Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Inres van Eters 


Posty: 15
Skąd: z daleka
Wysłany: 2008-02-07, 22:05    Harmonijki, nikiel?

Z góry przepraszam jeżeli już taki temat był xD

Mam taki problem, kupiłam sobie nie dawno harmonijkę blues harp'a, uczę się grać ok, i nagle dociera do mnie że bolą mnie usta a wątpię by to było z przetrenowania, czy coś, otóż dopiero w tedy uświadomiłam sobie że ja przecież mam uczulenie na nikiel :razz: Czy takie harmonijki zawierają dużą ilość niklu? Jak tak to mam problem. Czy są jakieś harmonijki które nie zawierają niklu? <błaga> Jeżeli tak to bardzo prosiła bym o podanie ich nazw ^^ Jeżeli nie ma takich harmonijek to może chociaż podsunie mi ktoś pomysł co zrobić by oddzielić metal od moich ust? Zakleić np taśmą czy coś xD (może i głupi pomysł) ale ja bez grania nie wysiedze na tyłku musi być jakiś sposób, prawda? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-07, 22:08    Odp: Harmonijki, nikiel?

Są harmoszki odpowiednie. Niektóre są pokryte np. złotem, czy czymś czarnym. Są sposoby na nikiel:

-Golden Melody Gold
-Hering Black Blues
-Herng Gold Blues
-Suzuki Pure Harp (cała drewniana, ale za ponad 300zł)
-tanie plastikowe Hohnery za 10-15zł

Coś się znajdzie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Inres van Eters 


Posty: 15
Skąd: z daleka
Wysłany: 2008-02-07, 22:14    Odp: Harmonijki, nikiel?

A czy taka harmonijka http://www.elderly.com/im...O588-A_harp.jpg ^^? Nie mogłam znaleźć za dużo o niej info a tak dobrze to się nie znam (jeszcze xD)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-07, 22:17    Odp: Harmonijki, nikiel?

Chyba powinna pomóc, jak np. Hohnerowskie Pro i Cross Harpy, też pokryte czymś czarnym.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Inres van Eters 


Posty: 15
Skąd: z daleka
Wysłany: 2008-02-07, 22:21    Odp: Harmonijki, nikiel?

^^ no to fajnie miejmy nadzieje, że problem zostanie rozwiązany xD
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-07, 22:23    Odp: Harmonijki, nikiel?

A ta harmonijka to wygląda dokładnie jak Blues Harp MS, tylko z innymi pokrywami. No miejmy nadzieje, że zostanie rozwiązany, bo po co rozstawać się z harmoszką przez takie coś? :harp:
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-02-07, 22:51    Odp: Harmonijki, nikiel?

Ale ta harmonijka na zdjęciu to przecież ma wyjść dopiero w kwietniu. Tak pisze na stronie hohnera ">> available from April 2008 <<"

pozdrawiam "osa"

PS sory za pomyłkę związaną z moim kalecznym angielskim! :x
Ostatnio zmieniony przez Osaosowski 2008-02-08, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Inres van Eters 


Posty: 15
Skąd: z daleka
Wysłany: 2008-02-08, 06:43    Odp: Harmonijki, nikiel?

No tak, ale teraz i tak bym nie miała za bardzo kasy na jej kupno xD wytrzymam jakoś z tą co mam a potem zaopatrzę się w inną xD
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-08, 08:04    Odp: Harmonijki, nikiel?

Osa, April to kwiecień jest. Lipiec to July.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-10, 13:28    Odp: Harmonijki, nikiel?

Wydaje mi się, że jednak w każdej harmonijce będzie tego niklu troszkę, możesz próbować jakoś "odseparować" usta od blach stroikowych. Jeśli chodzi o zawratość niklu to nie przekracza ona 6% masy stopu, reszta to 65% miedź i 26% cynk.
Nie jest ot chyba wielka ilość pierwiastka, dlatego może problem znajduje się po innej stronie, a mianowicie po stronie chromowanych pokryw. Może masz uczulenie na chrom? Wtedy wystarczy zakup harmonijki z lakierowaną pokrywą, albo z plastikową lub po prostu wymiana pokryw.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Inres van Eters 


Posty: 15
Skąd: z daleka
Wysłany: 2008-02-10, 18:51    Odp: Harmonijki, nikiel?

Miałam testy alergiczne i nie wyszedł mi chrom ani nic innego tylko nikiel. Ale ok ^^ znajdują się sposoby na uczulenia xD Dzięki za pomoc ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu