Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-31, 19:23    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Kawał dobrej roboty, aeroarte. Widać teraz, że zdecydowanie lepiej gra "mikrofon z mikrofonu". Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie wysokie dźwięki, zbyt kłujące jak dla mnie. Jednak za taką cenę nie ma co wybrzydzać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-31, 20:11    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Pierwotne przeznaczeniem było przenoszenie mowy ludzkiej i to wyraźnie widać ,środkowa część wykresów .Mnie się bardziej podoba dźwięk z głośników nawet kosztem obcięcia niskich tonów , ale ucina również te piskliwe i przez to jest przyjemniejszy ,ale to jak kto woli i do jakiej muzy chce tego użyć. To ja tyle w tym temacie - bawcie się dobrze z nowymi mikrofonami. Pzdr- Jarek K.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-02-01, 21:15    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Jeszcze byś zapodał próbkę heavy metalu z harmonijką w roli głównej. Bardzo jestem ciekaw jak to może brzmieć :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-03, 18:38    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

A tu jest fajny mikrofon. Przynajmniej rasowo wygląda i jeżeliby działał, to byłby z niego dobry mic do harmonijki:

http://allegro.pl/item306681325_mikrofon.html
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-02-03, 19:15    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

a ja mam pytanie technniczne, do Maćka i innych posiadających GDM 313. Cze ktoś rozkręcał go kiedyś. Niestety mam najprawdopodobniej uszkodzony kabel, gdzieś w środku i muszę to cholerstwo rozkręcić. Jest tylko jedna dziurka, i wydaje mi się, że tam jest śrubka. Tylko bardzo głęboko....
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-03, 19:19    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Ja nigdy nie rozkręcałem go, ale raz był nie do końca w całości. Otóż pożyczyłem go FARAONOWI, a gdy dostałem go z powrotem, to ta srebrna końcówka była oderwana od trzonka. Niestety, najszybciej jak moglem skleiłem mikrofon, bo bałem się uszkodzeń.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-03, 19:59    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Kuba ,wydaje mi sie ,że jest klejony ,bo rozbierałem podobne od starych zetek i niestety trzeba było łupać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-02-03, 20:10    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Już nie sikaj i nie płacz Maciek, bo mikrofonowi nic sie nie stało. To normalne że klej 30letni puscil ze starosci. Nic z nim nie robiłem takiego, by mogło sie moc cos stalo.
Poza tym nie pusciło żadne z łączeń układu mikrofonu czy COŚ co by mogło uszkodzić trwale mikrofon, TYLKO jedna z dwoch plastikowych części obudowy.
Gwoli sprostowania - nie Ty Maćku go skleiłeś tylko ja ;)

Jeszcze raz sorry za tą sytuację, ale zrozum i nie hiperbolizuj tej drobnostki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-03, 20:14    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Ale ja nie hiperbolizuję, tylko pokazuję, że mik chyba nie jest skręcany, bo jak kleić było, to na śruby się nie trzyma. Ok, ALek, Ty go skleiłeś, ale ja miałem Super Glue w plecaku. I działa, działa niepopsuty.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-02-03, 20:14    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Spoko, ale tam nie było zadnych srub na ktore moglby sie trzymac tylko klej. Trudno do Ciebie dochodzi, że nie uszkodziłem niczego w Twoim mikrofonie, Maćku.
Fakt, klej Twoj. Ale gdybym miał przy sobie to mozesz byc pewien, ze użył bym go :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-04, 18:19    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Ale nie trudno dochodzi, że nie uszkodziłeś, bo gra i buczy jak powinien. A co do śrub, to przeczytaj jeszcze raz. Nie napisałem przecież, że tam były...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-02-04, 19:52    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

nie chcę być niegrzeczny i przerywać Wam wspominków ale tu chodzi o mój, a nie Maćka mikrofon...
pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-04, 20:02    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Wybacz kuba. Wracając do problemu. Srebrna główka jest przyklejona do trzonka mikrofonu, więc żeby coś w środku podłubać, trzeba będzie ją rozdzielić niehumanitarnie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-04, 20:10    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

A plastik się łupie po kawałku, tak ,że Kuba tylko podaj wymiary ,a ja Ci juz zaczynam robić obudowę./jakby tak -tfu tfu -naprawdę było ,to służę pomocą/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-04, 20:25    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Bo ta srebrna część jest jakby wsunięta w tę czarną, więc jak klej puści, to można to wysunąć jakoś.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-02-04, 20:49    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Dzięki Aeroarte, całkiem możliwe, że będę Twojej pomocy potrzebował. Ale tak sobie myślę, że uszkodzenie przewodu to przecież powszechna usterka. W czasach swojej świetności ten sprzęt był raczej drogi, producent musiał przewidzieć możliwość usunięcia awarii bez konieczności niszczenia mikrofonu... Pokombinuję. Będę wam zdawał relację co i jak.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-04, 21:09    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Nie chce być nie grzeczny narzucać sie czy cokolwiek, ale może jakbyś pogadal z aero to Mmoglby Ci zrobic jakas fajna obudowe jeśli Twoja ucierpi a tylko serce mikrofonu miałbyś z Grundgia i możesz sobie np włącznik włożyc do obudowy mikrofonu, lub potencjometr!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-04, 21:43    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Maciek ,nie zwróciłeś uwagi ,czy wkładka w Tym grundigu nie jest przypadkiem miekko zawieszona?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-04, 22:06    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Raczej nie zauważyłem, to były nerwy i próba jak najszybszego złączenia elementów.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-02-04, 23:02    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Wiedziałem, że tak będzie... dałem radę. Mikrofon śmiga jak niewiem. Gdyby ktoś miał problemy z GDMem 313tym to służę radą. Faraon, Twój wypadekz mikrofonem Maćka to cud! To bardzo dziwne, że czasami dowiadujemy się, ze z pozoru banalne zdarzenie z przeszłości de facto ma głęboki sens...

Jest tak: od spodu mikrofonu , tuż koło wejścia kabla do obudowy faktycznie znajduje się dziurka, tylko że nie ma w niej śrubki... ona poprostu jest otworem, przez który wydostaje się powietrze wtłoczone do środka podczas eksploatacji mikrofonu :D .
Rozebranie sprzętu jest możliwe: otóż trzeba jedną ręką przytrzymać plastikową część a drugą przekręcić tę metalową (muszę przyznać, że jak to robiłem to myślałem: raz kozie śmierć, teraz wiem, że to jedyny sposób). Jak już delikatny klej trzymający dwie części mikrofonu puści to natrfiamy na kolejny problem. Mianowicie na przewód jest nałożona gumowa osłona, której jedna część znajduje się na zewnątrz obudowy a druga w środku. Mogłoby się wydawać, że przewód można przepchnąć przez tę gumę... niestety nie. Wewnątrz guma jest dodatkowo zaciśnięta metalową obejmą, co właściwie trwale łączy ją z przewodem. Ja z tej gumy zrezygnowałem za pomocą noża kuchennego :D . A co w środku - ano w środku też jakieś dziwne rozwiązanie. Wewnątrz plastikowego cylindra jest wklejona metalowa tuleja, do której przylutowany jest ekran przewodu oraz masa wkładki mikrofonu. Usterka, z którą miałem do czymienia polegała właśnie na dlutowaniu się ekranu. Ponieważ w toku oględzin oderwałem kabelek łączący masę z tulejką, a już nie miałem w sobie silnej woli aby tę tulejkę wydłubać, przylutowałem ekran bezpośrednio do masy. I już. Na koniec zaizolowałem wszystkie nowe połączenia. Zamiast kleić metalową część do plastikowej posłużyłem się kawałkiem izolacji (aby zwiększy obwód części metaowej, która wchodzi w tę plastikową) i przykładając nieco siły połączyłem oba elementy "na wcisk". Po całym zabiegu mikrofon wygląda jakby był nieruszany.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-02-17, 00:15    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

http://www.allegro.pl/ite...on_astatic.html

Może ten link delikatnie tu nie pasuje, ale jak ktoś ma kasę to może policytować ;)

http://www.harmonicamasterclass.com/lot54dn50.jpg - to chyba ten model.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-18, 23:17    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Pytanie raczej do Aeroarte bo widze że on się na tym zna, ale jezlei znasz na nie odpowiedź to mi pomóż ;) .
Niedawno kupiłem na allegro taki mikrofon: http://www.allegro.pl/ite...12_vintage.html

Jak zamienić jego końcówkę na duzy Jack? z tego co sie orientuję to kabelki sa chyba inne ( wśrodku jacka są chyba 2 a w tym co ja mam 3 czy coś takiego). Mam nadzieje że zrozumie ktoś coś z tego bełkotu, wybaczcie mi ale nie znam się na tym.
Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-19, 00:10    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Ekran/taka masa cienkich drucików/,łączysz z jednym z kabelków i lutujesz do blaszki zewnętrznej w jacku/mono!/, drugi kabelek do środka jacka. Jak nie zadziała zamieniasz kabelki /ekran zostawiasz ,zawsze ma być przy blaszce/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-05-17, 22:48    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

http://www.allegro.pl/ite...szpulowego.html
A jak się prezentuje ten mikrofon? Z wyglądu przypomina bardzo Grundiga GDM 313
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-17, 22:51    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

I wkładka pewnie taka sama, tylko nie wiem, czy przez te otwory w "czapeczce" dźwięk się jakoś nie zmienia. Ale za 19zł warto spróbować.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-05-18, 19:11    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

no i się chyba pokusza a jak mi ten bardziej przypasuje (podejżewam ze wygodniejszy) to opchne swój GDM 12
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-06-21, 23:46    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Co do mikrofonów, to na allegro jest teraz BEYER M55 z lat 60. za chyba stówkę:

http://allegro.pl/item386...ki_unikat_.html

Próbkę brzmienia można posłuchać tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=VgoW0RDgjkM

Gdybym już nie zamówił Astatica, to bym się nad zakupem tego nie zastanawiał :D .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-06-22, 01:32    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Miałem chrapkę na ten sprzęt, ale został właśnie wykupiony... cóż, kto pierwszy, ten lepszy...
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Phantom_Blues 


Wiek: 42
Posty: 47
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-11-05, 13:49    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

aeroarte napisał/a:
Witam! Jak obiecałem , zrobiłem porównanie mikrofonów ,z głośnika tel i z mikrofonu tel.
Robiłem to w programie Audacity i zamieściłem analizy widma , jak ktoś się zna ,to sobie przeanalizuje ,oraz próbki dźwieku. Obie próby są przeprowadzone na tych samych ustawieniach ,różnicą może byc siła mojego zadęcia. TU


Mógłbym prosić o te analizy widma? Ciekawy jestem, bo mam właśnie mikrofon zrobiony z W66...
_________________
-= Tombo Player =-
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-11-05, 16:52    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

wstawiłem na nowo pod tym samym linkiem
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu