Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
radko 

Wiek: 51
Posty: 2
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2008-01-09, 14:26    7 i 8 kanał na wdechu - SS

Od kaiegoś czasu uczę się gry na SilverStar Hohnera. Mam problem z uzyskaniem dźwięku na wdechu z 7 i 8 kanału. Pozostałe - OK! Czy to już znak, że pora ją wymienić na coś nowszego? I co ewentualnie myślicie nad przesiadką na BluesHarp?
_________________
Nie sztuka zrobić szpagat - sztuka wstać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-09, 15:52    Odp: 7 i 8 kanał na wdechu - SS

hmmm w Silver Starze mogą się zdarzać niedociągnięcia w wyższych stroikach...normalka... natomiast jeśli się przesiadasz z Siver Stara na "coś" to Blues Harp to bardzo dobry wybór!!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-09, 17:00    Odp: 7 i 8 kanał na wdechu - SS

Wydobycie dźwięku na wyższych kanałach to zwykle kwestia techniki. Wyćwiczyć trzeba, dmuchać wydymając policzki, wtedy powinno dobrze działać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-01-09, 17:14    Odp: 7 i 8 kanał na wdechu - SS

Potwierdzę słowa Szczypiora: przesiadka na Blues Harpa z Silver Stara to świetny wybór :) Sam tak zrobiłem i zdecydowanie ruszyłem do przodu ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
annoth 

Wiek: 34
Posty: 9
Skąd: Sanok
Wysłany: 2008-01-09, 17:24    Odp: 7 i 8 kanał na wdechu - SS

Maciekdraheim napisał/a:
Wydobycie dźwięku na wyższych kanałach to zwykle kwestia techniki. Wyćwiczyć trzeba, dmuchać wydymając policzki, wtedy powinno dobrze działać.

Osobiście nigdy nie miałem styczność z harmonijką, a już przy pierwszej próbie bez najmniejszych problemów udało mi się wydobyć dźwięk z wyższych kanałów, na wdechu i wydechu. Raczej nie miałem techniki opanowanej.
Mnie się wydaje że to wada sprzętu. Tym bardziej że Silver Stary są średniej jakości.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."

(c) mjuzik
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-09, 17:32    Odp: 7 i 8 kanał na wdechu - SS

Ale ja na Silverku też śmigałem od początku. Tak samo nigdy nie miałem sławnego problemu drugiego kanału, a inni go mieli mając sprzęt w pełni sprawni. Po prostu niektórzy od razu wiedzą co robić, inni muszą się tego nauczyć. A co do tej zmiany sprzętu. Może pomóc, ale niekoniecznie. Jedyna harmoszka, na której góra nie chciała grać od razu jak trzeba to Marine Band Deluxe. Okazało się, że moja gęba nie była dostosowana do niskiej tonacji (A), ale jak sie trochę przyzwyczaiłem, to działało. I działało na każdej harmoszce jaką miałem w ustach.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
radko 

Wiek: 51
Posty: 2
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2008-01-10, 08:01    Odp: 7 i 8 kanał na wdechu - SS

OK, dzięki wielkie za porady i odpowiedzi. Z tymi kanałami to jest tak, że ostatnimi czasy zamilkły. Dźwięki jak już sie pojawią to przypominają świszczenie. Jeśli chodzi o moja technikę to na innych kanałach nie ma tego problemu - i na niższych i na wyższych.

Pozdrówko dla wszystkich harmonijkarzy :)
_________________
Nie sztuka zrobić szpagat - sztuka wstać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-10, 23:28    Odp: 7 i 8 kanał na wdechu - SS

pewnie jest tak na wdechu jesli tak
to rozkrec harmonijke i wygnij stroiki (te dolne) do środka harmonijki
byc może masz zbyt dużą przestrzeń między harmonijką a stroikiem i potrzebujesz więcej mocy by wprawić stroik w drganie i dlatego gwiżdże
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-03-26, 22:47    Odp: 7 i 8 kanał na wdechu - SS

mój silverek jest świetny tylko 10 na wydechu sie ciężko wydobywa dźwięk no i podciągi takie nijakie jedyni na czwórce jest dobry ale za te pieniądze nie narzekam
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blizzard 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Z nienacka
Wysłany: 2008-04-08, 15:53    Odp: 7 i 8 kanał na wdechu - SS

Mam podobny problem na SS-ce... Tylko o ile jak Maciek podpowiedział, aby przy wydechu wydąć policzki (o dziwo pomogło ^^), to czy macie może jakieś rady odnośnie wdechu na tych kanałach? Jeżeli gram jakiś kawałek, gdzie po sobie następuje kilkakrotny wdech na kanałach 6-10, to po prostu płuca mi wysiadają, bo abym mógł wydobyć jako taki dźwięk, muszę dmuchać wszystko co się tam jeszcze znajdzie, a i to bywa za mało... O_o

Czy to może moje płuca są wadliwe, czy może to ten nieszczęsny SS, czy może po prostu coś robię źle...? Z góry dzięki za pomoc ;)

Pozdrawiam,
Blizz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu