Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-05-02, 10:34    Pro Master

J.w. Mi się podoba, ale chciałbym znać opinie osób, które miały z nią styczność.
pozdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-06, 14:30    Odp: Pro Master

Trochę to przyschnięty temat, ale uznałem, że warto o tej harmonijce powiedzieć dwa słowa. Jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu w dwóch tonacjach: C i D. Z wyglądu i budowy przypomina nieco Meisterklasse Hohnera. Cechy charakterystyczne to metalowy (aluminium) korpus oraz sztywne, grubo chromowane pokrywy. Jest niesamowicie szczelna i podatna na bending. Gra wyjątkowo głośno. Ci co potrafią, mogą bez trudu i bez żadnej regulacji hulać overbendingiem. Jednym słowem, jest to - moim zdaniem - jedna z najlepszych harmonijek na rynku. Dodam jeszcze, że cena, jak na instrument z metalowym korpusem, jest bardzo przystępna!
Jestem oczywiście otwarty na dodatkowe pytania.
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-06, 16:53    Odp: Pro Master

Możesz podesłać , jakąś zagrywke na tej w D ?. Chętnie bym posłuchał .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-06, 18:49    Odp: Pro Master

Obiecuję, że na pewno spełnię Twoje życzenie... ale jeszcze nie teraz. Po prostu nie mam odwagi (jeszcze) produkować się na forum. Przepraszam Cię! Myślę, że niebawem to nastąpi.
Pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-01-07, 00:05 ]
aeroarte napisał/a:
Możesz podesłać , jakąś zagrywke na tej w D ?. Chętnie bym posłuchał .


http://www.sendspace.com/file/qx0yad

Raz kozie śmierć. Postanowiłem jednak przesłać Ci próbkę zagrywki na Suzuki Pro Master MR350 ton. D. Napisz czy coś Ci to dało.
Pozdrawiam
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-26, 21:42    Odp: Pro Master

Ja podziękuję! Tonacja trochę dla mnie za wysoka ale myślę że jak kupie C lub H to będzie dobrze. :) i wcale źle nie grasz. Melodyjnie tak. Bynajmniej mi sie podobało bo ja mam problem z melodyjnością, ale to inny temat ;)

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-26, 22:11    Odp: Pro Master

Cześć Osa! Tę harmonijkę warto kupić w każdej tonacji. Chcę jednak zwrócić Twoją uwagę na fakt, że w bluesie tonacja harpa D wykorzystywana jest baaaardzo często! Jednym z najfajniejszych przykładów, który znajdziesz na YouTube jest fenomenalna wersja kapitalnego standardu BB Kinga "Thrill is gone" w wykonaniu niezapomnianego Paula Butterfielda. Patrzenie na niego jest mylące, bo gościu trzymał harpa do góry nogami.
Co do mojej zagrywki, to oczywiście dziękuję za pochwałę, ale ja daleki tu jestem od pełnego zadowolenia. Podkusiło mnie żeby zaprezentować harmonijkę dosyć trudną zagrywką, zawierającą sporo podciągów. Im wyższa tonacja, tym trudniej się to cholerstwo wykonuje.
Pozdrawiam serdecznie!
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-20, 13:56    Odp: Pro Master

Mam prosbe - zagrywka znikla juz z serwera, a ja ciekaw jestem, jak brzmi ten model. Moglbys umiescic ja gdzies ponownie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maciekkoperski 

Wiek: 48
Posty: 51
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Puszcza Knyszńska
Wysłany: 2008-07-20, 23:05    Odp: Pro Master

przede wszystkim urzeka wygląd i wygoda, co do brzmienia to jest czyste jak "stal Kruppa" :) wręcz krystaliczne, jak dla mnie do bluesa za mało zachwaszczone, poza tym polecam :)
i jeszcze mała (średnio udana) improwizacja znanego tematu w ton. C na MR350
http://www.speedyshare.com/508973604.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Rolf
Zgredeq 

Wiek: 52
Posty: 1
Skąd: łomża
Wysłany: 2008-08-09, 20:14    Odp: Pro Master

dla mnie bomba, hi end w zasięgu (129 zł) i tak przyjemnie się gra! ;)
_________________
muzyka jest ....
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-01-07, 22:40    Odp: Pro Master

No, w końcu :) Czekałem 2 miesiące, ale dziś harmonijka do mnie dotarła.
Prezentuje się świetnie, mogę powiedzieć, że to najbardziej "wyjściowy" model w moim arsenale. Kształt zbliżony do prostopadłościanu sprawia, że instrument leży w rękach, moim zdaniem, gorzej, niż harmonijki w kształcie, np. Marinki. Dodatkowo mam wrażenie, że pokrywy są śliskie i że harp przesuwa mi się w ręce. W każdym razie, nie mogę powiedzieć, że jest niewygodny, a do kształtu się na pewno przyzwyczaję.
Sprzęt brzmi fantastycznie. Dźwięk jest czysty, ciepły i bardzo głośny. W porównaniu z Marine Band Deluxe Hohnera brzmienie jest przyjemniejsze. Podciągi wychodzą bardzo łatwo. Overblowów robić nie potrafię, ale po obniżeniu gardła i dmuchnięciu jakiś pisk jest. Nie trzeba do tego dużo siły, co świadczy o bardzo dobrej szczelności.
Wykonanie stoi na najwyższym poziomie. Wszystkie części pasują do siebie idealnie, blachy nie wystają. Płytki stroikowe trzyma 7 śrubek, a pokrywy 2. Z rozkręcaniem i serwisem nie powinno być problemu. Korpus pęcznieć nie będzie, bo w końcu jest metalowy, więc sprzęt szczelności nie utraci po jakimś czasie.
Cena Suzuki czyni go konkurentem m.in. dla wspomnianego MBDx. Moim zdaniem porównanie zdecydowanie wygrywa produkt Japończyków. Ustępuje nieznacznie Deluksiakowi tylko pod względem leżenia w łapach. Bazując na opiniach w internecie i własnych doświadczeniach przewiduję, że trwałość obydwu modeli powinna być podobna. Osobiście wybrałbym Promastera.
Aha, mój jest w tonacji D.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-09, 18:17    Odp: Pro Master

A strojenie? Równomierne czy "bluesowe"? :cool:
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-01-10, 11:53    Odp: Pro Master

Moim zdaniem strój jest równomierny.
Sprawdziłem na tunerze i to się zgadza ;)
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Arcydruid 

Posty: 59
Wysłany: 2009-10-10, 12:07    [Suzuki] MR-350 ProMaster

Na ile jest rzeczywiście Pro?
Jak wypada w porównaniu z innymi modelami, zwłaszcza na tle mr-200 i mr-500?
Jak z dokładnością wykonania i trwałością
Jak Wam się na niej gra, jak z łatwością technik (bez customizacji)?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-10-14, 13:24    Odp: Pro Master

Promaster jest główną harmonijką jaką używam. Podciągi wchodzą jak marzenie i gra się na niej naprawdę przyjemnie. Jest ciężka i przez to dobrze leży w dłoni. W porównaniu z innymi modelami to trwałością dorównuje jak nie przewyższa Tombo Lee Oscara że o MB nie wspomnę :D . W porównaniu do MR-350 Overdrive to jest ciut mniej szczelny ale nadal szczelność jest bardzo dobra i harmonijka bardzo dobrze reaguje. Co do overów to teoretycznie powinny wchodzić ale trzeba trochę pogrzebać w stroikach aby lepiej reagował na tę technikę. Jeszcze w porównaniu do HA-20 Hammond to jest minimalnie lepszy na moje. Hammond ma wady konstrukcyjne ale cechuje się jaśniejszym brzmieniem.

Mam nadzieję że to pomoże :)
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-21, 17:43    MR-350 ProMaster

Przyszły wakacje, wreszcie udało się znaleźć konkretną pracę, czas kupić sobie prezent. Kto używał i jakie ma zdanie na temat ProMastera? Ja patrzę na niego głównie ze względu na materiał stroików, chcę spróbować czy jest jakaś różnica. Ponadto celuję w tonację C z myślą o jakichś ewentualnych warsztatach, choć normalnie kupił bym A lub G, czego zresztą nie wykluczam w niedalekiej przyszłości.
http://www.gama.gda.pl/go/_info/?id=365
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-21, 20:23    Odp: Pro Master

Witam,

o ile dobrze pamiętam Suzuki mają spawane stalowe nierdzewne stroiki (albo brąz fosforowany jak w Manji). Spaw powoduje, że ciężej się je wymienia niż w przypadku stroików mosiężnych i innych przytwierdzonych na nity. Poza tym chyba nie ma płytek stroikowych zamiennych do Suzuki. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Sam używam Suzuki Manji w C od ok 3 miesięcy i jestem bardzo zadowolony.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-21, 21:58    Odp: Pro Master

[quote="gmx"]o ile dobrze pamiętam Suzuki mają spawane stalowe nierdzewne stroiki (albo brąz fosforowany jak w Manji).[/quote]

Stalowe robi obecnie jedynie Seydel, zaś w większości modeli Suzuki jest fosforobrąz.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-22, 11:40    Odp: Pro Master

Z tego co wiem to są płytki do Suzuki, gdzieś natrafiłem w internecie przy okazji przeglądania :) Trzeba tylko poszukać, powinno się coś znaleźć - oczywiście nie w polsce :)
Są zgrzewane, nie spawane :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-07-22, 22:18    Odp: Pro Master

[color=blue]Przykleiłem temat do już istniejącego.[/color]
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-26, 16:29    Odp: Pro Master

Mam od pewnego czasu tą piękność (tonacja C). Wygląda jak sztabka srebra i takie
mam odczucie gdy ważę ją w dłoni.
Wrażenie robi wyjątkowo solidne wykonanie. Wszystkie elementy pasują do siebie w najmniejszym szczególe, a jubilerskiej jakości warstwa Chromu dopełnia dzieła - takie rzeczy naprawdę cieszą :)
Co do brzmienia to poza tym co już tu powiedziano nie mam nic do dodania. Mnie ono bardzo pasuje zwłaszcza gdy używam mikrofonu i efektów gitarowych.
Fabryczne ustawienia pozwoliły mi na wykonanie overblowów 4,5,6 oraz overdrawu 7 z zadowalającą jakością nie wspominając już o podciągach na zassaniu i zadęciu.
Niespodzianką jest niesamowicie niska siła tarcia na jaką napotykają usta wędrujące wzdłuż korpusu. W moim przypadku fakt ten był odczuwalny do tego stopnia że w pierwszych dniach grania "pamięć mięśni" ustawiona na Marine Banda, czy Golden Melody powodowała "przestrzeliwanie" dziur na Promasterze.
Jeśli Fabulous jest jeszcze bardziej poślizgowy jak przekonuje Brendan Power to w okresie przejściowym musiałbym chyba smarować ją miodem i posypywać cukrem pudrem :)
Harmonijka doskonale leży w dłoniach, pozytywnie na komfort gry wpływa również kształt pokryw które są idealnie zaokrąglone na końcach i obejmują zasięgiem cały korpus.
W tej chwili to moja ulubiona harmonijka w klasie cenowej do 150 zł, granie na niej sprawia mi zawsze dużą przyjemność :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-26, 21:01    Odp: Pro Master

Do powyższego postu mogę dodać tylko, że gdy kilka pierwszych razy po zakupie brałem ją do ust/rąk, miałem problemy z trafieniem w skrajne (1 i 10) kanały - usta jakoś tak same dążyły do krawędzi pokryw. Teraz już się przestawiłem :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
msblues78 


Wiek: 45
Posty: 7
Wysłany: 2011-09-05, 17:11    Odp: Pro Master

Witam wszystkich właśnie otrzymałem przesyłke z Suzuki promaster w C po pierwszym ograniu nawet nawet szczelna i szybka. GORĄCO POLECAM ZAKUPY
http://sklep.all4m.com/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
t. 

Wiek: 45
Posty: 13
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-06, 22:02    Odp: Pro Master

Od kilku tygodni jestem posiadaczem Suzuki Promaster (ton. A), w związku z tym chciałem podzielić się kilkoma spostrzeżeniami.
Wydaje mi się, że liczba zwolenników jak i przeciwników tej harmonijki będzie porównywalna.
Ze względu na strój równomiernie temperowany oraz wygląd highendowego gadżetu na pewno z góry zostanie skreślona przez ortodoksyjnych bluesmanów. Również wygoda gry będzie tu rzeczą bardzo indywidualną.
Jak dla mnie harmonijka dobrze leży w dłoni ze względu na swój ciężar spowodowany aluminiowym korpusem. Jest dosyć niska, więc ludzie o grubszych palcach mogą mieć problem podczas gry z górną wargą, która będzie szorowała po palcu. Nie jest duża, osobom o małych rękach łatwo będzie ją zamknąć w dłoniach.
Kanały są dosyć wąskie, co wymagało przyzwyczajenia przy przesiadce z Seydla Sessiona. Pomimo niskiej tonacji A, bending wychodził równie łatwo jak na wspomnianym wcześniej Seydlu w C, nie było problemów z przejściem na niższą tonację. O overach nie będę się wypowiadał, ponieważ dopiero je ćwiczę i jestem na etapie nieśmiałych pisków.
Wykonanie instrumentu stoi na najwyższym poziomie, nic nie wystaje, wszystkie elementy są doskonale spasowane, a brzegi zaokrąglone.
Harmonijka jest bardzo szczelna, czysty dźwięk wydobywa się nawet przy lekkim dmuchnięciu.
Uważam, że cena tego modelu nie jest wysoka jak na sprzęt tej klasy.
Zarówno wygląd instrumentu, jak i wygoda grania bardzo mi odpowiadają i na pewno nie jest to mój ostatni Promaster. Chyba właśnie znalazłem "swojego" harpa.
P.S. Piszę chyba, ponieważ nie sprawdziłem jeszcze wielu harmonijek, które chciałbym przetestować, m.in. Seydel 1847, Hohner Meisterklasse.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Felix
  
Odpowiedz do tematu