Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
LAMORE 

Posty: 4
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-12-29, 19:37    pomóż niepełnosprawnym!!!!

bardzo bardzo proszę o pomoc. jestem trohę niepełnosprawny i ostatnio dostałem harmonijkę ustną. Mam tylko taki problem, że ona ma dwa rzędy po 14 dziur a nie 10 jak zwykle to bywa. czy technika gry czymś się różni od 10- dziur czy jest taka sama. jak długo zajęłaby nauka gry na takim cacku. skąd mogę pobrać jakiś podręcznik do gry (lub kupić)?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marlionkk 

Wiek: 35
Posty: 73
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2007-12-30, 02:00    Odp: pomóż niepełnosprawnym!!!!

hohner silverstar z 2 rzedami po 14 dziur?...NIewiedziałęm że istnieje takie coś...Dajcie fotke bo nie uwierze dopuki nie zobacze :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-12-30, 05:55    Odp: pomóż niepełnosprawnym!!!!

A kto powiedział że mowa o Silverce? Marionkk czytaj uważnie ;)

LAMORE, poszukaj na forum tematów dotyczących harmonijek "tremolo", bądź pod frazą "oktawa wiedeńska".
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
LAMORE 

Posty: 4
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-12-30, 13:07    Odp: pomóż niepełnosprawnym!!!!

dobra poszukam, ale wątpię czy coś znajdę z moimi umiejętnościami. jakby ktoś mógł mi jeszcze pomóc to bardzo proszę bo naprawdę mi zależy żeby się nauczyć grać, póki jeszcze mogę. Apeluję do wszystkich ktozy się na tym znają. POMOCY!!!

[ Dodano: 2007-12-31, 21:06 ]
a zatem. zrobiłem co mi conex radził ale znalazłem informaje głównie o tym że harmonijkę tremolo wypada kupić dziadkowi i że ma 28 stroików. teraz chciałbym się dowiedzieć gdzie moge znależć jakiś podręcznik do gry na tej harmonijce. w tym momencie zwracam się o pomoc do moderatorów bo nikt na moje posty nie odpowiada. :sad:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-03, 15:12    Odp: pomóż niepełnosprawnym!!!!

LAMORE napisał/a:
dobra poszukam, ale wątpię czy coś znajdę z moimi umiejętnościami. jakby ktoś mógł mi jeszcze pomóc to bardzo proszę bo naprawdę mi zależy żeby się nauczyć grać, póki jeszcze mogę. Apeluję do wszystkich ktozy się na tym znają. POMOCY!!!

[ Dodano: 2007-12-31, 21:06 ]
a zatem. zrobiłem co mi conex radził ale znalazłem informaje głównie o tym że harmonijkę tremolo wypada kupić dziadkowi i że ma 28 stroików. teraz chciałbym się dowiedzieć gdzie moge znależć jakiś podręcznik do gry na tej harmonijce. w tym momencie zwracam się o pomoc do moderatorów bo nikt na moje posty nie odpowiada. :sad:


Masz w profilu że posiadasz Hohnera SilverStara. Jeśli to prawda to czemu nie uczysz się na niej grać? Na normalniej i najpopularniejszeszej harmonijce diatonicznej? I nie miej pretensji do moderatowrów że Ci ludzie nie odpowiadaja bo po prostu mało kto się zna na takich cudach... polecam Ci albo zakupić diatonika albo popytać w księgraniach czy nie mają książek do nauki na takiej harmonijce. W sumie to dość dziwna nazwa tematu...

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-03, 15:35    Odp: pomóż niepełnosprawnym!!!!

:| SS najsłynniejsza?? hehe ... wątpie a jeśli tak to tlyko dlatego że dużo osób kupuje Ją na początek i na tym kończy się ich przygoda z tym instrumentem
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-01-03, 16:05    Odp: pomóż niepełnosprawnym!!!!

Lamore - idź na stronę http://coast2coastmusic.c...eed/index.shtml

zacznij swoją wędrówkę po wiedzę na temat harmonijek double reed (nie wiem jaka jest polska nazwa) właśnie tam. Generalnie technika gry jest prosta : dmuchasz albo ciągniesz.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-03, 21:15    Odp: pomóż niepełnosprawnym!!!!

SZCZYPIOR napisał/a:
:| SS najsłynniejsza?? hehe ... wątpie a jeśli tak to tlyko dlatego że dużo osób kupuje Ją na początek i na tym kończy się ich przygoda z tym instrumentem


Nie chodziło mi o to że SS jest najsłynniejsza tylko że ogólnie diatoniki są najpopularniejszymi z harmonijek. Mylę się?

pozdrawiam "osa"

sory rzeczywiście można było mnie źle zrozumieć...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marlionkk 

Wiek: 35
Posty: 73
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2008-01-30, 23:31    Odp: pomóż niepełnosprawnym!!!!

Conex napisał/a:
A kto powiedział że mowa o Silverce? Marionkk czytaj uważnie ;)


Nie musiał mówić...Jak ma w profilu że ma hohner silverstar i pisał ze jest nowy i dostał harmonijke to od razu myślałem że mówił o SS, nie?
:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-30, 23:37    Odp: pomóż niepełnosprawnym!!!!

Pokręcony temat...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-26, 20:17    Odp: pomóż niepełnosprawnym!!!!

Niestety, harmonijkom oktawowym i tremolo nie poświęca się zbyt wiele uwagi zwykle traktując je jako instrumenty do przygrywek ludowych, co według mnie jest dużym błędem, gdyż te instrumenty naprawdę posiadają ogromne możliwości, szersze niż zwykłe dziesięciokanałówki (chociażby skala chromatyczna bez overblowów, a myślę, że jest tego więcej), i poziom gry na nich też może być bardzo wysoki. Oprócz strony którą podał Kuba w tym temacie dałem linka do artykułu Pata Missina o technikach na tremolo.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu