Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-30, 14:08    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Też fajna piosenka, szczególnie przy ognisku o czwartej nad ranem :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kubux 

Wiek: 30
Posty: 43
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-30, 14:15    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

ale to nie temat jaką piosenkę lubię najbardziej tylko dyskousja czego od bluesa oczekujecie proszę o powrót do tematu
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marlionkk 

Wiek: 35
Posty: 73
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2007-06-30, 16:20    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Harmoniarz napisał/a:
ale to nie temat jaką piosenkę lubię najbardziej tylko dyskousja czego od bluesa oczekujecie proszę o powrót do tematu


A czepiasz sie szczegółów :P ;)

ZA TAKIE COŚ POWINIENEŚ MIEĆ WARNA!
Rzeszot
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-30, 16:21    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Moim zdaniem temat jaki dałem jest dosyć luźny (a może nie, w takim razie chodziło mi żeby to była luźna dyskusja o bluesie i okolicach), więc małe offtopy powinny też znaleźć tutaj swoje miejsce;-)
Dla mnie blues o czwartej nad ranem nie jest do końca prawdziwym bluesem, raczej to poezja śpiewana stylizowana na bluesa, niemniej jednak bardzo podoba mi się ten kawałek, jest chyba najlepszy z repertuaru SDMu.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marlionkk 

Wiek: 35
Posty: 73
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2007-06-30, 19:28    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Warna?...Za co?..ehh..nie macie za grosz poczucia humoru :cool: ale cóż...sorx za to Reszot ;)
ALe przyznam nie wiem co to Warn :/ To coś w stylu Ban czy co?

przepraszam za ten offtopic, ale grozi mi Warn, więc trzeba było coś napisać ;)
POzdro
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-06-30, 19:42    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Warn, czyli skrót od "WARNING" to jest ostrzeżenie. Tak tylko w kwestii formalnej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-06-30, 20:43    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Od razu widać, że nie ma Admina - strasznie łagodny z niego chłopak ;)

A co do tematu to cóż, generalnie nie interesowałem sie bluesem, lecz ostatnio poszerzam horyzonty muzyczne [a zarazem harmonijkowe], więc przerabiam Sonny Boy Williamsona II. Jak dla mnie bomba, chociaż to nie to co The Go! Team, czy Belle and Sebastian.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat 

Posty: 27
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2007-12-15, 14:52    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Blues to przede wszystkim swoboda. Grając bluesa masz te kilka dźwięków i możesz z nimi zrobić praktycznie wszystko. Cała zabawa polega na indywidualnym kreowaniu swojej muzyki, a najpiękniejsze jest to, że blues jest prosty pod względem technicznym... Najlepiej smakuje w mieszkaniu kumpla w starej kamieniczce, gdzieś tak o 2 w nocy. Jam-session to coś pięknego.

a co do drugiej kwestii... bez przesadyzmu. Mam dość jak widzę ludzi robiących się na wielkich bluesmenów, albo generalizującego podejścia. Nie musisz być ani czarny, ani biedny, żeby grać pięknego bluesa. Ważne jest to, żeby to czuć i (według mnie być indywidualistą- bo to niezbędne do osobistego kreowania muzyki).

[ Dodano: 2007-12-15, 14:53 ]
Blues to przede wszystkim swoboda i dobra zabawa. Grając bluesa masz te kilka dźwięków i możesz z nimi zrobić praktycznie wszystko. Cała zabawa polega na indywidualnym kreowaniu swojej muzyki, a najpiękniejsze jest to, że blues jest prosty pod względem technicznym... Najlepiej smakuje w mieszkaniu kumpla w starej kamieniczce, gdzieś tak o 2 w nocy. Jam-session to coś pięknego.

a co do drugiej kwestii... bez przesadyzmu. Mam dość jak widzę ludzi robiących się na wielkich bluesmenów, albo generalizującego podejścia. Nie musisz być ani czarny, ani biedny, żeby grać pięknego bluesa. Ważne jest to, żeby to czuć i (według mnie być indywidualistą- bo to niezbędne do osobistego kreowania muzyki).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yama46 

Posty: 28
Skąd: Czempiń
Wysłany: 2007-12-15, 22:30    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Dla mnie Blues jest tym, czym był dla tych murzynów co na farmach pracowali. Mianowicie jakimś pokazaniem swego bólu i oswojeniem się z nim. Zamiast się załamywać wolę wziąć gitę lub harpa i pobluesować. Pozatym jest to dla mnie najlepsze pole do popisu jeśli chodzi o granie na wyżej wymienionych instrumentach.
Kiedyś byłem Metalem (iron maiden i Metallica) ale stwierdziłem, że no fajnie, ale szukam czegoś spokojniejszego i bardziej wymagającego (spójrzcie choćby na Claptona a zrozumiecie o co mi chodzi)
_________________
Skazany na bluesa...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rayan 

Wiek: 30
Posty: 7
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-16, 10:37    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

W 100% zgadzam się z przedmówcą Blues jest czymś więcej niż muzyką, rozpala we mnie chęć do życia itp.

Posłuchajcie sobie tego: ;)

http://pl.youtube.com/watch?v=qsGarRiBEuY

Czy jak tego słuchacie nie odrzywa się w Was chęć do pokonywania dalszych trUdności w życiu.

POZDRAWIAM
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-12-16, 16:42    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Hmmm co do Dżemu to w Dżemie Blues polegaŁ na harmonijce Riedla... no pare kawałków maja bluesowych ale to taki rock....
A co do Bluesato szkoda że więszkość społeczeństwa utożsamia bluesa z biedą a bluesmanów z pijakami i bezdomnymi (a harmonijka to dla więkoszści którzy nie słsyzeli Wilimaosna i Terry'ego Łęczyckiego czy Wierzcholskiego zwykła wieś nie lubie takich opini :/ ) Hmm dla mnie blues??? Mój brat twierdzi że powinienem w moim wieku słuchać czegoś weselszego bo potem bedę gburem, a dla mnie!! Blues to jest najskoczniejsza i najweselsza muzyka pod słońcem Tego nie da sie opisac słowami trzeba wziąć harmonijke do ust i to zagrać!! :harp: :harp: :harp: :viva:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat 

Posty: 27
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2007-12-19, 15:15    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Kod:
no pare kawałków maja bluesowych

Ładne parę...
Kod:
w Dżemie Blues polegaŁ na harmonijce Riedla

bez przesady... po pierwsze primo blues nie polega na tym, że jest harmonijka... po drugie gdy człowiek przeanalizuje pod względem muzycznym utwory starego Dżemu zauważy powtarzający się ciągle schemat klasycznego bluesa. Typowe bluesowe pochody. Poza tym w solowkach gitarowych często Adaś z Jurkiem wykorzystywali skalę blusową co nadaję tym utworom specyficzny klimat. No chyba, że Blues to 12 taktów o układzie klasycznego chorusa- ale wtedy nawet BB King się nie łapie do bluesmanów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-12-19, 18:09    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

NO wLASNIe dOBRZE POWIEDZIANE !! STARY DŻEM STARY!!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat 

Posty: 27
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2007-12-20, 21:21    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

o nowych kompozycjach się nie wypowiadam :zzz: chociaż... na koncertach można jeszcze czasem poczuć bluesa... ale tylko czasem
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-12-21, 23:20    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Niczego nie oczekuję, by się nie zawieść.
Ale to, co mi daje sam z siebie, to inna sprawa. Daje mi zagęszczenie atmosfery, wypełnia zakamarki, zapycha dziury, tak ogromna jest jego niepohamowana siła.
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-12-22, 10:14    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

trochę dziwne i metafizyczne jest to pytanie... a czego można oczekiwać od wiatru albo wody, ognia czy ziemi - tego samego

w jednym z programów Majewskiego parodiowana była Nelly i ona ujęła to w ten sposób (bardzo trafny) : żeby mnie przytulił jak będzie mi smutno ale żeby mi przy...ł jak mi będzie za wesoło.... (o co jej chodziło to nie ma znaczenia)

Pozdrawiam Was Grupo
Wesołych świąt :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bulla2 

Wiek: 33
Posty: 31
Skąd: Gryfice
Wysłany: 2008-01-03, 18:37    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Jesli chodzi o dzem, stary, za panowania riedla, to byl to naprawde fajny bluesowo- rockowy zespol. Pierwsze zetnkiecia z harmonijka kojarza mi sie z dzemem. To na ich kawalkach uczylam sie grac. Uczylam, bez przesady... Dalej ucze.. Breakout tez mi sie podoba, proste bluesowe rytmy, przy ktorych sobie improwizuje.
Ucieklam od tematu... hmmm. Czym jest dla mnie blues? Odskocznia od ponurej rzeczywistosci a zarazem kolorowego swiata komercji. To moj respirator.

pozdrawiam dmuchaczy ;)
_________________
Bulla2
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Piotreq 

Wiek: 32
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-16, 00:19    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Do tematu: Pytanie jest bardzo ciężkie.
Czemu słucham blues'a? Wprowadza mnie on w błogi czas refleksji, rozmyślania o miłości, ojczyźnie. Efekt porównywalny z % w miłym, również romantycznym towarzystwie.
Nie wiem czy to dobre słowo, ale "nostalgia" oddaje moje uczucia podczas słuchania bluesa (polskiego).

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Krzysztof Gadom 

Posty: 3
Skąd: Józefów
Wysłany: 2008-01-16, 19:07    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

dla mnie blues jest lekarstwem, dzwieki a zwłaszcza zharmoszki , koja mi skołatane nerwy i zapominam o rzeczywistiści .mam kilka utworów które działają na mnie kojaco... polecam taka terapie bluesem hejjjjjjj aaaa i jeszcze jedno moja babe tyz wzieło jak se chlapie piwo to zapodaje ciagle utwory miry kubasińskiej alu u niej to chyba choroba :) he he
_________________
www.akordotwock.wirtualnyotwock.com.pl
www.akordgadomski.neostrada.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-18, 23:15    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Wierzycie w Boga?
Kim jest wasz Bóg?
Ja w niego wierze!
Moim bogiem jest Blues!

To taki kawałek mojego tekstu,który zwięźle wyjaśnia czym jest dla mnie Blues ;)
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Ostatnio zmieniony przez Radkiewicz 2008-01-19, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-19, 17:53    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Dla mnie- człowieka głęboko wierzącego to to jest przesadzone... moim Bogiem jest Bóg zaś blues to największa pasja, to miłość która mnie nie zdradzi... jestem lekomanem a lekiem jest blues. On mi daje siłę a jednocześnie skłania do refleksji (wiem, mało oryginalny jestem :D ) BLUES POWER! ( i harpa power oczywiście! :D )

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-01-19, 18:03    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Osaosowski napisał/a:
Dla mnie- człowieka głęboko wierzącego to to jest przesadzone


Ja tam w Boga nie wierzę, ale bluesa Bogiem chyba też bym nie nazwał. Dla mnie blues to sposób na uspokojenie, ukojenie nerwów, odprężenie :)

Osaosowski napisał/a:
blues to największa pasja


Blues to jedna z moich pasji, niemniej bardzo ważna :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-19, 21:54    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Ja w sumie też w Boga też nie wierze no ale nie bierzcie tego tak do siebie to tylko metafora taka przecież :P
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-02-13, 20:53    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

mnie blues uspokaja. a wierzacy jestem. jak osa ;p
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gorzka 


Posty: 8
Skąd: mszana dolna
Wysłany: 2008-02-17, 20:24    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Ja tylko chce żeby blues został ze mną na zawsze... :)
_________________
"Trzeba uprawiać własny ogródek." Wolter.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
WoopeQ 

Wiek: 35
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-02-18, 00:17    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

czego oczekuję od bluesa? szczerości.
czym jest dla mnie blues? muzyką dojrzałą, pełną emocji, szczerą. muzyką w pewnym sensie korzeni, bo w sumie z bluesa czerpie każda muzyka. pośrednio lub bezpośrednio, ale zawsze gdzieś tam pojawia się blues. i jeszcze

polecam film z 1986 "Crossroads".
_________________
tak, wiem, piszę bez ładu, składu i chaotycznie, ale staram się zachować sens wypowiedzi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-18, 19:29    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Crossroads genialny (tylko nie ten z Britnejką). Najlepszy ostatni 10 minutowy pojedynek gitarowy: młody Eugene vs Gitarzysta Szatana. Film czerpie pełnymi garsciami z "bluesowej mitologii": historii Roberta Johnsona, sprzedawania duszy diabłu, etc. Bardzo polecam!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-02-27, 22:55    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Nie ma Boga, jest MOTÓR, a od bluesa oczekuje oderwania od szarej rzeczywistości i czystej energii tej samej co w punku :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jasiek 


Wiek: 29
Posty: 68
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2008-03-26, 16:51    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Kocham te brzmienie, kocham to murzyńskie (zazwyczaj) zwodzenie , poruszające teksty i spodziewam się chwilowego oderwania od rzeczywistości :)
_________________
"Te same mury od rana, te same stoły odrapane"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
flower89 


Wiek: 34
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-28, 01:32    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Rytm, tempo, melodia i nastrój sprawiają, że ciągnie mnie do tej muzyki. Blues sprzyja improwizacji i to jest w nim najpiękniejsze, że każdy może wyrazić to co akurat czuje. Podoba mi się również, że muzyka ta jednoczy słuchaczy, których jest tak niewielu, w końcu blues nie jest dla każdego, słuchają go tylko wybrańcy ;) czyż nie mam racji ? :)

[ Dodano: 2008-03-28, 01:34 ]
a pytanie "czego oczekujesz od bluesa?" jest dla mnie trochę dziwne...
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu