Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-05-25, 16:03    Chat na forum?

Witam.
Całkiem niedawno postanowiliśmy zrobić sobie małą pogawędkę na forumowym czacie. Niestety czat jest trochę lipny, dlatego pomyśleliśmy o założeniu czegoś innego...
Nieoczekiwanie z pomocą (odrzuconą "jeszcze raz przepraszam" - będę mieć wyrzuty sumienia do końca świata) Włóczykij, który zaproponował kanał IRC...
... Dzisiaj jednak doszedłem do wniosku, że czat w ogóle jest niepotrzebny (takie jest moje zdanie).
Chciałbym więc wszcząć dyskusję w tej kwestii.
Najpierw jednak zaprezentuję swoje argumenty:
Dlaczego uważam, że czat jako taki nie jest odpowiednim pomysłem?
Po pierwsze i najważniejsze:
- Jak wszyscy wiedzą istotą czata (oraz forum) jest rozmowa, z tą że różnicą, że czat można porównać do tekstowej rozmowy telefonicznej, a forum do archiwów takich rozmów - czyli do banku informacji.

1. Czego oczekujecie od czata? - Pogawędki. O czym Głównie o harmonijkach... dlaczego więc nie możemy zadać pytania na forum?
Tu dostaniemy więcej odpowiedzi (większe prawdopodobieństwo na udzielenie pomcy), po drugie te odpowiedzi mogą się przydać innym osobom w późniejszym czasie, natomiast czat:
Zadamy pytanie, dostaniemy szybką odpowiedź (bez większych dyskusji).. i koniec. W dodatku nikt z tego skorzystać nie może.
Co więc nam po czacie?
Nic szczególnego.

Jeśli jednak myślicie o takich sobie pogaduszkach, mogę założyć pokój na "polchacie" i ewentualnie raz na jakiś czas (przykładowo co miesiąc w sobotę o 20.00) - urządzi się takowe pogaduszki.

Co wy na to?
A teraz zapraszam do udziału w ankiecie, ale zaznaczam, że udzielać można wypowiedzi tylko w tedy gdy uzasadnicie wypowiedź w poście, inaczej głos zostanie usunięty.

Pozdrawiam wszystkich,
Admin.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ifrost 

Wiek: 38
Posty: 39
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Limanowa / Kraków
Wysłany: 2007-05-25, 17:18    Odp: Chat na forum?

Ohoho! Ale się zrobiło zamieszanie z tym czatem. Ja głosuje na tak, bo sądzę, że warto spróbować i zobaczyć jak to będzie.

Cytat:

Po pierwsze i najważniejsze:
- Jak wszyscy wiedzą istotą czata (oraz forum) jest rozmowa, z tą że różnicą, że czat można porównać do tekstowej rozmowy telefonicznej, a forum do archiwów takich rozmów - czyli do banku informacji.

1. Czego oczekujecie od czata? - Pogawędki. O czym Głównie o harmonijkach... dlaczego więc nie możemy zadać pytania na forum?


Forum służy raczej do dyskusji, a czat do romowy ale o takie pierdółki to się może nie będziemy sprzeczać. Jesteśmy nie taką już małą, ciągle powiększającą się "społecznością harmonijkową" więc może warto dać ludziom okazje do porozmawiania... nie tylko o harmonijkach (wszak życie to nietylko harmonijka), tak żeby się trochę lepiej poznać.

Rozumiem natomiast punkt widzenia admina Harmoszki. Stworzył (za co mu chwała niech będzie) forum po to żeby stało się skarbnicą wiedzy o harmonijce i ma dużo racji w tym, że na czacie będą padać pytania dotyczące harmonijki i odpowiedź będą mogli przeczytać tylko czatowicze... Nie ma się co oszukiwać, że tego nie da się uniknąć, gdyż zawsze może trafić się jakiś "świeżak", który nie jest zarejestrowany na forum, trafil na czata i szybko chce wszystko wiedziec :P jedyne co można zrobić to solidarnie odsyłać ludzi do forum, kickować ewentualnie banować :P

Mimo tego czat stwarza bez wątpienia możliwość do "szybszego rozmawiania" niż na forum. Dzięki temu możnaby na czacie przedyskutować pewne kwestie związane z forum, powytykać sobie błędy, ponazekać :P Krótko mówiąc można przenieść cały ten spam z forum na barki czata.

Ale mam jeszcze jedną propozycję związaną z czatem. Można wykorzystać rozmowy moderowane do przeprowadzania dyskusji na konkretny temat lub (co chyba byloby ciekawsze) zorganizowac wywiady z harmonijkarzami, a potem zapis czata wrzucac do harpedii lub na forum (na polchacie mozna rejestrowac rozmowy, do 512 wypowiedzi jednorazowo).

To tyle ode mnie :) pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-05-25, 17:41    Odp: Chat na forum?

Można by się na czacie zapoznawać z tymi, z którymi teraz wymieniamy się doświadczeniami.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-05-25, 17:58    Odp: Chat na forum?

Moim zdaniem chat lub coś w tym stylu jest po to żeby nie spamować na forum :)
Po za tym na chacie możemy się lepiej poznać :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-05-25, 21:18    Odp: Chat na forum?

Według mnie czat jest nie potrzebny... Od tego są właśnie komunikatory jak GG, Tlen czy Skype... Jak ktoś chce to może tam pogadać... To moja opinia...

pzdr Duduś ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-05-26, 18:12    Odp: Chat na forum?

Czat to za duże słowo, ale "shout-box" jest ciekawym elementem który pozwala jak już ktoś napisał lepiej się poznać, może szybciej rozwiązać problem... wprowadza ciekawą atmosferę.

Jestem na TAK.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-05-27, 16:39    Odp: Chat na forum?

no shout-box jest spoko... na czat trzeba się logować itp... a na shout box'ie to logujesz sie na forum i już

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu