Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-23, 05:56    [Problem] Czerwony jak Cegła

Witam was! ;)
Kolega mnie prosił żebym kiedyś na ich koncercie (kapela garażowa) zagrał czerwony jak cegła. Ja powiedziałem "nie ma sprawy musze miec harmonijke w odpowiedniej tonacji i jeżeli starczy mi umiejętności to to zagram. Teraz 2 pytania.
Nie jestem pewien ale utwór jest chyba w tonacji A. Jeżeli tak nie jest tow jakiej jest?
Czy trudno jest rozgryźć ten utwór na harmonijke (nie chodzi mi o cały utwór tylko o momenty kiedy wystepuję harmonijka :P )?

Z góry dzieki za pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-23, 16:20    Odp: [Problem] Czerwony jak Cegła

Z tego co mi wiadomo, utwór gra się na harmonijce w A, ale gra się w drugiej pozycji, to jest tonacji E.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-11-23, 23:11    Odp: [Problem] Czerwony jak Cegła

Maciek ma rację, utwór CAŁY jest w E a wiec harmonijka w A. Nie rozumiem dlaczego mowisz o tych momentach 'gdzie wystepuje harmonijka' : P albo w ogole nie znasz tego utworu, albo nie masz słuchu.. lol, pewnie nie zdążyłeś się wsłuchać jeszcze, mam nadzieję:) Ewidentnie wystepuje ta sama tonacja, wsłuchaj się.
Jesli chodzi o odpowiedź na Twoje pytanie, to juz odpowiadam:) czy łatwo jest rozgryźć harmonijke w tym utworze? Oczywiscie. Bedzie Ci bardzo prosto, bo harmonijka w A, w drugiej pozycji to wlasnie E i znakomite 90% dzwiekow bedzie Ci pasować. Nawet jeśli sfasłszujesz to nie ma się czego obawiać! Zawsze mozesz sie wytlumaczyc, ze zrobiles mistrowskie wyjscie z tonacji, jak prawdziwy, nieszablonowy, rodowity bluesmen któremu melodia płynie z serca jak miód ściekający z ula, nadajac tym samym specyficzne brzmienie middle coastowego-srodziemnomorskiego klimatu Ameryki, rodem z Alabama!
Wszystkie renifery z Kanady znają ten trik.

Tak, wiem, że cieszysz się z naszej pomocy^^. Nie musisz być tak dobry i klikać na 'punkt', by nam go przyznać, ale odwdzięczyć sie mozesz w inny sposob.
A mianowicie. Ja bym chciał to usłyszeć. Myślę, że Maciek też byłby usatysfakcjonowany.

Znajdź jakąś koleżankę z aparatem, co ma łep na karku; a nie jakieś tam zmięte gazety i proś ją, żeby wykasowała wszystko z pamięci karty i nagrała filmik. Filmik musi być czytelny i dobrze być na nim słychać (oczywiscie w miarę, jak na mozliwosci). Nie zapomnij zainstruować kobiety o tym, ze nie powinna stać blisko sceny, czy innego miejsca natężenia dźwięku np, głośnik. Uprzędź ją także, żeby odgoniła przed nakręceniem filmiku adorujących ją grupkę kolegów, zapewniając że jak już zrobi to o co prosisz PORZĄDNIE to sam nim się staniesz, w myśl zasady 'wilk syty, owca cała'. Myślę, że pojdzie na układ. Proste? Ona będzie zadowolona, bo zobaczy wspaniałego rockbluesmena w akcji na koncercie, będzie mieć go dla siebie, a ja i Maciek filmik. (pomijąjąc fakt, że dodatkowo masz pomoc od nas, czyli wychodzisz podwójnie na plus ; )

to jak? umowa stoi? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-24, 11:40    Odp: [Problem] Czerwony jak Cegła

Ale ubije biznes ^^
Faaraon napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego mowisz o tych momentach 'gdzie wystepuje harmonijka' : P albo w ogole nie znasz tego utworu, albo nie masz słuchu.. lol, pewnie nie zdążyłeś się wsłuchać jeszcze, mam nadzieję:) Ewidentnie wystepuje ta sama tonacja, wsłuchaj się.

Utwór nie jest mi obcy :P słyszałem go wiele razy. Moze nie dokońca zrozumiałes o co mi chodziło i sie nie dziwie bo sam za bardzo nie wiedziałem jak to napisać. Chodziło mi o to że niektóre utwory można zagrac całe na harmonijce a ja chcę grac tylko to co w utworze jest grane na harmonijce. Mam jeszcze jedno pytanie
Czy nie znajać kompletnie teorii muzyki i nie mając zielonego pojęcia o innych pozycjach niż pierwsza bede potrafił zagrać utwór poprostu z dźwięków?

Zanim dojdzie do końca nasza umowa to troche czasu minie bo: MB w tonacji A bedę mieć za jakieś 2 tygodnie a i koledzy z zespołu muszą mieć w jakims najbliższym czasie koncert. Myśle że dopracowanie utworu do perfekcji zajmie mi jakiś łikend. Ale jak juz dostanę harpa, sie nauczę i zagram na koncercie to postaram się o nagranie i z miła checia je zaprezentuje na forum :D .

Dziekuje bardzo za moje odpowiedzi na oje głupie pytania :pada: . Może niektóre mogą brzmieć bzdurnie ale to wynika z kompletnego braku jakiejkolwiek wiedzy na temat teorii muzyki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-24, 14:46    Odp: [Problem] Czerwony jak Cegła

binek napisał/a:
Czy nie znajać kompletnie teorii muzyki i nie mając zielonego pojęcia o innych pozycjach niż pierwsza bede potrafił zagrać utwór poprostu z dźwięków?


Właśnie nie znając teorii łatwiej jest rozpisywać bluesowe w tej pozycji, w której zostały zagrane, czyli prawdopodobnie w drugiej. Wtedy łatwiej będzie Ci dobrać odpowiednie dźwięki, bo te będą naturalniej "wchodzić". A żeby dobrać harmoszkę do utworu, trzeba porównać go z (2) na harpie. Jeżeli będzie pasował jak 2 puzzle, to już wiesz jakiej harmoszki użyć. I wtedy siepać nuta po nutce.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tytus-albus 

Wiek: 66
Posty: 7
Skąd: opole
Wysłany: 2007-12-26, 10:50    Re: Czerwony jak Cegła

binek napisał/a:
Witam was! ;)
Kolega mnie prosił żebym kiedyś na ich koncercie (kapela garażowa) zagrał czerwony jak cegła. Ja powiedziałem "nie ma sprawy musze miec harmonijke w odpowiedniej tonacji i jeżeli starczy mi umiejętności to to zagram. Teraz 2 pytania.
Nie jestem pewien ale utwór jest chyba w tonacji A. Jeżeli tak nie jest tow jakiej jest?
Czy trudno jest rozgryźć ten utwór na harmonijke (nie chodzi mi o cały utwór tylko o momenty kiedy wystepuję harmonijka :P )?

Z góry dzieki za pomoc.
Wsłuchaj się w utwór z kilkadziesiąt razy ,ale nie małkpuj daj od siebie improwizację i pamiętaj aby gitara była strojona do twojej harmonijki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-12-26, 20:44    Odp: [Problem] Czerwony jak Cegła

Własnie dostałem Marine Band w tonacji A więc niedługo się zabiorę za rozpracowywanie utworu.

[ Dodano: 2007-12-30, 21:17 ]
Posiedziałem troche z harpem no i cos mi wychodzi. Niektórych dźwięków nie jestem w stanie rozszyfrować. Bardzo proszę o pomoc i żeby ktoś sprawdził czy wszystko jest ok. a jak to żeby spróbował usupełnić luki czy też poprawić mój bąd z góry dzięki. Pozdrawiam!

(2) 2 (2) (3) 3 2 (2)
(4) (4) 4 (4) (4)
(4) 5 (5) (4) 4 3 (3)
(4) (4) (4) (4) (4) (4) (4) (4) (4) 4 3 (3)
(4)… i nie wiem jakie dźwięki
(4)… i nie wiem jakie dźwięki


‘3 (4) (4) (4) (4) (4) (4) (4) (4) (4) 4 3 (3) (4)
4(4) (5) (6) 6 5 (5) (4)
(4)4 ‘4 (4) (4) 4 (4) (4)
(5)6 (6) 6 5 (5) (4) 4
(3) (3) (3) (3) (3) (3) (3) 3
(5) (5) (5) (5) (5) (5) (5) (5) (5) (5) (5) (5) 5 - Bardzo proszę o korektę tej linijki bo wiem że ostatnie kilka dźwięków się nie zgadza ale nie wiem jakie to dźwięki
(4) 4 (4) (4) (3) 3 2 (2)
3 ( 3 – 6 ) 6 5 4 (4) 4 3 (3) 3 2 (2) - Ta linijkę proszę również uważnie sprawdzić bo jest w niej kilka błędów ale nie mogę wychwycić dźwięków
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu