Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2007-04-21, 21:25    [Harmonijkarz] Junior Wells

Junior Wells jest uważany za jednego z najlepszych harmonijkarzy na świecie. Jest jednym z moich idoli. Grał świetnego bluesa uzupełniając piosenki grą na harmonijce. Myślę że każdy kto bardzo lubi harmonijkę ustną powinien mieć kilka jego piosenek... i brać z niego przykład... a jakie jest wasze zdanie o twórczości Wellsa??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-04-22, 11:23    Odp: [Harmonijkarz] Junior Wells

Nie wiem o nim zbyt dużo. Na podstawie tego co słuchałem to gra on dosyć specyficznie, inaczej niż Sonny Boy Wiliamson czy Little Walter. Niektóre elementy gry Juniora Wellsa są bardzo ciekawe i warte "kontynuowania" (niewiem jak to wyrazić), inne zostawiłbym w spokoju.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Guzik 

Wiek: 35
Posty: 8
Skąd: a z Wrocławia
Wysłany: 2007-05-22, 23:08    Odp: [Harmonijkarz] Junior Wells

Moim skromnym zdaniem Wells gra bardzo oszczędnie, za to go bardzo podziwiam. Trzeba jednak powiedziec ze dla niego harmonijka to raczej był dodatek do pięknego - wspaniałego głosu!

tak czy inaczej to wspaniały bluesman i harmonijkarz. Płyta '"Hoodoo Man Blues" to pozycja obowiązkowa na półce kazdego harp fana :)


Co ja będę dużo gadał myślę że te utwory oddają styl jego gry:

Junior Wells & Buddy Guy

1. Hoodoo Man Blues : http://www.youtube.com/watch?v=CXTJkOwtNuk
2. Cryin' Shame: http://www.youtube.com/watch?v=zy9Uy7QZf4Y'

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jacoharp 

Wiek: 33
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-12-25, 21:39    Odp: [Harmonijkarz] Junior Wells

Mam kilka płyt Juniora. Alone&acoustic, smokin dynamite, hoodoo man blues. Junior gra z kapitalnym feeleingiem. Pomimo iż zdażają mu sie przęcietne momenty, a w jego grze nie ma nic odkrywczego potrafi grac w sposób który w magiczny sposób przyciąga uwagę słuchacza. Warto go słuchać i naśladować bo jest dość łatwy do naśladowania i ma dużo bluesowego pulsu w sobie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
padre joseph 


Wiek: 31
Posty: 22
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-12-12, 21:32    Odp: [Harmonijkarz] Junior Wells

Odpaliłem Cryin' Shame na YT i muszę się podzielić z Wami pewnym spostrzeżeniem; Junior jakoś ekstra na harmoszce nie wymiata, brak wyszukanych technik, na nagraniach można usłyszeć głuche dudnięcia pochodzące z jego gardła, a mimo wszystko pełno w jego grze emocji i tej pozytywnej siły bluesa. Współcześni mistrzowie czasem zbyt bardzo skupiają się na technice gry tworząc kapitalną formę, lecz niestety pozbawioną treści.
Piękna bluesa.
Ave Junior:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
*Michał Kielak
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-12, 22:25    Odp: [Harmonijkarz] Junior Wells

Bo lepiej zagrać 3 trafione dźwięki niż 10 szybkich i podpartych milionem efekciorów. To prawda.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
draconiss 

Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-12-12, 23:10    Odp: [Harmonijkarz] Junior Wells

Mniej znaczy więcej, a raczej nikt nie ma wątpliwości,że Wells miał do tego jeszcze niesamowity feeling.Będąc szczerym mi osobiście bardziej pasuje wczesny Wells(lata 60 i ewentualnie 70) niż ten późniejszy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu