Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pendzel 


Wiek: 27
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-18, 13:41    [Pytanie] Co ile lat trzeba wymieniac harmonijki ?...

Mam prośbę . Czy ktoś wie po ilulatach lub miesiącach trzeba wymienic harmonijkę :harp: :harp: ? Dokładnij chodzi mi o dwa modele HOHNER-a : Special 20 :harp: i Golden Melody :harp: .O! Jeszcze coś. Czy umiał by mi ktoś co onaczają znaczki '''''''''''' i (4) , np w "Kiedy byłem małym chłopcem" ? Prosze o szybką odpowiedź :pada: . Z góry dzięki !!!!!!!!!!!! :viva:
Pozdrowionka
_________________
"Co byś zrobił, jakbyś miał jeszcze jedno życie?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2007-12-18, 15:06    Odp: [Pytanie] Co ile lat trzeba wymieniac harmonijki ?...

te znaczki mowią nam o ile trzeba zrobić podciąg jeden apostrof - pół tonu... (4) oznacza 4 kanał na wdechu
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2007-12-18, 15:09    Odp: [Pytanie] Co ile lat trzeba wymieniac harmonijki ?...

cała metoda zapisu tabulatur jest spisana w Harppedi która niestety na razie nie działa.
Co do wymiany harmonijek no to fakt że po czasie się rozstrajają, ale można próbować stroiki delikatnie poprawić. Po jakim czasie harmonijka jest tak zajechana że nie idzie na niej grać to zależy od intensywności i stylu gry, ale na pewno nie ma reguły że po 3 latach harmonijka jest do wymiany.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pendzel 


Wiek: 27
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-18, 16:46    Odp: [Pytanie] Co ile lat trzeba wymieniac harmonijki ?...

Dzięki panowie za pomoc. Tysek - dzięki bo nie ogłem skumac o co chodziło w tych apastrofach. Pawlikar - dzięki za pomoc w tym co ile lat trzeba wymieniac harki. :pada: :harp:
Pozdro
_________________
"Co byś zrobił, jakbyś miał jeszcze jedno życie?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-12-21, 17:12    Odp: [Pytanie] Co ile lat trzeba wymieniac harmonijki ?...

Na harmochy nie ma reguły. Mój BluesBand ma ponad 5 lat i wydaje dźwięki. Maryna prawie 2 lata i brzmi jak anioł. Specialowi już z 10 miesięcy stuka, a gra jak nówka. Z kolei Suzuki Folk Mastera zabiłem w 3 miesiące. Zależy jak się dmucha.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pendzel 


Wiek: 27
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-22, 12:15    Odp: [Pytanie] Co ile lat trzeba wymieniac harmonijki ?...

Dzięki za pomoc :D
_________________
"Co byś zrobił, jakbyś miał jeszcze jedno życie?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu