Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-12-22, 01:33    Hohner Puck vs Hohner Silver Star

Mozna się spotkać z wieloma pozytywnymiopiniami nt. harmonijki Puck, że jest znana ilubiana bo jest mała. Harmonijki te są w podobnych cenach (różnica 5zł) dlatego pytam co jest lepsze. Która harmonijka wypada lepiej pod względem jakościowym, brzmienia i łatwości wydobywania dźwięku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-23, 22:38    Odp: Hohner Puck vs Hohner Silver Star

Na Pucku grałem raz, może dwa razy i prawdę mówiąc ciężko mi powiedzieć co lepsze: SS czy Puck.
Jeśli zaczynasz grać, to SS, albowiem ma "większe kanały", przez co łatwiej jest się nauczyć trafiania. A Puck jest wykonany chyba lepiej, ponieważ ma drewniany korpus, a to przeważnie (tak mam wrażenie) oznacza, że jest to coś lepszego i bardziej wartościowego.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
beli 

Wiek: 41
Posty: 11
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2008-01-14, 21:37    Odp: Hohner Puck vs Hohner Silver Star

Witam
nie wiem ale chyba miałeś w rękach innego PUCKA niż ja posiadam.
Mój ma plastikowy korpus (kosztował 19 zł)
i padł po kilku dniach grania ale to tylko wyszło na dobre bo zaraz dostałem Blues Harpa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-02-18, 20:58    Odp: Hohner Puck vs Hohner Silver Star

Puck to bardzo fajna harmonijka, ona jest jakaś taka staromodna :D Co do wydobywania dźwięków to bardzo łatwo i przyjemnie, troszkę trzeba się pomęczyć z podciągiem, ale jak już sie załapie co i jak to wychodzi ładnie. A co lepsze, ja bym brał pucka, chyba że jesteś początkujący to lepiej nie bo małe kanały potrafią zaleźć za skórę ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu