Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-12-15, 17:22    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Całe tomy o tym napisano. Harmonijka dosyć ciężka w graniu, cicha, nie najlepiej brzmiąca. Potrzebuje dużo powietrza i jest mało szczelna, mogą wystąpić problemy przy nauce obniżeń. Jednak można się na niej nauczyć grać przy odpowiednim samozaparciu. Jeżeli możesz sobie pozwolić na większy wydatek, to zainwestuj w inną harmoszkę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Rayan
Rayan 

Wiek: 30
Posty: 7
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-15, 19:06    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

A jaką byś mi Ty hharmonijkę doradził, na sam początek?

Czytałem na niektórych stronach że Blus Band jest idealna dla początkujących, więc ja stym jest?

POZDRAWIAM ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-15, 19:42    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

No więc tak...

Przyłączam się do głosów że Blues Band i Silver Star nie należą do najlepszych harpów, nawet dla początkujących. Możesz dozbierać do jakichś 60 zł i kupić Big River Harpa (Sam na nim nie grałem, ale słyszałem jego brzmienie i podobało mi się. Na podstawie brzmienia doszedłem do wniosku, że jest dość szczelna i daje niezły komfort gry). Możesz też uzbierać 80-90 zł i kupić Blues Harpa lub Special 20 (sam "porządne" granie zaczynałem od BH). Jeżeli gra na harpie Cię wciągnie to nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-12-15, 19:51    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Racja, zdecydowanie lepiej oprzeć swoje początki na porządnej harmonijce.
Osobiście zaczynałem na Marine Band - polecam.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rayan 

Wiek: 30
Posty: 7
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-16, 18:56    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Wielki wszystki dzięki z te informacje. Przemyślę jeszcze jaką kuoić harmonijkę.

POZDRAWIAM
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-12-17, 20:04    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ja polecam Ci trzy modele, wszystkie firmy Hohner.

Blues Harp - drewniany korpus (ale impregnowany, więc nie pęcznieje), harmoszka miękka, szybko reaguje, łatwo obniżać dźwięki, ale mogą być delikatne problemy z kontrolowaniem stopnia obniżenia (ale można szybko się wyćwiczyć), brzmienie rasowe, bluesowe, w pewnym sensie przytłumione. Cena, ok. 80zł.

Special 20 - korpus plastikowy (żadnego pęcznienia i kantów), harp bardzo szczelny i szybki, łatwo obniżać. Ciepłe, matowe brzmienie. Przyjemna w graniu i słuchaniu. A po plastiku bardzo łatwo usta przesuwać (kanty w BH mogą troszkę irytować). Cena, ok. 80zł.

Marine Band Deluxe - mój faworyt. Korpus z drewna gruszowego, zaimpregnowany. Nie nasiąka i nie pęcznieje. Pieruńsko głośna i bardzo szybka, podatna na wszelkie efekty. Brzmienie jasne, metaliczne. Specjalnie wyregulowane stroiki zapewniają najlepszą szybkość i efektywność. Cena, ok. 120-130zł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu