Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-02-23, 18:35    Gra w Zespole

Witam, mam zapoytanie do każdego kolegi z forum ale przede wszystkim do tych grających w zespołach :medit: . Kolega zlozyl mi propozycje gry w zespole. no i zaczynaja sie schody bo ja nigdy nie gralem z kims i w ogole nie wiem czy na Harmonijce w C sie "oplaca" tam pchac.... prosilbym o pomoc.....
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-02-23, 18:47    Odp: Gra w Zespole

poćwicz do podkładów (bardzo dużo!) to się nauczysz grać do jakiejś linii melodycznej. A jak chcą żebyś grał to idź- powiedz że jesteś słaby ale chętnie z nimi poćwiczysz ;)

pozdrawiam "osa"

PS dziś się zacząłem zgrywać z moim gitarzystą :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-02-23, 19:16    Odp: Gra w Zespole

spoko...... ale np wiem na pewno ze bede gral "Czarny chleb i czarna kawe" w ekc. tabulatur to jest ale...... jakies inne. za cholere nie wychodzi jak w piosence.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-02-23, 19:19    Odp: Gra w Zespole

hm... to graj na czuja i sam sobie to rozpracuj.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-02-23, 19:20    Odp: Gra w Zespole

niby za miecha beziem grac ale..... wolalbym umiec ;]

[ Dodano: 2008-02-23, 19:45 ]
heh........ no niby tak..... ale...... ;/
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-23, 22:04    Odp: Gra w Zespole

Jak masz harpa w C, to ładuj się do piosenek w G, słuchaj uważnie i leć na wyczucie. Powinno się udać. I pamiętaj, lepiej zagrać mniej dźwięków, niż zagrać za dużo. Przy grze w zespole to naczelna zasada.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-02-24, 08:38    Odp: Gra w Zespole

hmm.....

[ Dodano: 2008-02-24, 16:43 ]
no a jakis programik do nagrywania dżwięku???? żebym odsluchal jak to wychodzi bo podczas gry to nie to samo.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Krasnoarmiejec 

Posty: 5
Skąd: ArmiaCzerwona
Wysłany: 2008-02-24, 22:22    Odp: Gra w Zespole

Mnie kolega wciągnął do wspólnej gry (ja osobiście na co dzień "tak sobie dmucham" , nawet podciągu nie umiem :D ) i musze przyznać że 'takie sobie dmuchanie" na co dzień od grania w zespole różni sie o 100 %.Trzymanie rytmu ..to nie takie łatwe wbrew pozorom :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-02-25, 09:28    Odp: Gra w Zespole

Smyrdek, program do nagrywania to jest dobry Audacity (na pewno ponad połowa użytkowników tego forum korzysta z tego programu http://www.idg.pl/ftp/pc_8992/Audacity.1.2.4.html Krasnoarmiejec, pewnie że gra w zespole jest trudniejsza ale wszystko można wyćwiczyć nie? :)

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-02-25, 14:48    Odp: Gra w Zespole

heh oby. naJGORSZY JEST BRAK CZASU ;/

[ Dodano: 2008-02-25, 14:50 ]
Heh oby.... najgorszy jest brak czasu.....
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Krasnoarmiejec 

Posty: 5
Skąd: ArmiaCzerwona
Wysłany: 2008-02-25, 20:17    Odp: Gra w Zespole

Osa - no pewno , jeszcze jak się umie grać :)
Może wrzucę parę jakiś filmik jak gramy (pośmiejecie się) :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-02-25, 20:33    Odp: Gra w Zespole

Może się pośmiej ale zwróć uwagę na to że zawsze ktoś coś Ci podpowie jak Cię posłucha, coś poradzi itp. itd.

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-02-25, 21:12    Odp: Gra w Zespole

hahaha a ja wrzuce jak gram solo ;p tylko musze leposzy mik'e skombinować ;p
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2008-02-25, 21:33    Odp: Gra w Zespole

Ja gram w duecie, i to kompletnie na czuja. Czasami sam siebie zachwycam ( w obie strony - niestety ;( ) I powiem że na czuja jest dla mnie najlepiej, bo nie lubię schematów, a tak mogę dać to, co mi w duszy piszczy. I co że nie potrafię jeszcze podciągów, jadę melodycznie, czasem coś piśnie, czasem coś za nisko zjedzie, ale kumpel nie jest przeciwny dalszym próbom, czyli nie jest tragicznie. Myślę że jak się ogramy z sobą, to będzie znośnie ;) I to chyba jest receptą na granie w zespole. Właśnie ogranie, nie schematy, bo zapomne paru dźwięków i leże, a jeśli jestem ograny, to pójdzie improwizacja i wszystko będzie w miarę, albo i lepiej niż w oryginale (miałem tak raz, ale tylko raz :P ). Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. I niech nauka :harp: będzie dla was zimnym sprite'm z cytryną na pustyni życia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-25, 21:50    Odp: Gra w Zespole

Ale co do schematów, to mogą się okazać bardzo przydatne. Nie chodzi o to, żeby grać takie coś nutka w nutkę, Boże broń! Jednak jak piosenka ma jakąś strukturę, którą się zna i słyszy, to zawsze ma się punkt bezpieczeństwa, do którego można wrócić, jak widzi się, że własne eskapady są zbyt dalekie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu