Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
morello

Posty: 3
Wysłany: 2023-04-26, 11:00    Harmonijka Hohner Echo renowacja

Witajcie,
w moje ręce wpadła harmonika Hohner Echo
Wygląda na dośćstarą, chciałem nauczyć się na niej grać ale niestety jej stroiki są w fatalnym stanie i strasznie fałszują/nie grają - jednego stroika nie ma. Jest sens i sposób ją w jakiś sposób ratować?

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2023-04-26, 15:24    Odp: Harmonijka Hohner Echo renowacja

Zachowałbym do kolekcji zabytkowych harmonijek, no chyba że stać Cię na renowację, ale to nie będzie tanie. A swoją drogą, czy chcesz grać muzykę na harmonijkach tremolo?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
morello

Posty: 3
Wysłany: 2023-04-26, 18:03    Odp: Harmonijka Hohner Echo renowacja

Myślałem nad przełożeniem stroików z innej harmonijki, ale faktycznie jak jakiś zabytek to jest to szkoda, lepiej zachować ją tak jak jest. Wiesz może coś o niej więcej?

A co do tremolo, mam też diatoniczną, ale bardziej podoba mi się brzmienie tej pierwszej :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2023-04-26, 20:09    Odp: Harmonijka Hohner Echo renowacja

Ten model jest w dalszym ciągu produkowany, tak jak był długo produkowany garbus Volkswagena i trzyma się dobrze. Wynika z tego, że to dobrze dopracowany sprzęt. Możesz sobie sprawić nowy egzemplarz i będziesz zadowolony, skoro Ci takie brzmienie pasuje.
Jednakże musisz wiedzieć, że harmonijka taka jest używania do grania Folku (bez znaczenia, czy polskiego czy z innych str. Świata). Tak więc grając na harmonijkach tremolo jesteś naznaczony muzyką jaką wykonujesz.
Do POP'u, BLUES'a, JAZZ'u bardziej pasuje harmonijka diatoniczna. Na chromatycznej gra się POP, Classic music & JAZZ.

p.s. dźwięk tremolo i jego tzw. akordeonowe brzmienie wynika z tego, że współbrzmiące stroiki są lekko rozstrojone względem siebie. To jest tzw. brzmienie musette czytaj mizet.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
morello

Posty: 3
Wysłany: 2023-05-11, 20:06    Odp: Harmonijka Hohner Echo renowacja

Faktycznie tremolo to nie to, jeżeli ktoś byłby zainteresowany to chętnie wymienię tę harmonijkę na jakąś diatoniczną. Widziałem w podobnej cenie współczesne hohnera. Więc rozważę każdą propozycję
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu