Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Olek 

Wiek: 32
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-23, 19:31    [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Witajcie, jestem nowy na forum i to jest mój pierwszy post :) .
Chciałem zapytać o "zasady" kupowania harmonijek w sklepach muzycznych.

Mam jedną harmonijkę, Hohner Marine Band C . Jestem bardzo zadowolony i z modelu. i z firmy, która mi ją przysłała (zamawiałem w Internecie). Gdy kupowałem moją pierwszą harmonijkę, to wybierałem właściwe tylko na podstawie opinii w Internecie, tekstach w książkach (jestem harmonijkarzem - samoukiem), no i mój ulubiony wykonawca, dzięki któremu zdecydowałem się wziąć harmonijkę do reki, czyli Bruce Springsteen, zazwyczaj również gra na Hohnerze Marine Band.
Teraz jestem zainteresowany nowym instrumentem, umiem już coś niecoś poimprowizować i chciałbym nową harmonijkę sprawdzić przed kupnem. A więc do sedna:

Czy jest sens prosić obsługę sklepu, aby dała mi zagrać na jakiejś harmonijce, czy muszę kupować w ciemno i testować nowe modele w domu? Jak dotąd byłem w jednym sklepie i odmówiono mi możliwości przetestowania harmonijki przed kupnem, więc w końcu nie doszło do transakcji ;) . Jeśli ktoś zna jakiś dobry sklep z harmonijkami w Warszawie, to bardzo o tym wspomnieć gdzieś poniżej. Sklep, o którym mówiłem kilka zdań wcześniej, znajduje się w pasażu handlowym na stacji metra Centrum.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-04-23, 20:00    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Poczytaj to: http://www.harmoszka.com/...ghlight=mieszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-04-23, 20:08    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Z tego co wiem, sa pewne przepisy sanitarne zakazujce testowania harmonijek przed zakupem. Jednak w wiekszosci sklepow muzycznych sa takie maszynki: Hohner Examina. Sa to specjalne miechy, ktore pompuja powietrze w harmonijke. Dzieki temu mozna sprawdzic czy aby napewno wszystkie stroiki brzmia. Oczywiscie to nei to samo co dmuchniecie w harpa, ale lepszy rydz niz nic. Jakby co, mozna harmonijke zakupic i tuz po dostaniu jej do reki przetestowac w sklepie. Jezeli jakas wada ewidentnie ukaze sie przy sprzedawcy, nie powinno byc problemow ze zwrotem (na podstawie mozliwosci zworcenia towaru niezgodnego z umowa w ciagu 10 dni od daty zakupu - wg umowy kupujemy towar pelnosprawny, jak nie dziala, znaczy, ze jest niezgodny).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Misio 

Wiek: 34
Posty: 7
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2007-04-24, 11:30    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Jak byś poszperał w internecie myśle, że znajdziesz nagrania poszczególnych modeli harmonijek... A czy wszystkie stroiki działają... Weź pompke z domu i tyle :) .
_________________
Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Olek 

Wiek: 32
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-29, 07:22    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Podoba mi się pomysł wzięcia pompki z domu :D . Tak też zrobię ;) . Dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-04, 10:22    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Ja kupowałem obie moje harmonijki (Marine Band i SilverStar) w sklepie muzycznym i szczerze mówiąc nie sprawdzałem ich przed zakupem ani zaraz po, przy sprzedawcy.

Ten pomysł z pompką dobry, tylko co sprzedawca sobie o nas pomyśli. Najlepiej wziąść taką pompkę nożną od samochodu :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-05-25, 20:14    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

"tylko co sprzedawca sobie o nas pomyśli" - zapewne, że znamy się na rzeczy :)

Osobiście uważam, iż testowanie harmonijek w sklepie jest przegięciem. Owszem - istnieje ryzyko wady któregoś ze stroików... Ale czy nie większym ryzykiem jest wkładanie do ust czegoś co przed nami mogło mieć w ustach "x" osób?


Pozdrawiam.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-05-25, 20:18    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

I właśnie dlatego więszkość sklepów ma te miechy. Też nie jestem za graniem na harmonijkach w sklepie. To tak samo jakby w spożywczaku sprzedawano polizane lizaki :)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-05-25, 21:12    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Zachodzi teraz pytanie w ilu sklepach dopuszczają się takich praktyk? ...i co ważniejsze - jak temu zaradzić?

Wydaje się, że w tym momencie chyba lepiej kupić harmonijkę od jakiegoś pewniaka z internetu niż w sklepie... Chyba, że by poprosić o harpa 'z zaplecza'... Jak myślicie?
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-05-25, 21:43    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Najlepiej zrobić taki test. Poprosić o oralne przetestowanie harmonijki. Jeśli się zgodzą, to odwrócić się na pięcie i wyjść. To może być dobry sposób kontrolowania sklepów muzycznych.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-05-26, 00:11    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Fakt... W ten sposób 'na własnej skórze' przekonamy się jaki stosunek do w/w testów mają w poszczególnych sklepach... Zastanawia mnie jeszcze kwestia JAK można być tak głupim (bo inaczej nie potrafię tego nazwać) i dopuszczać tego typu praktyki... ale tu już powoli odchodzę od tematu, więc pozostawiam do własnej analizy.


Pozdrawiam.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-05-26, 09:02    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Ja byłem w kilku sklepach i w jednym z nich były specjalne harmonijki do testowania a jak ktoś chciał kupić to szli i brali z zaplecza...

pzdr. Duduś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-05-26, 10:43    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Do testowania... czyli, że tak jak lizaki. Poliżemy i oddamy komuś..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-05-26, 10:44    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Mimo wszystko "harmonijki" do testowania były w tym momencie farmą zarazków... Jedyny + tego rozwiązania, to to, że kupujemy 'czystą' harmonijkę ...Tak uważam...

edytowane:
Żeby nie było niejasności - napisałem posta mniej mięcej w tym samym czasie co przedmówca (podkreślam to ponieważ oba posty mówią o tym samym tylko w inny sposób).
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-05-26, 15:56    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Harmoszka napisał/a:
Do testowania... czyli, że tak jak lizaki. Poliżemy i oddamy komuś..


no tak ale lepsze to niż kupić już testowaną...

pzdr Duduś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-05-26, 16:40    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Jednak równie niehigieniczne.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-05-27, 15:37    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Conex napisał/a:
Jednak równie niehigieniczne.


zgadzam się w 100 % jak narazie to ja tylko kupuje przez internet... ale można również nie testować i poprosić o harmonijkę z zaplecza...

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-05-27, 20:25    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Najważniejsze to nic nie wiedzieć o ewentualnym poprzednim testowaniu. Ja mam harmonijkę ze sklepu. Kupił mi ją kumpel na szkolną wigilie i mam. Podejrzewam, że nie pytał się czy była testowana.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-05-27, 20:31    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Ciekawe, czy sam jej nie testował :P ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawlak 


Wiek: 29
Posty: 13
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2007-08-16, 18:52    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

najlepiej iść do sklepu z kimś kto się zna albo kupić np u bartka łęczyckiego
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-02-23, 21:16    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Jak kupowałem silvera to jak tylko zacząłem go bliżej oglądać dostałem upomnienie że dmuchać nie wolno
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-23, 22:00    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

I to jest najsłuszniejsze podejście. Wyobraź sobie, że ktoś dmuchał w tę harmoszkę przed Tobą. Niemiła perspektywa, co?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-23, 22:04    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Ostatnio grałem w sklepie na harmonijce ,ale takiej k..wie co ją każdy dmucha.Pan miał ją do testów i uprzedził mnie ,że próbuję na własne ryzyko.Do wyjętych z gablotki miał miech.Rozmawiałem z nim trochę i mówił ,że szef jakoś je odkaża ,jak nie wiedział ,ale po takim rozwiązaniu wzrosła sprzedaż i wielu klientów chce spróbować. Przyznacie sami ,że zagranie ,a przetestowanie na miechu to nie to samo i moim zdaniem rozwiązanie jest do przyjęcia ,bo wywalić 150 zeta i położyć na półkę...?Nie jest to higieniczne , ale np: nie grając w takim sklepie na testowej , mam większą gwarancje ,że w tą z gablotki nikt nie dmuchał.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-23, 22:10    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

A no chyba, że takie rozwiązanie czyli harmoszka testowa. Bo jak grać na takiej, co z gabloty jest wyjęta i trafia do niej z powrotem, to ja dziękuję.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-09-01, 13:00    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

No. A jeśli chodzi o zarazki, to zawsze można wziąć ze sobą do sklepu jakiś spirytus ( :D ), czy coś i odkazić :P
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mielu 

Wiek: 34
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-09-01, 17:03    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

"Testowa" harmonijka jest tak samo niehigieniczna. No ale w tym momencie kazdy podejmuje decyzje za siebie. Zadnego nakazu testow nie ma :)

Ja bym oporow przed takimi testami nie mial. W zyciu codziennym robimy pewnie dziesiatki innych "niehigienicznych" rzeczy, na ktore nikt nie zwraca uwagi, bo to normalne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-09-01, 18:21    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Ja tam po wyjściu z toalety myję ręce :hihi:
...dobra, nie off-topic'uje, bo nie wypada :P
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fiflip 

Posty: 13
Skąd: Okolice Torunia
Wysłany: 2008-09-03, 08:05    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Witam!

Jaki korpus jest lepszy, drewniany, czy plastikowy?

Pozdrawiam,
Filip
_________________
http://fiflip.posadzdrzewo.pl/" - [b]Pomóż mi![/b]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-03, 10:17    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Lepiej kup harmonijkę z plastikowym korpusem. Drewniany korpus pęcznieje pod wpływem wilgoci i uszczelnia harmonijkę nadając jej pełnego brzemienia, ale z drugiej strony spęczniałe drewno wystając spomiędzy blach rani usta, co może zniechęcać do grania.

Nie kupuj tylko SilverStara lub BluesBanda i harmonijek tańszych niż 40zł, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-09-03, 13:34    Odp: [Pytanie] Kupowanie harmoniki w sklepie muzycznym.

Kochani użytkownicy forum. Chciałem powiedzieć że to co napisał Rzeszot to najbardziej sprecyzowana odpowiedź na pytanie które pada na forum z częstotliwością strzału z szybkiego karabinu maszynowego. Rozumiem że każdy pisze nowego posta i zadaje pytanie trochę inaczej, ale zazwyczaj chodzi o to samo: Jaką pierwszą, Co lepsze?, Drewno? Metal? Plastik? Trzeba odpowiedź Rzeszota podpiąć gdzieś i za każdym razem gdy ktoś znowu zada takie pytanie to skopiować mu to i tyle. Nie mam za złe nikomu o to że pyta ale ludzie trochę chęci to zajmie sekundy. Przeszperajcie forum a znajdziecie to czego wam potrzeba. Może troche przesadzam ale to naprawdę robi się nudne.
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu