Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Romek Badeński 


Wiek: 43
Posty: 36
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-20, 01:58    [WWW] Trochę o mnie, nauka gry na harpie - www.badenski.pl

Cześć.
Niedawno dorobiłem się własnej strony, no to się nią pochwalę:
www.badenski.pl
Jest tam trochę info o mnie, nieco nagrań, newsy harmonijkowe, materiały do nauki gry na harpie i informacje o lekcjach indywidualnych w Trójmieście

Pozdrawiam,
Romek
_________________
Romek Badeński
www.badenski.pl
https://www.facebook.com/...100011432793493
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-20, 10:47    Odp: [WWW] Trochę o mnie, nauka gry na harpie - www.badenski.pl

Z tego co czytałem to biegle posługujesz się overbendingiem (chyba zmora większości użytkowników tego forum) mógłbyś powiedziec jako że sie na tym znasz co sie dokladnie dzieje w harmoszce podczas tego efektu i co nalezy robic zeby ten dzwięk wydobyć
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-01-20, 11:07    Odp: [WWW] Trochę o mnie, nauka gry na harpie - www.badenski.pl

Jako osoba profesjonalnie zajmująca się tworzeniem stron (a konkretniej- szaty graficznej) powiem, że nie bardzo mi to wygląda. Mocno standardowy układ + kolorystyka dająca wrażenie wszechobecnej "pustki"... nie żebym się czepiał ;)

// robiłeś stronę sam, czy komuś to zlecałeś?
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-20, 12:00    Odp: [WWW] Trochę o mnie, nauka gry na harpie - www.badenski.pl

Moim zdaniem jest prosta i czytelna ,nie tak jak inne wydumane i przez to nie intuicyjne w nawigacji. Zgadzam się z opinia o kolorystyce. Ja swoją / robiłem ją sam/ przekombinowałem i jest teraz jak labirynt Minotaura. Jak bedę miał czas to powrócę do prostszej wersji / Mówię to na podstawie obserwacji oglądalności / Pzdr Jarek K.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-01-20, 22:59    Odp: [WWW] Trochę o mnie, nauka gry na harpie - www.badenski.pl

no cóż Conex, generalnie są dwie szkoły "profesjonalnego tworzenia stron" ja jestem uczniem i gorącym oratorem chyba tej drugiej... więc się z Tobą nie zgodzę. Otóż najwyższą wartością strony jest jej funkcjonalność! I to wszystko co można na ten temat powiedzieć. Zgadzam się z tym, że portale handlujące emocjami typu przejaja czy xhumor (dwa przykłady z Twojego portfolio) potrzebują "specjalnych środków" wyrażania tego co potencjalny klient mógłby tam znaleźć. Ale jeśli chodzi o strony specjalizowane, kierujące swoją ofertę do ściśle określonej grupy klientów (trzeba podkreślić KLIENTÓW w odróżnieniu od potencjalnych klientów) sprawa jest zupełnie inna...
Grafika to nie wszystko Conexie. Z chęcią ten wątek rozwinę (oczywiście jak będą chętni do dyskusji). :D
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-01-20, 23:48    Odp: [WWW] Trochę o mnie, nauka gry na harpie - www.badenski.pl

Pewnie że grafika to nie wszystko... jednak bardzo umila przebywanie na danej witrynie. Tak uważam.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Romek Badeński 


Wiek: 43
Posty: 36
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-21, 15:50    Odp: [WWW] Trochę o mnie, nauka gry na harpie - www.badenski.pl

Dzięki za komentarze.

No cóż, jeśli chodzi o stronę, robił mi ją znajomy. W pierwszej kolejności chodziło mi o czytelność i łatwość odnajdywania poszczególnych informacji, jako że mam w planach dosyć znaczne rozbudowanie strony - szczególnie w działach Nauka i Sklep. Jeśli chodzi o szatę graficzną będzie ona prawdopodobnie w przyszłości dopracowywana, na razie jest skromna jak ja ;)

Overbending to dosyć szeroki temat.
W pierwszej kolejności należy zcustomizować harm. do overbendingu - w dużym skrócie podgiąć stroiki do płytki stroikowej. Polecam przeprowadzać próby na trafionych harmoszkach, bo w przeciwnym wypadku prawdopodobnie kilka sztuk ulegnie destrukcji.
Następnie należy przystąpić do zgłębiania samej techniki:
overblow: 1,2,4,5,6 kanał
overdraw: 7,9,10 kanał
i mamy całą skalę chromatyczną (białe i czarne klawisze fortepianu)

Technika wydobywania overblow jest dosyć trudna do wytłumaczenia, mimo, że koniec końców nie okazuje się być taka trudna do nauczenia się. Są to tak jakby antypodciągi - podciągi na 1-6 kanale na wydechu i na 7-10 kanale na wdechu.
Początkowo polecam ćwiczyć overblow na kanale 6 próbując wydobyć dźwięk przy podobnym układzie ust i języka jak na podciągu na wdechu, ale oczywiście na wydechu.
Jeśli nie działa spróbujcie wymawiać głoski [j, h lub hj] w trakcie zacieśniając w ten sposób strumień powietrza, tak aby ledwo przepływało. Początkowo może to sprawiać trudności, ale z czasem okaże się, że nauka overbendingu nie różni się tak bardzo od nauki bendingu.

No i teraz zaczynają się prawdziwe schody. To, że potrafimy wydobyć te dźwięki nie oznacza jak się okazuje, że będziemy wiedzieli jak je wykorzystywać. Dlatego, aby w pełni wykorzystać tą technikę należy zacząć zgłębiać teorię harmonii muzycznej.

Muszę tu zaznaczyć, że nie jest to technika niezbędna harmonijkarzowi bluesowemu. Większość największych mistrzów tego gatunku nigdy się nią nie posługuje.

Pozdro,
Romek
_________________
Romek Badeński
www.badenski.pl
https://www.facebook.com/...100011432793493
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piotr.r 


Wiek: 52
Posty: 32
Skąd: Le Bourget, Francja
Wysłany: 2008-06-26, 02:04    Odp: [WWW] Trochę o mnie, nauka gry na harpie - www.badenski.pl

To bardzo fajna strona, prosta i przejrzysta! Podoba mi się! Jeżeli chodzi o grafikę, kolory itp., to wszystko jest dobrane jak trzeba. Nie masz się czego wstydzić! Sklep to fajny pomysł! Życzę powodzenia! :cool:
_________________
http://ngt.pl/forum/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Romek Badeński 


Wiek: 43
Posty: 36
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-10-09, 15:56    Lekcje harmonijki przez Skypa

Ostatnio poza warsztatami i lekcjami w Trójmieście rozpocząłem także lekcje przez Skypa. Dla zainteresowanych szczegóły tutaj: http://www.badenski.pl/nauka-8
_________________
Romek Badeński
www.badenski.pl
https://www.facebook.com/...100011432793493
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu