Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Misiek1313 

Wiek: 25
Posty: 1
Wysłany: 2021-08-18, 22:06    Wybór kursu do nauki gry na harmonijce

Witam,

Uwielbiam dźwięk harmonijki i podoba mi się idea instrumentu który można zabrać wszędzie i przygrywać ładne nuty przy ognisku. Ponad 2 lata temu spróbowałem nauczyć się grać na harmonijce, zakupiłem Hohner Special 20, kurs na Udemy Bena Hawletta ale jakoś straciłem motywację. Kurs Bena jest bardzo monotonny i po prostu nudny - nie skończyłem kursu ale coś tam się nauczyłem (odgłosy pociągu, granie prostych tabów i podstawy bendingu 😅) chociaż o złapaniu za harmonijke przy ognisku i zagraniu mogę pomarzyć.

Od paru tygodni harmonijka znowu przykuła moją uwagę i poszukuję sposobu aby nauczyć się grać na instrumencie 😁. Rozglądałem się po Internecie i od ostatniego czasu jak podjąłem się tego wyzwania pojawiły się liczne kursy online po polsku:

- kurs 'nauka-gry-na-harmonijce.pl', koszt 377zł.
- kurs Bartka Łęczyckiego na akademiamuzyki.pl, koszt około 550zł.
- kurs Manfredi'ego z Brodate Dźwięki, 'świadomy harmonijkarz', koszt około 550zł za jedną część, dwie kolejne części bodajże jeszcze nie wyszły i będą kosztować również około 500zł.

Mimo że kurs świadomy harmonijkarz jest najdroższy, wydaje mi się najlepszy ze względu na ilość materiału, osobiste interakcje z nauczycielem i przedewszystkim Manfredi w porównaniu do nauczycieli z innych kursów wydaję się najbardziej szczery w swoich intencjach nauczenia gry na harmonijce.

Piszę tutaj z prośbą o poradę, czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tymi kursami, nauczycielami? Czy warto inwestować w jeden z tych kursów w celu nauczenia się gry na harmonijce? Może ktoś sam skończył któryś z tych kursów?

Dzięki wielkie za odpowiedzi😁
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tymon Szczęsny 

Posty: 1
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2021-09-14, 12:38    Odp: Wybór kursu do nauki gry na harmonijce

Polecam kurs Manfriedego. Będziesz pozytywnie zadowolony ilością i jakością materiału. Właśnie trwają zapisy.

Do pozostałych kursów się nie odniosę, bo nie uczestniczyłem, mimo, że ten u Bartka też mnie kusił.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2021-09-17, 11:05    Odp: Wybór kursu do nauki gry na harmonijce

Każdy kurs jest dobry o ile doprowadzi do podniesienia umiejętności. Ja korzystałem z warsztatów Bartka Łęczyckiego, ale także z nauki u "Wiśni" i Romka Badeńskiego na warsztatach w Chorwacji. Każdy ma swój sposób nauki. Można więc nie zamykać się na jednego wykładowcę i mieć porównanie u różnych mistrzów tego instrumentu.
W.w. dokształty dotyczyły wyłącznie diatonika.
Na lekcje chromatycznego grania uczęszczam do maestro Zygmunta Zgrai. Tu nie ma alternatywy. Pozdrawiam chromatycznie K.R. (Felix)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu