Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
tomac 

Posty: 4
Wysłany: 2019-12-26, 00:33    Powrót do gry po latach - jaką harmonijkę kupić?

Witam wszystkich,
Na początek napisze coś o sobie.
Jakieś 15 - 20 lat temu troszkę sobie grywałem na harmonijce (naprzód diatonicznej, potem kupiłem chromatyczną). Grałem głównie ze słuchu. Jednak tak się stało, że harmonijka poszła w kąt - nawet nie wiem, gdzie ją wsadziłem i nie mogę po tylu latach znaleźć. Chcę kupić coś nowego i spróbować przypomnieć sobie, jak to się grało...

Na czym grałem: Wtedy był dostępny jedynie Hohner i jakaś chińszczyzna. Były podobno jeszcze Tombo i Suzuki, ale w praktyce nie dało się ich dostać. Zaszalałem i kupiłem Hohnera (chyba Super Chromatic 64 albo coś podobnego - w każdym razie bardzo duża, 16 dziurek). Jednak jak już kupiłem to w domu okazało się, że jeden dźwięk jest bardzo trudny do wydobycia. Reklamowałem go, został wymieniony, ale w tym nowym w ogóle nie dało się wydobyć innego dźwięku. Reklamowałem znowu, następny - to samo. Jeszcze inny dźwięk nie działał. Zirytowałem się i kupiłem jakiegoś taniego chińczyka (nie pamiętam firmy - może to był Swan?) W każdym razie z niego byłem zadowolony. Miał chyba 12 dziurek, mieścił się w kieszeni, co prawda grał dość cicho, ale czysto i na moje potrzeby był wystarczający. W dodatku był tani - kilka razy tańczy od tego nieszczęsnego Hohnera.

Teraz chciałbym kupić coś podobnego. Jednak widzę, że w tej chwili jest większy wybór. Nie bardzo wiem, na co zwracać uwagę, które firmy maja jakie cechy itp. W każdym razie po moich przygodach nie chcę Hohnera.

Czego bym oczekiwał:
- 12 dziurek (żeby się mieściła w kieszeni).
- raczej nie drewniana, żeby drewno nie nasiąkało tym, co się tam napluje ;)
- dobrze brzmiąca i trzymająca strój (żeby nie trzeba było jej co jakiś czas stroić)
- cenowo wolałbym raczej tanią, bo nie wiem, czy za jakiś czas mi znowu nie przejdzie. Ale jeśli to będzie uzasadnione walorami użytkowymi to mogę zapłacić więcej.

Zastanawiam się nad zakupem Swana z Aliekspresu, ale nie wiem, czy obecna chińszczyzna nie będzie wyraźnie gorsza od tego chińczyka, którego miałem. Wolałbym kupić coś w lokalnym sklepie i mieć gwarancję, niż sprowadzać z Chin, bo to zawsze będzie loteria.

Możecie mi pomóc w wyborze?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wojtek1956wo 

Wiek: 68
Posty: 30
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-26, 12:11    Odp: Powrót do gry po latach - jaką harmonijkę kupić?

tomac, ja kupiłem Swana 12 otworów w sklepie harmonijka.com u pana Kamińskiego i okazała się bardzo dobra przed świętami dostałem z Aliexpress Eastopp King Dream 12 48 jest świetna i tylko 212 zł ale trzeba czekać około 20 25 dni
_________________
ws
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tomac 

Posty: 4
Wysłany: 2019-12-26, 14:53    Odp: Powrót do gry po latach - jaką harmonijkę kupić?

wojtek1956wo, dzięki za odpowiedź. Jak rozumiem, ten King Dream jest wyraźnie lepszy od Swana? Chyba się na niego skuszę.
W nieco wyższej cenie znalazłem Seydel Chromatic Standard 48 (269zł), ale jak rozumiem, jest to niski model i ten Easttop będzie od niej lepszy?
Jeszcze jedno pytanie: Widzę, że Easttop King Dream na Aliexpress jest u kilku sprzedawców, w cenie od 175zł. Czy Ty celowo wybierałeś tę za 212zł? Istnieje ryzyko, że te tańsze będą jakieś podrabiane i gorsze?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wojtek1956wo 

Wiek: 68
Posty: 30
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-26, 22:11    Odp: Powrót do gry po latach - jaką harmonijkę kupić?

tomac, tomac, tak po prostu zobaczyłem i wybrałem poczytaj na forum o harmonijkach chromatycznych jest opisany prawie każdy model
_________________
ws
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-12-27, 08:59    Odp: Powrót do gry po latach - jaką harmonijkę kupić?

Polecam Easttopa.

Ja jestem zadowolony, a mam z czego wybierać.

Przeczytaj moją recenzję 12-dziurkowej harmonijki: Recenzja Easttop T12 48

P.s. nie musisz kupować na Ali.., bo są w sprzedaży na Easttop Polska.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tomac 

Posty: 4
Wysłany: 2019-12-27, 18:46    Odp: Powrót do gry po latach - jaką harmonijkę kupić?

Dziękuję za odpowiedzi. Już zamówiłem Easttop King Dream na Aliexpress. Teraz pozostało mi tylko czekać.
Felix, zamówiłem jeszcze zanim przeczytałam Twój wpis. Natomiast odnośnie zakupu na Easttop Polska - chodzi o stronę www.easttop.pl ? Zauważyłem, że na tej stronie nie ma modelu King Dream...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-12-27, 20:55    Odp: Powrót do gry po latach - jaką harmonijkę kupić?

Cytat:
Zauważyłem, że na tej stronie nie ma modelu King Dream...

Sklep ruszył niedawno, a więc może nie być jeszcze wszystkich modeli.
Napisz do Michała Kielaka, zapewne odpowie ci niezwłocznie.
Z tego co wiem po nowym roku ma się pokazać dużo więcej sprzętu.

Pozytyw kupowania na Easttop pl. jest o tyle dobry, że czekamy tylko do 2-3 dni oraz, że nie oclą ci harmonijki na granicy i nie zapłacisz więcej niż planowałeś.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tomac 

Posty: 4
Wysłany: 2019-12-27, 21:38    Odp: Powrót do gry po latach - jaką harmonijkę kupić?

Felix napisał/a:
Napisz do Michała Kielaka, zapewne odpowie ci niezwłocznie.
Teraz to już za późno. Co prawda chętnie bym zamówił w Polsce, ale już zamówiłem i zapłaciłem w Chinach i teraz pozostało mi tylko czekać...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu