Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
-so- 

Wiek: 32
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-08, 17:59    Jaka harmonijka do 100 zł?

czy moglibyście polecic mi jakiś model harmonijki za ok 100zl.
Do tej pory gralem na golden melody, jednak ten model szybko odmawia posłuszeństwa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-08, 18:07    Odp: Jaka harmonijka do 100 zł?

Z tego na czym ja grałem to Special 20 i Blues Harp MS. Przeszukaj dokładnie forum, bo o harmoszkach do 100zł już duuuużo jest.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-02-08, 19:39    Odp: Jaka harmonijka do 100 zł?

Maciekdraheim napisał/a:
Z tego na czym ja grałem to Special 20 i Blues Harp MS. Przeszukaj dokładnie forum, bo o harmoszkach do 100zł już duuuużo jest.



Maciek, myślę, że nie ma sensu Upominać ludzi, żeby przeszukiwali fora. I tak jak ktoś nowy to założy tematy o których była mowa. A co do harmonijek, to blues harp ok tylko żeby nie w tonacji F. Okropna! Ale G albo C (bo grałem na nich) są jak najbardziej ok.

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-08, 19:41    Odp: Jaka harmonijka do 100 zł?

Czy taka okropna? Prostu wysoka. A jak masz podkład w C, to na harmoszce w F najwygodniej jest. No, chyba, że masz low F :harp: .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
azazel 


Wiek: 35
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-08, 23:08    Odp: Jaka harmonijka do 100 zł?

Osobiście polecam Blues Harpa :) Sam jestem szczęśliwym posiadaczem i bardzo sobie chwalę :) Ewentualnie polecam jeszcze Special 20 jeżeli wolisz plastik ;) Swietna harmonijka, ale wszystkie tematy typu "jaką harmonijkę polecacie" jest bez sensu bo jest to strasznie subiektywna sprawa :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-08, 23:25    Odp: Jaka harmonijka do 100 zł?

A ja odwrotnie ,nie polecam LeeOskara. Gram co prawda na takim ,ale ile się urobiłem ,żeby toto grało.....
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-09, 09:10    Odp: Jaka harmonijka do 100 zł?

Powiem w ten sposob, jeśli możesz dozbieraj 30 zł i kup Marine Band Deluxe brzmienie świetne komfort świetny super szczelna, bdb harmonijka,
Jednak rozumiem Cie, sam też kupuje teraz harmonijkę w D i też usłyszałem dozbieraj 30 zł i kup deluxaiaka, ale chce uderzyć w co innego i polecono mi Goldenke i tą harmonijkę też kupię(Golden Melody)
_________________

Ostatnio zmieniony przez SZCZYPIOR 2008-02-09, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Ottis 

Wiek: 32
Posty: 28
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-02-09, 14:05    Odp: Jaka harmonijka do 100 zł?

SZCZYPIOR, przed wysłaniem wiadomości bądź no łaskaw chociaż raz przeczytać to co napisałeś i zredaguj te błędy, o wiele łatwiej będzie zrozumieć.
Żeby nie było offtopa:
Na Marynce Delux nie grałem, więc się nie wypowiem. Za to mam Hammonda HA-20 i baardzo polecam. Kosztuje jednak 145 zł... Mam też Lee Oskara i jeśli chodzi o wytrzymałość, jest to żywotny sprzęt. Zaś jeśli chodzi o barwę... nie polecam :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
-so- 

Wiek: 32
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-13, 10:05    Odp: Jaka harmonijka do 100 zł?

A co myślicie o cross harpie hohnera?? czy bylby leprzy od specjal 20??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-13, 17:46    Odp: Jaka harmonijka do 100 zł?

porownujesz Skodę z Mercedesem (mam nadzieje że nie przesadziłem z tym porownaniem)
Cross Harp to drogi harp jest jakies 150 zł nawet a special u Badenskiego 82,-PLNy
tyle o cenie a biorąc pod uwage że w harpach cena jest znacząca to Cross Harp może mieć świetne stroiki i może być super szczelna, ale malo kto gra na tych harpach bo są poprostu drogie, chyba że ktoś sie nie przyznal :P
:P :P :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
-so- 

Wiek: 32
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-13, 22:02    Odp: Jaka harmonijka do 100 zł?

A co z trwałościa cross harpa??

[ Dodano: 2008-02-21, 17:11 ]
wybrałem w końcu specjal 20, i jestem zadowolony.
Wielkie dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu