniej nie ma to dla mnie większego znaczenia. Jeżeli ktoś uważa wygląd za zaletę - na tej harmonijce z pewnością się nie zawiedzie. Generalnie wygląd stylizowany na staroć jest przyjemny. Większe wrażenie za to robi na mnie drewno z jakiego harmonijka jest wykonana. Piękna barwa, połysk, ZAPACH... Co do posmaku w ustach - muszę to potwierdzić. Przez pierwsze kilka dni charmonijka jest lekko gorzka. Uczucie po jakimś czasie przechodzi, a w połączeniu z aromatem drewna jest nawet całkiem przyjemne.
Harmonijka jest ciężka - świetnie leży w ręku i czuje się że 'coś' się trzyma.

Brzmienie - moim zdaniem świetne, ale to oczywiście kwestia gustu. Mnie pasuje najbardziej ze wszystkich harmonijek z którymi się zetknąłem.

Teraz najważniejsze - jak toto sprawuje się w graniu. Od razu zaznaczam że niejestem jakimś pr0 harperem. Moją przygodę z harmonijką można określić prosto - gram od dawna, ale (za) rzadko. Przesiadka na Heringa z Hohnera - coś nieprawdopodobnego. Vintage jest bardzo czuły, podciąga się jak marzenie, niesamowicie zmienia swoje brzmienie - kupa miejsca na ekspresje. Co jakiś czas biorę mojego starego Pro Hapa tylko po to żeby porównać i sprawdzić czy mnie pamięć nie myli i czy faktycznie różnica jest tak wielka. Jest.

Podsumowanie - mam takie wrażenie że moje poprzednie hohnerki to były 'porządne urządzenia do grania'. Natomiast Hering - to instrument.

pozdrawiam

@beli - V1923 jest odrobinkę węższy od Pro Harpa MS. Na prawdę nie jest to wielka różnica, ale musiałem się chwilę przestawiać żeby nauczyć się znowu grać pojedyńcze dźwięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
beli 

Wiek: 41
Posty: 11
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2008-03-13, 21:19    Odp: Vintage 1923

gram na heringu kilka dni i też jestem bardzo zadowolony, zapach już mi nie przeszkadza i w ogóle jest zaj....y, a poza tym kupiłem w tonacji A i powiem że chyba ona mi najlepiej leży,
ale powiem szczerze że na blues harpie też mi się świetnie gra
pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu