Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2007-11-02, 22:00    galeria naszych instrumentów

Wczoraj przyszedł mój nowy BLUS HARP :D zrobilem mu fotke zeby wrzucic sobie pod nika i wyszlo całkiem fajne zdjęcie .
Wpadlem na pomysł żeby zrobic galerie naszych instrumentów. W tym celu zalozylem konto na fotosiku harmoszka.fotosik.pl mysle ze administrator mógł by rozesłać hasło do tego konta do wszystkich zarejestrowanych tak zeby kazdy kto będzie chciał mógł wrzucić tam swojego harpa.
co prawda kazdy wie jak wyglada blues harp czy silver star ale nie o to chodzi każde zdjecie jest inne i mowi coś innego o naszym instrumencie

Wiem że nie jest to forum fotograficzne ale napiszcie co o tym myslicie :)

Pozdrawiam
TA
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-02, 22:16    Odp: Galeria naszych instrumentów

Ja jestem za, i jak zdobędę możliwość zrobienia fotki to ją zrobię i wstawię mój dobytek :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Skandal 

Wiek: 35
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-16, 21:30    Odp: Galeria naszych instrumentów

Oto mój skromny dobytek:
Hohner Super 64: jej chyba nie muszę opisywać, nówka prawie nie śmigana.
Hohner Larry Adler Professional 16: Wyselekcjonowana sposród wielu w fabryce Hohnera w Trossingen, mam ją od paru lat, systematycznie konserwowana gra jak nowa.
Hohner Chromonika II: uwielbiam ją, drewniany korpus, cudowne elastyczne brzmienie, legendarna robota(niestety teraz już takich nie produkują), porównywalna z modelem toots thielemans, nie jest zbyt piękna, ale zachowana w doskonałym stanie, ustnik został zmieniony, bo orginalny ma kwadratowe otwory za którymi nie przepadam.
No i na końcu Big River Harp w tonacji G, nie gram na niej była jedną z wielu nagród na konkursie...

Zdjęcie powiększy się po kliknięciu...

Ostatnio zmieniony przez Skandal 2007-11-16, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-16, 21:58    Odp: Galeria naszych instrumentów

pokazny zbior zazdroszcze !! niestety jeszcze sie nie dorobilem takiego ! bo z tego co widze to nie są tanie harmonijki :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
arekceg 


Wiek: 34
Posty: 15
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2007-11-18, 12:53    Odp: Galeria naszych instrumentów

MOja kolekcja - uboga ale wczoraj powiększyła się o Marine Band A i jestem wniebowzięty xD







^_^
_________________
zamiast gapić się na mój podpis idź pograć na harmonijce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2007-11-18, 23:48    Odp: Galeria naszych instrumentów

no prosze pojawily sie fotki. I to jakie, artystyczne zeby nie powiedziec reklamowe :) No i jest sie czym pochwalic
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-29, 19:06    Odp: Galeria naszych instrumentów

W takim razie ja też pochwalę się swoją kolekcją harmonijek. Nie wszystkie modele to jakieś super cacka, ale pograć zawsze miło. Harmoszkowe zdjęcia wykonała moja Kochana Ewa. Jest także fotka mojego mikrofonu, ale zrobiona przeze mnie. Widać wyraźną przepaść między jej dobrymi zdjęciami, a moją pseudo fotą.

Na pierwszy ogień idzie Suzuki Easy Rider w tonacji C. Dostałem te harmoszkę od Michała Kielaka. Cudo to nie jest, ale i tak można na niej przyjemnie pograć:





Teraz kolejny harp Suzuki, Folk Master w G, którego kupiłem na allegro. Niezbyt jestem z niego zadowolony, lecz dzięki temu mam harmoszkę, na której mogę robić różne frankensteinowe eksperymenty:





Mini Hohner dostany od brata na urodziny. Niestety, ostatnio zerwał mi się rzemyk. Harmoszka przyciąga uwagę na festiwalach i stanowi jakby symbol rozpoznawczy:




Moja pierwsza harmonijka, odziedziczony po bracie Blues Band w C. Ma 5 lat a może i więcej, ale ciągle wydaje dźwięki. Czasem jęczy, albo wydaje dodatkowe metaliczne piski, ale to w końcu staruszek:






Silver Star w C, czyli moja druga harmoszka, również od brata. To specjalna edycja, stworzona z okazji bicia rekordu Guinnessa w Poznaniu. Przemo tam był i grał "When the Saints go marchin' in!". Oto zdjęcia:





A teraz moja najulubieńsza harmonijka. Marine Band Deluxe w A. Kupiłem ją sobie jakoś w lutym zeszłego roku (mam wciąż paragon). Świetny sprzęt, który już wiele przeszedł:



Kolejny z moich "dobrych" harpów. Special 20. Tonacja G, czyli mega bucząca harmoszka. Gra miękko i przyjemnie, choć nie otwiera się nią butelek tak łatwo jak Marynką:





Najświeższy mój zakup (z dnia 27 września br.), czyli Blues Harp w D. Świetnie gra i brzmi. Niestety, ostatnio zrobiłem na nim kilka śladów po zębach, gdyż będąc na koncercie podczas aplauzy trzymałem go w ustach (jak Sonny Boy Williamson II), żeby mieć wolne ręce do klaskania:



A to wszystkie moje harmoszki pokazane razem:





Ostatnie już zdjęcie przedstawiające mój mikrofon. Jak na trzydziestoletni sprzęt wygląda i sprawuje się całkiem nieźle:



I oto cała moja kolekcja. Mam nadzieję, że wkrótce powiększy się o jakieś nowe nabytki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-29, 19:36    Odp: Galeria naszych instrumentów

Moj brachol też był na tym biciu rekordów xD
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2007-12-03, 21:31    Odp: Galeria naszych instrumentów

mam pytanie do Skandala, jesli jest glupie to prosze bez komentarza : co to sa za "bolce" wystajace z trzech pierwszych harmonijek???? :?
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-12-03, 21:38    Odp: Galeria naszych instrumentów

To są harmonijki chromatyczne, a takie mają z boku taki guzik, po którego naciśnięciu strój harmonijki podwyższa się o pół tonu, dzięki temu osiągamy brakujące w normalnej harmoszce półtony, a w efekcie mamy pełną skalę chromatyczną.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2007-12-05, 15:56    Odp: Galeria naszych instrumentów

hmm dzieki. a różnią się one solidnością od tych zwykłych?
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2007-12-05, 16:20    Odp: Galeria naszych instrumentów

Moim zdaniem ,ale nie mam wielkiego doświadczenia, są delikatniejsze.Opieram to na tym ,że w ciągu trzech tygodni zajeździłem Chomettę12. Zaplułysię wentylki , a kiedy je próbowałem czyścić ,to już makabra! Efekt jest taki ,że nie stroi ,a przy wdechu można zawału dostac. Może znacie jakiś adres pod którym można by zamówić całe płytki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-12-05, 18:30    Odp: Galeria naszych instrumentów

Smyrdek napisał/a:
hmm dzieki. a różnią się one solidnością od tych zwykłych?


Czy różnią się solidnością to nie wiem, ale są robione dlatego, bo służą w sumie do innego rodzaju grania. Harmoszki chromatyczne najczęściej używane są w jazzie, czy muzyce klasycznej, a znacznie rzadziej niż 10kanałówki w bluesie. Główny powód takiego stanu jest taki, że wymagają większej znajomości teorii i muzycznego myślenia. Do tego trudniej na nich uzyskać typowe płaczące dźwięki (prawie żadna rola podciągu zastąpionego przez ruch suwaka). Z tych powodów bluesmani upodobali sobie diatoniki, zaś osoby grające bardziej skomplikowaną muzykę, harmoszki chromatyczne, na których łatwiej zagrać trudne partie z wykorzystaniem dźwięków na diatoniku tak łatwo niedostępnych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Skandal 

Wiek: 35
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-12-20, 16:21    Odp: Galeria naszych instrumentów

Musiałeś dmuchać za mocno, lub twoja chrometta była wyjątkowo nieudana...

aeroarte napisał/a:
Moim zdaniem ,ale nie mam wielkiego doświadczenia, są delikatniejsze.Opieram to na tym ,że w ciągu trzech tygodni zajeździłem Chomettę12. Zaplułysię wentylki , a kiedy je próbowałem czyścić ,to już makabra! Efekt jest taki ,że nie stroi ,a przy wdechu można zawału dostac. Może znacie jakiś adres pod którym można by zamówić całe płytki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-21, 21:19    Odp: Galeria naszych instrumentów



No więc tak, od najdalszego planu (leżą na strunach):

- Silver Star w D - pierwotnie miał być dla mojego brata, ale ten bluźnierca jakoś nie polubił harmoszek :P
- Blues Harp w C - mój pierwszy "porządny" harp. Nieco wysłużony, mam go od lutego 2007 roku, ale jeszcze gra :D
- Marine Band Deluxe w C - moja osobista faworytka, uwielbiam ją :D
- Golden Melody w A - mój nowy nabytek, kupiona wczoraj. Na razie jestem zadowolony :)

Na mostku leży Mini Harp Hohnera w C - dostałem go dzisiaj na wigilii klasowej. Na tym malutkim przedmiociku można zagrać jedną oktawę, która wysokością odpowiada kanałom 7-10 na zwykłej harmoszce.

Za strunami, na pierwszym planie, leżą dwie Silverki i... no właśnie... zgadnijcie, jaki to harp, ten zupełnie z przodu? :P

Do zrobienia foty wykorzystaliśmy dwie gitary - moją i Petrolheada.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-12-21, 21:39    Odp: Galeria naszych instrumentów

Harpy fajne, Silvery, Maryna, BH i Miniak pokrywają się z moim sprzętem. Zacna kolekcja. A to z przodu, to jakaś chińszczyzna jest.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-12-21, 23:57    Odp: Galeria naszych instrumentów

ojj choinka nie widać grawerów ale pójdę s tą stronę!
Hohner Marine Band 364 ??? na której Sonny Boy Williamson II gra m in Bye Bye Bird :D :D :D ?? bo kurczę nie wygląda mi to a diatonika 10 kanałowego zwykłego jakiś większy ten model
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-22, 00:00    Odp: Galeria naszych instrumentów

Powiem tak: obaj macie po części rację :P . W każdym razie nie jest to Marine Band 364 ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-12-22, 00:01    Odp: Galeria naszych instrumentów

Chińszczyzna na pewno, nawet Kamilteau potwierdził, jak spytałem go na GG. W tę stronę trzeba iść.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-12-22, 00:06    Odp: Galeria naszych instrumentów

WIEM harmonijka ustna chińska ale robiona w RADOMIU
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-22, 00:07    Odp: Galeria naszych instrumentów

Nie wiem, nie napisano na opakowaniu ;D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-12-22, 00:10    Odp: Galeria naszych instrumentów

strzelam
HARPMASTER??
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-12-22, 00:16    Odp: Galeria naszych instrumentów

Za długi, poza tym Harp Master inne pokrywy ma zupełnie. To coś innego.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-22, 17:08    Odp: Galeria naszych instrumentów

Przecież już powiedziałem Maćkowi, że to coś z dalekich Chin. Idźcie tą drogą. Wydaje mi się, że już gdzieś wspominałem o tym harpie :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2007-12-22, 19:01    Odp: Galeria naszych instrumentów

Witam! Ja wielkich skarbów nie mam , a te co mam poddałem lekkiej customizacji i bez kitu uzyskały większą głośność i głębszy dźwięk.Szczególnie ta w palisandrowej obudowie. Od kilku dni mam dwie nowe ,ale nimi się zajmę po świętach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-04, 18:53    Odp: Galeria naszych instrumentów

Blues Harp w C moja pierwsza dobra harmonijka
Marine Band Deluxe w A mój ulubiony Harp
oraz Special Design Old Harp Mic Grundig GDM 19 from 60's --- serio jest z roku 1963

[URL=http://img401.imageshack.us/my.php?image=eqbt2.jpg][IMG]http://img401.imageshack.us/img401/5960/eqbt2.th.jpg[/IMG][/URL]

A tu pokazane jak ładnie w dłoni się mieści ten mikrofonik, próbki dźwiękowe w innym dziale
wstawię kiedyś.

[URL=http://img401.imageshack.us/my.php?image=specialdesignoldharpmicxw8.jpg][IMG]http://img401.imageshack.us/img401/8503/specialdesignoldharpmicxw8.th.jpg[/IMG][/URL]
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-04, 18:57    Odp: Galeria naszych instrumentów

SZCZYPIORA zdjęcie pierwsze:



I drugie:


_________________
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2008-02-05, 17:04    Odp: Galeria naszych instrumentów

Hej Szczypior to ten mikrofon za dychę? Jakby go pomalować to nieźle by się prezentował.
wracając do tajemniczej harmonijki kamilteau, może Hohner Weekender?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-02-06, 16:55    Odp: Galeria naszych instrumentów

Nie jest to Weekender ;) Już parę razy potwierdziłem, że to chińszczyzna :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-06, 17:26    Odp: Galeria naszych instrumentów

Ej! Od mojego mikrofonu się odstosunkować :P :P :P (żart)
Fajnie sie prezentuje :D Nie chce go malować, nie mam jakcoś spartole i bedzie dupa za przeproszeniem Kamiltea Ja obstawiam, że jest to Tombo Band 21 :D :D :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu