Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-05-10, 17:59    Hohner Marine Band

j.w. Co sądzicie?

Chce w A. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ifrost 

Wiek: 37
Posty: 39
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Limanowa / Kraków
Wysłany: 2007-05-10, 19:18    Odp: Hohner Marine Band

Ja najpierw kupiłem Blues Harpa w C a później własnie Marine Banda A i byłem bardzo mile zaskoczony. Fajne brzmienie zwłaszcza przy graniu akordów i bardzo łatwo wydobywa się dźwięki. Tylko jakiś dziwny problem miałem, mianowicie na Blues Harpie czyste dźwięki mi wychodziły a na Marine Bandzie było jakoś ciężej :P nie wiem czy dziurki jakieś mniejsze czy moja usta za szerokie ;) Ogolnie polecam spróbować :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-05-10, 19:37    Odp: Hohner Marine Band

A ja mam pytanie do Marinkowiczów:
Powiedzcie, czy trudno jest się przestawić na inny rozmiar kanałów? Czyli z szerszych na węższe.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-05-10, 20:10    Odp: Hohner Marine Band

Harmoszka napisał/a:
A ja mam pytanie do Marinkowiczów:
Powiedzcie, czy trudno jest się przestawić na inny rozmiar kanałów? Czyli z szerszych na węższe.


A jest jakas róznica? Znaczy w sensie że Marynka ma jakis inny "rozmiar" kanałów?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-05-10, 20:12    Odp: Hohner Marine Band

Są węższe. Jak dla mnie z wyglądu to stosunkowo sporo..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-05-10, 20:23    Odp: Hohner Marine Band

Mnie bardziej przeraża nieimpregnowane drewno użyte do korpusu.
Wykorzystuje specyficzną metodę wykonywaniu podciągu - zatykam część dziurki jezykiem, przez co obniżam dźwiek - więc jest tam trochę wilgotno.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-05-10, 21:26    Odp: Hohner Marine Band

Z tą różnicą szerokości kanałów to problem jest jedynie przez pierwsze dni. Potem muzyk wyrabia sobie "pamięć motoryczną" i usta same sie układają jak powinny. Marynki mają rzeczywiście weższe kanały, ale po krótkim wprowadzeniu nie sprawia to żadnych trudności w grze.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-05-10, 21:34    Odp: Hohner Marine Band

Kurcze mam dylemat..
1. Marinka - chcę się przekonać co w niej jest :cool: . Co do niej tak ciągnie.. i podoba mi się ten dźwięk.
2. Chromatyk - tu wiadomo.. chcę poznać coś nowego
3. No i jeszcze ta harmoszka do overbendingu...
Ale chyba na chromatyka się zdecyduję.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-10, 22:18    Odp: Hohner Marine Band

To ja powiem tak:
Lepiej nauczyć się grać dobrze na jednym instrumencie niż na 20 słabo.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-13, 20:50    Odp: Hohner Marine Band

Więc ja mam marine band w A. Opinie odnośnie dźwięku na mojej stronie http://harmonijka.freehost.pl/.
Nt. szerokości kanałów: Porównując różne harmonijki firmy hohner można zauważyć, że w zasadzie płytki stroikowe we wszystkich tonacjach nie różnią się niczym (w przypadku Modular System jest to oczywiste, ale porównując marinkę i silverka już nie, a różnica jest taka że silverek ma trochę większy "margines" niewiem jak to nazwac, poprostu płytka stroikowa jest większa, ale same stroiki obu harmonijek są identyczne, maja identyczne wymiary).
Porównując grzebienie marinki i silverka można zauważyć, że w marine band odstępy pomiędzy kanałami są większe (muszą być bo jest drewniany korpus inaczej wogóle nie byłoby szczelne) i przez to same kanały muszą być węższe.
To chyba tyle, pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-05-19, 13:40    Odp: Hohner Marine Band

Woytaker. Płytki mogą wydawać się takie same, lecz są miedzy nimi różnice. Zmienne są ustawienia stroika, w niektórych są one bardziej, w innych mniej wcisnięte, przesunięte w różne strony. Prawdopodobnie różni sie nieco także profil stroików. Poszczególne płytki mogą się różnić też stopem metali z jakich zostały wykonane. Przecież, gdyby wszystkie płytki stroikowe były takie same, po co robić różne harmonijki? Skąd biorą się wtedy różnice ceny? Blues Band powinien grać równie dobrze jak Marine Band Deluxe.

Co do różnich w płytkach i grzebieniach do różnych tonacji. Otóż te elementy występują w dwóch głównych rodzajach. Do tonacji niskich (G - C) i wysokich (Db - F#). Różnią się jedynie w małym stopniu długości pojedynczyh stroików i minimalnie dlugości rowków ze stroikami. Mając harmonijki np. w A i C, ciężko będzie dostrzec różnicę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-19, 14:42    Odp: Hohner Marine Band

Jak się specjalnie przyjrzałem to faktycznie stroiki nie są identyczne. Różnią się długością. Przepraszam za błędy w mojej poprzedniej wypowiedzi. Chodziło mi w niej głównie o to że stroiki są w marince i silverku równo oddalone od siebie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-05-19, 17:49    Odp: Hohner Marine Band

To jest akurat racja. Przeciez odległości między stroikami nie mają większego wpływu na same stroiki. Po prostu to jest optymalna odległość, przy której można bez większych problemów poprowadzić kanały, umożliwiając wygodne granie. Tajemnica kryje się więc w samych stroikach.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Guzik 

Wiek: 35
Posty: 8
Skąd: a z Wrocławia
Wysłany: 2007-05-22, 22:53    Odp: Hohner Marine Band

jak dla mnie najpiękniejsza harmoijka :)

tylko uwaga jest extremalnie mała, to nie jest tak ze special 20 to jest to samo co MB tyle, że z innym korpusem special jest zdecydowanie większy

Co ciekawe dziurki w MB sa bardzo " prostokątne " w przeciwieństwie do "Big river Harp " gdzie są niemal idealnie kwadratowe :) nie widziałem jednak zeby to miało jakis wpływ na gre no moze to lepiej działa w TB, nie odczułem jednak tego jakos specialnie

Moim zdaniem wspaniala harmonijka jak sie na niej gra to "czuć" drewno !!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-05, 18:54    Odp: Hohner Marine Band

Możecie mi powiedzieć gdzie można kupić Marine Band MS? Ale nie Classic
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-06-05, 19:07    Odp: Hohner Marine Band

MS to zupełnie inny Marine Band. Klienci nie byli zadowoleni i Hohner wstrzymał produkcję. Czasem zdarzy się, że ktoś na allegro wystawi takiego harpa. Podpisuje, że to MB CLASSIC, ale na zdjęciu widać dokładnie modularną harmoszkę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-05, 19:46    Odp: Hohner Marine Band

/Ostatnio na allegro poszła właśnie taka Marinka MS za 32zł :) ...można polować.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-07-03, 15:20    Odp: Hohner Marine Band

Wczoraj kupiłem swoją pierwszą Marinkę :)

Brzmienie - jasne, klarowne, bardzo mi się podoba :)
Harmonijka znacznie mniejsza od innych (a dokładniej od moich FolkBlues i SilverStar). I dobrze, jak dla mnie to zaleta.

Co do kanałów - rzeczywiście są węższe, ale zęby grzebienia oddzielające kanały są prawie 2 razy szersze niż w harmonijkach z kwadratowymi otworami, więc nie ma z nimi problemu.

Widać, że grzebień rzeczywiście trochę się wysuwa, ale nie odczułem tego w graniu (inna sprawa, że nie grałem zbyt długo, zobaczymy co będzie po kilku godzinach).

Jedyne co mi przeszkadza, to metaliczny posmak blaszek stroikowych, odczuwalny przy graniu Tongue Blocking. Ale może się przyzwyczaję. Nie wiecie, czy wersja Deluxe też ma tę wadę?

Ogólnie - harmoszka godna polecenia :cool:
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-07-03, 19:35    Odp: Hohner Marine Band

Moja MBDx na początku pachniała i smakowała drewnem i impregnatem. Smaku metalu jakoś nie wyczułem. No, może odrobinkę, ale można się o tego przyzwyczaić i nie będzie problemów.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-07-03, 20:27    Odp: Hohner Marine Band

zawsze tak jest. Nawet w Blues Harp tak miałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-08-03, 14:03    Odp: Hohner Marine Band

Właśnie przed chwilą zakupiłem Marinke w tonacji D i jestem niemiłosiernie szczęśliwy.
Harmoszka jest piękna i gra również tak samo jak wygląda.
Drewno jeszcze nie zdążyło spuchnąć wiec nie będę pisał czy mi przeszkadza czy nie.
Wrażenia na 5:D
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Coach 

Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-08-06, 19:28    Odp: Hohner Marine Band

A ja mam pytanie. Czy to, że drewno puchnie przy długim graniu ma wpływ na żywotność instrumentu ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-06, 20:06    Odp: Hohner Marine Band

zasadniczo nie, jakiś minimalny wpływ ma, ale jest to ułamek procenta.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-06, 23:39    Odp: Hohner Marine Band

Tak jak mówi Rzeszot- nie ma. Poza tym mi tylko na początku pęczniała, a teraz mam z tym spokój (choć chwilami bywało to irytujące kiedy po 30 minutach grania wręcz bolały mnie usta.. mimo wszystko WARTO!) ;)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-12-27, 20:49    Odp: Hohner Marine Band

Ostatnio dostałem w tonacji A. CO do dziurek - mnie nie robi to żadnej różnicy, wizualnie jest różnica ale w grze mozna powiedzieć że jej nie ma. Brzmi okej ale to pęcznienie mnie denerwuje.
Jakie macie sposoby żeby szybko wracała do pierwotnego kształtu? Czy można ją kłaść na grzejniku? Czy w późniejszym czasie harmonijka się "uspokaja" z tym pęcznieniem?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-30, 00:16    Odp: Hohner Marine Band

Radzę na grzejniku nie kłaść, bo jeśli drewno zbyt szybko schnie, wtedy pęka, albo traci swoje właściwości i staje się kruchsze, a co za tym idzie: pęka. Odłożyć i poczekać aż wyschnie spokojnie.

A czy przestaje pęcznieć po jakimś czasie... drewno leżące przez kilkaset lat w rzece o odpowiedniej temperaturze, konserwuje się i nie wsiąka w niego woda :) W przypadku takiego drewna jak w harmonijce, raczej nie istnieje taka możliwość, będzie pewno zawsze pęczniało.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Piotrek K. 


Wiek: 34
Posty: 2
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2008-01-08, 17:03    Odp: Hohner Marine Band

W moim Marine Band w C kanał 2 na wdechu brzmi jakoś tak cicho, jakby głucho - trójka na wydechu brzmi czysto, ale ten sam dźwięk na drugim na wdechu nie. Niby na na flashowej harmonijce na takie stronie jest podobnie, ale chyba różnica jest mniejsza. Problem polega na tym, że gdy próbuję robić podciąg, który mi już nawet wychodzi na innych kanałach, to dźwięk staje się coraz gorzej słyszalny. Nie pamiętam czy tak było od początku. Przysłali mi ją dokładnie tydzień temu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-01-08, 18:38    Odp: Hohner Marine Band

Harmonijke głębiej w paszcze i bardziej oddychaj niż próbuj wciągnac powietrze... Myślę że jeżeli to wina techniki to powinno pomóc... jak sam napisałeś to dopiero tydzień.
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Piotrek K. 


Wiek: 34
Posty: 2
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2008-01-08, 20:57    Odp: Hohner Marine Band

Ok, dzięki. Wychodzi. :) Bałem się, że stroik tak szybko popsułem.
Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-17, 18:54    Odp: Hohner Marine Band

Właśnie się przymierzam do marinki ale trochę się boję jak to będzie z tym pęcznieniem i drażnieniem ust :| Da się to "przeżyć'? :/
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu