Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-24, 16:49    [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

wpadłem na pewnien pomysł który możnaby zastosować wdrugiej serii HB!!
otóż mianowicie chodzi mi o ocenianie, w tym naszym systemie przynawane punkty moga czasem wynikac z tego cyzkogos lubimy czy nie (oczywiscie nikogo nie posądzam jak co)
Wpadłem więc na pomysł, że skoro zarejestrował sie u nas Romek Badeński, to nie zgodziłby się ocenić parę prac raz w miesiącu i skomentować przy okazji, myśle ze ebdzie to trfniejsze i bardziej rzetelne!!
myślę że wystarczy Go zapytać (prośba do administracji) lub po prostu jeśli czytasz tego posta odpowiedz :)
Co myślicie o mim pomyśle
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jacoharp 

Wiek: 33
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-01-24, 16:52    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-01-24, 17:17    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Moim zdaniem pomysł jest marny. Niezależnie od tego, kto by oceniał prace. Widziałeś, żeby w jakimś konkursie, gdzie oceniane jest coś niewymiernego (powiedzmy styl w skokach narciarskich) był 1 sędzia? Szczególnie w konkursach pokroju HB dużo zależy od gustu oceniającego. Owszem, można ocenić technikę i profesjonalista pokroju Romka Badeńskiego nadałby się do tego najlepiej, ale chyba jednak nie o to w tym chodzi. Praca marna pod względem technicznym może brzmieć bardzo fajnie i się ogólnie podobać, a jemu nie. Dlatego sądzę, że obecna formuła głosowania jest najlepsza.
No i gdyby oceniała prace tylko 1 osoba bitwy IMHO tracą sens. Równie dobrze wtedy możesz wysłać prace Romkowi i poprosić o ocenę, nie mówiąc o tym nikomu z forum.
A jeżeli punkty rozdajesz kierując się sympatią do kogoś... no to grasz po prostu nie fair ;)
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-01-24, 17:28    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Tu pojawia się problem, na ile Bitwy należy traktować poważnie...

Chyba ogólnym założeniem HB jest zabawa a nie walka o miejsca. Uczestnicy przede wszystkim prezentują swoje prace, to, czego się do tej pory nauczyli i poddają się ocenie. Zresztą, w HB nie ma nagród, co jeszcze bardziej podkreśla ich zabawowo - towarzyski charakter. I niech tak zostanie, po co to zmieniać?! Romek Badeński jest użytkownikiem forum i, tak samo jak każdy inny użytkownik, ma prawo głosu w HB. Zrzucenie tylko na Romka ciężaru oceniania to chyba nie jest najlepszy pomysł. Ocenianie jest integralną częścią HB i daje możliwość wyrażenia swojego uznania dla gracza i jego pracy. Pomysł może byłby dobry, gdyby był to jakiś konkurs z nagrodami, ale na szczęście tak nie jest... ;)

A poza tym... uczynienie Romka sędzią uniemożliwiłoby Mu wzięcie udziału w Bitwie... ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-01-24, 17:41    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Szczypior, czy czujesz się niesprawiedliwie oceniany?
Coś m się wydaje, że zwyczajnie potrzebujesz pochwał. No to ja Cię pochwalę: ładnie grasz.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-24, 21:54    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Chyba koledzy nie do końca mnie zrozumieliście, chodziło mi o to, że może osoba która się na tym zna mogla powiedziec każdemu, nad czym ma popracowac pokazac plusy i minusy pracy, to była tylko propozycja,
Kuba
myślę, że raczej dostałbym zimny prysznic w tym momencie, pewnie jak wielu z nas
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-24, 22:05    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Najlepiej byłoby gdyby nasze nagrania nie byly podpisane
tzn. że nikt nie znałby autora i każdy głosował by na utwór nie nazwisko :)
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-01-24, 22:40    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Bez sensu... chyba skoro ktoś gra to potrafi obiektywnie ocenić czyjeś nagranie, choćby na bazie swoich możliwości i umiejętności? Nie uwłaczając nikomu pomysł uważam za co najmniej nietrafiony.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-01-24, 23:07    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

chciałem zauważyć, że tak naprawdę to my się nie znamy. Ja widziałem się raz na żywo z Lady_stardust, ale nawet nie było okazji do rozmowy...
Poza tym trzeba pamiętać, że lepsze jest wrogiem dobrego.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-01-24, 23:17    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Kuba ma rację. W zasadzie się nie znamy. Ja na żywo widuję się tylko z Petrolheadem i czasem coś razem pogramy, czasem pokonwersuję z Maćkiem przez GG, może w lutym na warsztatach poznam więcej ludzi w forum... ;) A taka zmiana uczyniłaby z HB coś w rodzaju warsztatów. Czy to byłoby dobre?? Nie wiem, mi odpowiada obecna forma głosowania, bo ja też mogę wyrazić swoje uznanie uczestnikom przyznając punkty. I to nie ze względu na wiek, płeć, wygląd czy styl pisania postów - WYłąCZNIE ze względu na to, co dana osoba zaprezentowała w nagraniu ;) A to, jakie kto kryteria stosuje w trakcie głosowania, jest sprawą jego i jego sumienia...
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
twoj.pol 


Posty: 12
Skąd: powiat Sochaczew
Wysłany: 2008-01-24, 23:28    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Możliwość ocenienia innych to integralna część HB. Zrezygnowanie z tego to zbyt mocna zmiana. Zostawmy HB jako zabawę dla amatorów. :cool:
_________________
...i za wrogów szklaneczkę czystej wódki wypiję, by mi dali odetchnąć choćby tylko na chwilę...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-24, 23:36    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Hmm... ale można pogodzić jedno z drugim. Kamilteau, piszesz, że taka zmiana uczyniłaby z HB coś w rodzaju warsztatów. Można przecież robić w osobnym temacie jakieś warsztaty np. z panem Badeńskim (jeśli oczywiście się zgodzi) inny jeszcze mi pomysł przyszedł do głowy. Pan Badeński mógłby mieć możliwość przyznawania więcej punktów na HB z racji, że się z nas najlepiej zna. Wtedy eliminujemy problem jednego sędziego a mamy Badeńskiego jako jako ważniejszego sędziego. Tylko że my tu cały czas o HB i panu Badeńskim a on się jeszcze w tej sprawie nie wypowiedział a to przecież on i admin zadecydują o wszystkim prawda? A tak apropo's to kiedy koolejna edycja HB?

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-01-25, 00:28    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Jeżeli już mamy zmieniać system oceniania na HB, co mi się wydaje niekonieczne, to proponowałbym oceniać każde nagranie w skali 1-10 i sumować wszystkie przyznane danej pracy punkty. Z podsumowaniem też nie przewiduję problemów, bo głosujących jest zazwyczaj do 15 osób.
Co do przyznania większej puli punktów Romkowi Badeńskiemu: owszem, jest fachowcem, który się na grze na pewno zna lepiej od wielu użytkowników razem wziętych, ale jednak w kraju mamy demokrację i równouprawnienie :P . Proponuję utrzymać to też na forum.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-25, 12:47    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

nie zgodziliście się z moim pomysłem, ok ;)Ale petrolhead ma wyśmienity pomysł!
każdy ocenia każdą prace, jeżeli jjuż chce głosować i może dać każdemu od 1 do 10 Dla mnie bomba
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-01-25, 15:14    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Oceniać każdą pracę? :) ) ...to mi już zupełnie się nie będzie chciało ;)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-25, 15:32    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

Nie no żeby oceniać do tej pory i tak musiałeś przecież przesluchać wszystkie prace nie??
to chwilka czasu
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-01-25, 17:26    Odp: [Harmonijkowa Bitwa] INNY SYSTEM OCENIANIA

- Zmian w głosowaniu nie będzie - rzekł wszechmocny tutaj admin ;D ...
Dlaczego? - jak widzicie mamy różne zdania na ten temat, wiec tylko niektóre osoby zadowolimy, a drugim możemy lekko np uprzykrzyć życie ;D ...
Po drugie nie widzę niczego złego w obecnym sposobie głosowania, więc po co zmiany na nowe i nie wiadomo czy lepsze głosowanie?
Pozdrawiam..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu