Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-18, 22:10    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Czuję się niedoceniony.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-18, 22:12    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Tak jak Ci napisałem ''jest super'' ale mogłeś poszukać lepszego podkładu np: http://pl.youtube.com/wat...feature=related ,jest bardziej nastrojowy, ale to szczegół.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-20, 13:30    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Dzisiaj podczas gdy moi rówieśnicy marnowali swoje potencjały w szkole ja postanowiłam założyć jednoosobowy zespół. Wraz z mym jednoosobwym zespołem nagraliśmy cover znanej piosenki, po czym po przesłuchaniu rezultatu postanowiłam czym prędzej rozwiązać zespół, ale zamieszczam tu udokumentowany dowód półgodzinnego istnienia tegoż składu: http://www.speedyshare.com/668429557.html
(harmoszka oczywiście nagrywana osobno)
Ciekawostka: zespół po rozwiązaniu poszedł uczyć się geografii.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-20, 15:20    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

No gratulować, gratulować :-) Harmonijka bardzo dobra, wokal też bardzo dobry, gitarka też spoczko :-) Czepić się można tylko głośności kolejnych instrumentów: harmonijka za głośno, gitara troszkę za głośno i wokal za cicho. A tak to super!
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-02-20, 15:42    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

A ja proponuje reaktywować zespół :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Przemek 


Posty: 80
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2008-02-20, 20:05    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Mi też się podobało:) Bardzo fajnie zagrane.
_________________
Charytatywna wyszukiwarka
Charytatywne klikanie
Zbyszek pomocnik
Wspieraj naukę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-20, 23:45    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Zdolna jesteś Lady! Bardzo fajnie!
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-21, 13:48    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

No bez przesady... :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-21, 13:55    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Jak bez przesady to dodam, że przyczepiłbym się do rytmu, który jest bazą naszych harmonijkowych postępów. Metronom lub wystukiwanie rytmu stopą. To drugie przychodzi łatwiej po niezłym opanowaniu instrumentu(ów), a to Ty masz już za sobą!
Pozdrawiam
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-21, 15:28    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Lady chciałem ściągnąć ten Twój utworek ale nie moge go otworzyć jakis dziwny format mozesz przerobic na mp3 :D ? Ja też musze nad rytmem popracować....
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-21, 16:09    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Trzymaj http://www.speedyshare.com/475730514.html
A z tym rytmem to jest tak, że traktuję go trochę po macoszemu i nie poświęcem mu należytej uwagi... tzn jak chce to pootrafie utrzymać rytm, ale zazwyczaj nie myśle o tym ;) ale poprawię się.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-21, 19:29    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

http://www.speedyshare.com/260378496.html


Spłodziłem, chyba wole harmonijkę akustycznie, wczoraj myślałem że chicałbym mieć wzmaka jakiegoś dobrego, ale po chwili wziąłem rozpęd i udezyłem głową o ściane i mówie sobie że najpierw trzeba BYĆ dobrym harmonijkarzem a potem można MIEĆ dobry sprzęt
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-21, 19:57    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Święte słowa Szczypiorze! Najpierw umiejętności, później dobry sprzęt. Posiadam kilka bardzo fajnych harmonijek, niedawno kupiłem wypasionego "wzmaka", wypasiony mikrofon i ... mogę sobie to wszystko w buty wsadzić. Przynajmniej na razie. Ty masz na to wszystko baaaaardzo dużo czasu.
Postępy robisz. Z rytmem już lepiej! Próbuj teraz zamykać swoje improwizacje w strukturze dwunastotaktowego bluesa. To jest dopiero frajda.
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-21, 20:49    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Ale podejrzewam że Ty pracujesz więc nie masz problemu z kupnem nowego sprzętu a Ja musze zbierać na "głupią" harmonijkę :) Nawiasem mówiąc jaki mikrofon jaki wzmak

[ Dodano: 2008-02-21, 21:28 ]
Oczywiście głupia wszyscy więdzą dlaczego napisałem nie uważam że sama harmonijka jest głupia....

Co do kupowania sprzetu to może lepiej że mam tak a nie inaczej przynajmniej mam marzenia jakieś mnie j lub bardziej odlgegłe


A nie że sie wchodzzi do sklepu, no... poprosze Marine Band Deluxe 12 sztuk, wszystkie tonacje no może jeszcze Shure 520 DX aa zapomniałbym jeszcze Fender Twin (produkują to jeszcze w ogóle? :P )
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-21, 21:28    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

No pewnie, że z tym kupowaniem jestem w lepszej sytuacji od wielu z Was. Pamiętaj, na wszystko przyjdzie czas.
Mikrofon to Shure 520DX Green Bullet, a wzmacniacz Mesa Boogie z 1978 r. (pełna lampa).

[ Dodano: 2008-02-24, 21:42 ]
Chcę Wam zaprezentować utwór, który bardzo lubię, grany na harmonijce chromatycznej Hohner Super Chromonica 270 Deluxe. Jest to pochodzący z lat dwudziestych All Of Me.
W środku usłyszycie moją pokraczną improwizację. Przepraszam za skuchy i głośne łapanie powietrza, ale jestem po całotygodniowej chorobie. Nie miałem siły nagrywać drugi raz. Kuba, tylko się nie śmiej! 8/

All of me
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-24, 23:40    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Ogólnie bardzo ładnie , ale wydaje mi się ,że trochę grasz to wszystko za wysoko i coś podkład przygasa jak wchodzisz ,ale to technicze mankamenty. Podoba mi się , miło jestem zaskoczony brzmieniem Harmonijki ,a niemiło ,że w takim modelu słychać furgoczące wentylki , może mikrofon za blisko? Pzdr JK.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-02-25, 08:02    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

no nie! Czemu niby miałbym się śmiać? Bardzo, bardzo fajne. Świetnie się słucha. Pięć gwiazdek. Po mojemu furgoczących wentylków tam nie ma. Brzmienie instrumentu jest extra. Dobra robota Gliva.

Swoją drogą, Aeroarte furgoczące wentylki to zjawisko naturalne, związane z najzwyczajniejszym na świecie zabrudzeniem instrumentu. Aby to usunąć wystarczy je umyć.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-25, 15:21    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Słuchałem jeszcze kilka razy i czasami furgoczą , ale to nie ważne i nie dlatego słuchałem. Bardzo mi się podoba dźwięk tej harmonijki i mam pytanie do Jurka , czy to naturalny dźwięk ,czy przesterowany trochę przez mikrofon i jeszcze jedno ,czy mógłbyś podać link do jakiegoś filmiku ,gdzie Bartosz gra na Larry Adlerze? Kiepskie mam łącze i przejrzenie wszystkich zajęło by mi dużo czasu. Pzdr JK.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-25, 16:29    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Bardzo mi się podoba !!
kupiłbym sobie jakieś tremolo albo jakiegoś chromatyka, do pogrania melodyjek, ale dysponując hajsem będę kupował bluesowki raczej w roznycjh tonacjach
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-25, 16:36    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Cieszę się bardzo, że podoba się Wam brzmienie tej harmonijki. Jeśli chodzi o furgoczące wentylki to odpowiedź jest bardzo prosta. Furgoczą jak się nieprecyzyjnie zadmie. A ja nie jestem biegły, niestety, w graniu na tym kapitalnym instrumencie. Po raz pierwszy "zagrałem" na chromatyku pod koniec zeszłego roku.
Dźwięk harmonijki jest naturalny, bez żadnych dodatkowych efektów.
Za wysoko nie mogę grać. Harmonijka jest w tonacji C, a podkład dobrany idealnie.
Co do Larry Adlera i gry Bartka to sprawa ma się następująco. Utwór All Of Me skopiowałem (wykonałem tabulaturę) z wykonania Bartka zamieszczonego na jego stronie. Na dzisiejszej wersji strony, tego wykonania już nie ma. Ale ja mam. Powiedz mi Aeroarte co mam zrobić (jak Ci to przesłać?), a zrobię to. Jestem też zielony w obsłudze komputera. Oczywiście improwizacja Bartka jest zupełnie inna i oczywiście znakomita!
Dziękuję Ci Kuba za miłe słowa. Gdybym miał napisać krytyczną analizę swojego "występu" to zajęłoby to wiele miejsca.
Pozdrawiam 8/
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Ostatnio zmieniony przez gilva53 2008-02-25, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-25, 16:49    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

http://www.speedyshare.com/963246820.html


Srutututu pęczek drutu :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-02-25, 17:19    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

SZCZYPIOR, widzę pewien zastój u ciebie. Początek jak w jakiejś melodyjce z gry na Pegasusa, a reszta po staremu. No, może płynniej zacząłeś dmuchać, ale wciąż raczysz nas tymi samymi zagrywkami.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-25, 17:46    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

To Chromette popsułem po trzech dniach, bo myślałem ,że brudna ,a ja poprostu nie umiłem dmuchnąć ? K..wa! Widzę ,że znowu Ci nie poszło wysyłanie ,mnie też po wysłaniu nie otwiera się ponownie strona i po prostu otwieram ją na nowo z ulubionych.
Co do Larry Adlera ,to możesz zapodać na forum /posłuchają inni - bo napewno warto/,lub przesłać mi meilem na priva.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-25, 18:12    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Witam ponownie!
Zapraszam do obejrzenia/posłuchania filmów na You Tube oczywiście z harmonijką w 4 odsłonach:

--> z projektem Waglewski & Maleńczuk
--> z JJ BAND - najlepszym polskim zespołem bluesowym ostatnich lat (wg. czytelników Twojego Bluesa)
--> z oryginalnym akustycznym trio TERRAPLANE
--> z jam session w gdyńskim Blues Clubie gdzie gram z nieznanymi bliżej jazzmanami

Wszystko to możecie znaleźć tutaj: http://www.harmonijka.mud...x.php?r=97&l=pl
Przy niektórych utworach jest podana tonacja i pozycja w jakiej grałem (może się komuś przyda...)

Miłego oglądania!
Pozdrawiam swingująco!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-25, 18:27    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Witam raz jeszcze / a miałem nie mieć czasu/ ,ale harmonijka wciąga. Nagrałem nowy filmik. ;D
Gram na harmonijce Oktawowej . Resztę znajdziecie w opisie . Zapraszam do obejrzenia.
-TUTU
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-02-25, 18:42    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Aeroarte a co popsułeś w Twojej Chrometcie? Może da się naprawić?
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-25, 20:17    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Aeroarte, oto All Of Me w wykonaniu Bartosza Łęczyckiego
kliknij na link
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-25, 20:34    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Tylko zapętlić ,wszczepić do mózgu i puszczać. Rozumie ,że to jest grane na Larry Adlerze , to jednak brzmienie Twojej bardziej mi sie podoba .Bardzo dziękuję Pzdr JK.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-27, 19:00    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Słuchanie Sonny'ego Terry'ego jest bardzo rozwijające

http://www.speedyshare.com/388183736.html
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-02-27, 19:28    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

szacuneczek kolego. Bardzo dobre.
I tak trzymaj.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi