Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Igloo 

Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-12-26, 11:50    [Pytanie] Książka do harmonijki

Witam,

Nigdy wcześniej nie miałem styczności z harmonijką.. chciałbym sobie zakupić podręcznik do nauki przez internet. Potrzebuję tylko dobrego autorstwa, które wyjaśni mi nieco rzeczy i przedstawi techniki gry. Oczywiście znam nuty, bo gram na gitarze.. Cena maks. do 50 zł.

Dzięki.

Pozdrawiam,
Igloo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-26, 14:23    Odp: [Pytanie] Książka do harmonijki

Na polskim rynku masz dostęp do dwóch publikacji:
"Harmonijka i Blues" oraz "Sekrety harmonijki", obie autorstwa Sławka Wierzcholskiego.

Z tego co mi wiadomo, bo sam nie używałem podręczników, to dla początkujących są "Sekrety harmonijki",

Czy warto kupować? Nie wiem, najlepiej jakby wypowiedzieli się pozostali użytkownicy.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-12-26, 14:49    Odp: [Pytanie] Książka do harmonijki

Mylisz się Rzeszot Sekrety harmonijki należy przeczytać po Harmonijce i Blusie..... Ja kupiłem dośc późno Hermonijke i Blues wię cdało mi to tyle że poczytałem sobie o historii harmonijki i mam taby do zagrywek wierzhcolskiego
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cielak 

Wiek: 38
Posty: 29
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: uteibej
Wysłany: 2007-12-26, 16:22    Odp: [Pytanie] Książka do harmonijki

"Harmonijka i blues" jest dla początkujących ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Igloo 

Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-12-29, 00:04    Odp: [Pytanie] Książka do harmonijki

A przy okazji, z jaką tonacją harmonijka winna być by grać z tą książką? Ja chciałbym się pouczyć grać do gitary, coś z rocka.. typu jak John Lennon grał na swojej harmonijce.. ale nie mam pojęcia..

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-29, 01:16    Odp: [Pytanie] Książka do harmonijki

do nauki potrzebna jest harmonijka w tonacji C. A do gitary to zależy w jakiej tonacji grasz na gitarze i do tego dobierasz sobie harmonijkę uwzględniając też pozycję w której grasz.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu