Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
twaruk

Posty: 1
Wysłany: 2019-10-26, 22:21    Harmonijka nowa czy używana

Witam
Mam 14 lat i ostatnio kolega zaciekawił mnie swoją harmonijką. Coś tam zagrał, wytłumaczył i mi się spodobało. Spytałem się ile kosztuje ta zabawka, a on powiedział, że ta konkretna około 100 zł. Dla osoby w moim wieku taki wydatek to jak dla dorosłej osoby zakup samochodu. Z jednej strony mogę poprosić na święta/urodziny, a jak mi się znudzi to rodzice będą mi cały czas mówić, że to był głupi mój kaprys. Jak kupię ze swojej kieszeni to nie mają prawa się czepiać. Z tego co wiem to te z chińczyka za dychę prędzej mnie zniechęcą niż wkręcą, a jak dam stówę i mi się znudzi to będę miał traumę przez rok. Pytanie brzmi co wiąże się jeszcze z zakupem takiego instrumentu (na jakie koszty muszę się przygotować), ile wytrzymuje takie coś i czy opłaca się kupować używki (gdybym jednak się znudził to nie będę żałować jakichś 50 zł). Warto wziąć też pod uwagę, że wiem tylko tyle, że to też trzeba stroić i jak będziecie używać jakichś skomplikowanych słów to nic nie zrozumiem. Najbardziej interesują mnie chyba te diatoniczne, bo ponoć są najłatwiejsze do nauki.
Skończyłem, dziękuję
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-10-27, 16:09    Odp: Harmonijka nowa czy używana

twaruk - głowa do góry. Nie ma się co zniechęcać na wstępie.

Moje zdanie n/t. jest takie:
Raczej unikam kupowania harmonijek używanych w grupie diatonicznych. Nie wiesz w jakim są stanie stroiki i ile wytrzymają, a ponadto, kto je wcześniej używał. To jest instrument osobisty i sugeruję więc zakup nowych. Nie przejmuj się zbytnio opinią rodziców w sferze Twoich upodobań, co do do miłego hobby, jakim jest muzyka. Ty decydujesz, kim chcesz zostać. Ale odbiegając od spraw wychowawczych, kup sobie harmonijkę na której się nie zawiedziesz. Może to być Suzuki Harpmaster (95,-) Special 20 (119,-) Hohnera lub Golden Melody (129,-) tego samego producenta. Ceny ze sklepu www.bluesharp.pl

Gdybyś zechciał jednak zacząć naukę na bardziej skomplikowanym instrumencie, jakim jest harmonijka chromatyczna, to tu ze wzgl. na ich znaczniejszą cenę opłaca się kupić używkę. Ja sam mam kilka zakupionych za mniej więcej 25-:-35 % wartości nowego instrumentu. Ale tu trzeba się deczko znać. A po zakupie zrobić wstępny przegląd, strojenie i odkażanie.

Na rynek wchodzą nowi chińscy producenci harmonijek takich jak Kongsheng i Easttop. Możliwe, że u nich znajdziesz harmonijki o podobnej j.w. producenci jakości, ale w niższej cenie. Kupisz je na www.alliexpress.com, www.harmonijka.com, a niebawem Easttop'y będą też w nowym internetowej sprzedaży.
Powodzenia :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu