Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-05-13, 20:32    [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Witam!

Kilka osób na forum pisało, że chętnie uczyliby się grać z filmów np. Adama Gussowa na YouTube, jednak nie rozumieją angielskiego. Na stronie www.overstream.net można umieszczać filmy z YouTube wraz z własnymi napisami.

Pomyślałem, że forumowicze znający angielski mogliby się podjąć tłumaczenia lekcji Gussowa i innych. To naprawde znakomity materiał i szkoda, żeby bariera językowa była przeszkodą w korzystaniu z niego.

Proponuję zamieszczać linki do przetłumaczonych filmików w tym wątku.

Zaczynam - Adam Gussow lekcja 006 (bluesowy podkład akordowy, gussow.006.pl):
http://www.overstream.net...id=l5mbr3tpantk

Pozdrawiam i zachęcam do tłumaczenia,
Łukasz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Ryuk
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-05-13, 20:42    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Super :D !! jesteś geniuszem! :) .
No i genialna inicjatywa... miło będzie jeśli potłumaczysz i inne filmy :) .. PS. Jeśli ty to tłumaczyłeś to zakładam, że masz ten film (przetłumaczony) w wersji avi. lub jakimś innym formacie. - Prześlij mi na pocztę jeśli możesz :) . - zadbah@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-05-13, 20:52    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Przetłumaczę inne filmy, gdy tylko będę miał nieco więcej czasu (na pewno w wakacje), na razie to zachęta dla innych forumowiczów znających angielski.

Niestety nie mam tego filmu, na stronie overstream podaje się tylko link do właściwego filmu z YouTube i na niego nanosi się napisy. Jeśli chcesz mieć avi, to musisz pewnie użyć odpowiedniej wtyczki do firefoxa, albo jakiegoś programiku rippującego tego typu filmy na dysk (nie jestem zorientowany w tym temacie:) )
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-05-15, 18:31    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Ja może bym jakiś przetłumaczył, jednak zupełnie nie wiem jak się za to zabrać od strony technicznej, zeby to dzialalo i jakos sie wyswietlalo. Chyba, że normalne tłumaczenie w notatniku i obok napisane, która to sekunda, ale nie wiem, czy takie coś odpowiada.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ifrost 

Wiek: 37
Posty: 39
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Limanowa / Kraków
Wysłany: 2007-05-15, 19:39    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Maciekdraheim napisał/a:
Ja może bym jakiś przetłumaczył, jednak zupełnie nie wiem jak się za to zabrać od strony technicznej.


Na ich stronie znajduje się videotutorial opisujący krok po kroku jak dodać film i napisy - http://www.overstream.net/help.php - tu powinno się wszystko rozjaśnić :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Maciekdraheim
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-06-01, 14:09    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Jestes moim zbawicielem.
Gdybys przetłumaczył jeszcze te poprzednie od 1-5 to w ogole bym Ci był wdzięczny.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-06-01, 14:45    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Myślę, że pod koniec czerwca powinny się pojawić nowe tłumaczenia.

Szkoda, że nikt z forumowiczów znających angielski nie odpowiedział na mój apel i nie podjął się tłumaczenia innych lekcji :(
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Crop 

Wiek: 37
Posty: 18
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-13, 19:51    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Siemka!

Po pierwsze chciałem się przywitać bo jestem nowy na tym forum. Ba! Jestem nowy w tym całym harmonijkowym przedsięwzięciu! ;)

W poszukiwaniu jakichść ciekawych materiałów do nauki gry trafiłem na wasze forum, a z niego na YouTube na lekcje Adama Gussow. A stamtąd znów na to forum gdzie przeczytałem o problemie niezrozumiałości owych lekcji przez niektórych. Serce mi pęka że taki materiał dydaktyczny nie może dotrzeć do wszystkich zainteresowanych więc postanowiłem odpowiedzieć na apel Łukasza i dorzucić swoje 3 gr:)

Oto link do drugiej lekcji, przez omyłkę zatytułowanej 001 :P (pierwsza jest bardziej o sprzęcie więc sobie darowałem;) )

http://www.overstream.net...d=search&skip=0

Z góry zaznaczam, że ja o harmonijkach wiem tyle co o strzyżeniu owiec (moja pierwsza jest dopiero w drodze :] ) więc wszelkie uwagi przyjmuję z otwartymi ramionami:D

[ Dodano: 2007-06-14, 12:36 ]
Mimo zbliżającej się sesji :P znalazłem dziś chwilę czasu i kolejny odcinek czyli trzeci z serii Odkrycie Sekretów Harmonijki Bluesowej - Adam Gussow jest gotowy do oglądania ;) życzę przyjemnego seansu!

http://www.overstream.net...d=search&skip=0
_________________
Noś garnitur w niedzielę
Nie rwij jabłek z nie swoich drzew
Bądź pokorny jak cielę
Wygrasz więcej, gdy myślisz mniej
Ostatnio zmieniony przez Crop 2007-06-14, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 punkt(ów):
Szczotker, Rolf, fiflip
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-06-14, 15:28    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Crop, jesteś wielki.
Tłumacz dalej, jestem Ci niezmiernie wdzięczny, już po tych 2 lekcjach czuję, że o wiele lepiej gram :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Crop 

Wiek: 37
Posty: 18
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-14, 20:28    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Nie ma o czym mówić :]

Skoro po dwóch lekcjach grasz już lepiej... to co powiesz na kolejną? ;)

Odkrycie Sekretów Harmonijki Bluesowej 004

http://www.overstream.net...d=search&skip=1
_________________
Noś garnitur w niedzielę
Nie rwij jabłek z nie swoich drzew
Bądź pokorny jak cielę
Wygrasz więcej, gdy myślisz mniej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-06-14, 21:00    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Wreszcie odzew! I to jaki :)

Pozdrawiam!
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Crop 

Wiek: 37
Posty: 18
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-14, 21:29    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

To niewiarygodne co człowiek potrafi zrobić z nudów ;)
_________________
Noś garnitur w niedzielę
Nie rwij jabłek z nie swoich drzew
Bądź pokorny jak cielę
Wygrasz więcej, gdy myślisz mniej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-06-15, 06:36    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Już zauważyłem, że moja (2) brzmi o wiele ładnie :)

Crop - obyś się nudził dalej :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-06-15, 13:57    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Ja mam drobną uwagę: Przy zamieszczaniu linka podawajcie czego mniej więcej dana lekcja dotyczy.
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Crop 

Wiek: 37
Posty: 18
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-15, 17:58    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Odkrycie Sekretów Harmonijki Bluesowej Adam Gussow odcinek 005

Lekcja o wdechu i podciągu na trzecim kanale.

http://www.overstream.net...d=search&skip=2
_________________
Noś garnitur w niedzielę
Nie rwij jabłek z nie swoich drzew
Bądź pokorny jak cielę
Wygrasz więcej, gdy myślisz mniej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Ryuk
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-06-20, 20:20    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Crop, coś zwolniłes...?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-06-22, 14:13    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Witajcie!

Zrobiłem kolejne tłumaczenie - odcinek 18 lekcji Gussowa. Moim zdaniem ta lekcja (i dwie następne) są najważniejsze w całym kursie.

gussow.018.pl - Struktura 12-taktowego bluesa

http://www.overstream.net...id=rpicn6t1itsi

Gorąco zachęcam do oglądania - miłego liczenia :)
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kubux 

Wiek: 30
Posty: 43
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-22, 17:03    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Crop mam małą uwagę kiedy tłumaczysz bardzo często używasz słowa "spróbuję" i nie chodzi mi nawet o błąd ze strony poprawności naszego języka tylko o to że wychodzi na to że Adam nie wie czy potrafi wykonać daną czynność. To tak na przyszłość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Crop 

Wiek: 37
Posty: 18
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-22, 17:22    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Crop, nie śpi po nocach bo sie uczy, a za dnia pisze egzaminy, więc nie ma zbytnio czasu na przyjemności :) Ale jak tylko się ten koszmar się skończy obiecuję wznowić produkcję :] Ale jak widzę, w między czasie, Łukasz tłumaczy i robi jak sądze lepiej ode mnie
_________________
Noś garnitur w niedzielę
Nie rwij jabłek z nie swoich drzew
Bądź pokorny jak cielę
Wygrasz więcej, gdy myślisz mniej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-06-26, 09:50    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Łukasz, dlaczego ne tłumaczysz lekcja po lekcji?
Bo jak sie robi takie "skoki" to gubi się sens, bo Adam często odwołuję się do innych lekcji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-06-26, 18:00    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Sorki, uznałem, że lekcje 18, 19, 20 są najważniejsze w całym kursie - raczej nie ma w nich istotnych odwołań do poprzednich lekcji. Poza tym chciałem dać miejsce Crop'owi, aby nie tłumaczyć 2 razy tych samych lekcji.

Ale niech będzie, może być po kolei.
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
_Big_Mac_ 


Wiek: 36
Posty: 32
Skąd: Wrocław/Zielona Góra
Wysłany: 2007-09-11, 21:46    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Włączę się, jak tylko możliwości techniczne pozwolą (teraz siedzę na niefajnym kompie). Może w przyszłym tygodniu
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Arkasam 

Posty: 1
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-01-06, 06:04    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Wielkie DZIĘKI za tłumaczenie lekcji Adama Gussowa !!!! :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Piotreq 

Wiek: 32
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-19, 19:10    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Mógłby ktoś przetłumaczyć odcinek kiedy Adam robi podciąg (o ile taki jest)? :)
Ew. linka bez napisów, byle by mówił jak zrobić podciąg.

Pozdrawiam.
_________________
Make love, not war
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-19, 19:13    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Piotreq, podciąg robisz zwiększając przestrzeń w gardle cofając język i krtań. Jak przy bezdźwięcznej wymowie sylab: -ti, -tu, -to.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Piotreq 

Wiek: 32
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-19, 19:20    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Może jestem upośledzony, ale mi nie wychodzi :P
Mógłbyś mi nagrać czysty podciąg np. na 2 kanale, na wdechu i wydechu? Może go robię, a o tym nie wiem, chociaż to mało prawdopodobne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-19, 19:35    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Zgodnie z prośbą. Próbki podciągów na wszystkich podciągiwalnych kanałach. Z 10 był problem, gdyż nagrywałem na C, a to już dość wysoka tonacja, na której wysokie dźwięki ciężko się podciągają. Poza tym, grane na Silver Starze.

http://www.speedyshare.com/369399218.html
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Piotreq 

Wiek: 32
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-19, 19:41    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Maciek, dziękuję. Jesteś wielki. Teraz już wiem czego NIE robię, a co powinienem :) Będę próbował to odwzorować, może w końcu wyjdzie. Jeszcze raz dziękuję.

edit: Dodam, że nie wyobrażam sobie jak można obniżyć dźwięk ułożeniem gardła i języka. Po prostu nie mogę tego pojąć :o
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-19, 20:51    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Piotreq napisał/a:
Dodam, że nie wyobrażam sobie jak można obniżyć dźwięk ułożeniem gardła i języka. Po prostu nie mogę tego pojąć :o


To proste drogi Watsonie. Poprzez zmianę kształtu komory rezonacyjnej (gębowej), tworzysz podciśnienie, mini-próżnie. Po prostu zwiększa się objętość GĘBY, a nowe powietrze nie ma skąd przyjść. To powoduje dodatkowe zassania z harmonijki, które uruchamia oba stroiki. No i mamy podciąg!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-29, 10:45    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Wiecie jest takie coś w filmikach Adama Gussowa że gdy nie mam weny lub gdy przechodze 'okres beznadziejnosci i nieumiejetnosci gry' każdy z nas to ma nawiasem mówiac i powinnismy jakos bnazwac ten sympton
Wracajac do mojego psotu jak obejrze pierwszą lekcje Adam a włąsciwie początek gdzie gra wracają mi siły do walki :D z harpem i z moimi umiejetnosciami
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu