Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
njord 

Posty: 18
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Bromberg
Wysłany: 2008-01-19, 11:54    [Pytanie] Dylemat

Witam!
Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem nowej harmoszki, gdyż mój Silverstar zaczyna odmawiać posłuszeństwa. I tu nie wiem moi mili na jaką harmonijkę się zdecydować.
Zastanawiam się nad Hohner Special 20, Hohner Marine Band, Hohner Marine Band Deluxe, TOMB Folk Blues. Czy mogli byście krotko scharakteryzować owe harmonijki ewentualnie zwracam się z prośba do posiadaczy czy mogliby coś nagrać na nich? Interesują mnie harmonijki w tonacji C. Co ewentualnie innego byście mi polecili podatnego na podciągi et cetera co nie rozpirzy mi się po dwóch dniach?
Pozdrawiam,
njord ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-01-19, 12:08    Odp: [Pytanie] Dylemat

W kilku słowach.
Special 20 ciepłe brzmienie trochę przytłumione, bardzo wygodna, podatna na różne techniki.
Marine Band metaliczne brzmienie, troszkę mniejsza niż pozostałe. Gwózdki zamiast śrub.
Marine Band deluxe no to jest wersja odpicowana klasycznej marinki. Ogólnie lepsza, ale droższa.
A o Tombo sie nie wypowiem bo nie znam. Ale słyszałem opinie że nie bardzo z wytrzymałością...
Jest jeszcze Blues Harp którego bardzo polecam... to taki złoty środek między S20 a Marinkami... Takie moje wrażenia
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-19, 14:22    Odp: [Pytanie] Dylemat

Poszukaj njord uważnie, bo mnóstwo jest różnych informacji na forum o tych modelach (sam wypisałem całe tomy o MBDx, Special 20 i Blues Harpie), do tego znajdziesz sporo próbek dźwiękowych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu