Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aro-01 

Posty: 2
Wysłany: 2019-10-16, 19:27    Zastój - co robić?

Witam.
Ok 1.5 roku temu zakupiłem harmonijkę, grałem dosyć nie regularnie, czasem kilka razy w tygodniu po 30 minut, a czasem nic.
Uczyłem się gry z książki Sandy Weltmana "Graj na harmonijce", przerobiłem całą książkę, technicznie jest ok; umiem wydobywać czyste dźwięki, podciągi, trafiać w kanał. Na początku grałem z tabów, dobrze to opanowałem, ale to bez sensu taka gra.
Później przyszła gra ze słuchu oraz improwizacja, czyli to o co chodzi. Potrafię coś tam zagrać jakieś melodyjki, jakieś wyczucie instrumentu jest, w improwizacji też tak sobie.
Tylko co teraz? Nie widzę postępów, co robić? Zatrzymałem się na pewnym poziomie i już tak trwam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-10-17, 13:38    Odp: Zastój - co robić?

aro-01 napisał/a:
Tylko co teraz? Nie widzę postępów, co robić? Zatrzymałem się na pewnym poziomie i już tak trwam.


Zapewne każdy ma swoją receptę na przyszłość.
Moja subiektywna rada.
Jeżeli wiążesz swoją grę z harmonijką diatoniczną, to już w jakiś sposób jesteś ukierunkowany na gatunki w których ona występuje często. np: Blues, Jazz, POP.
Wybierać sobie do zagrania coraz trudniejsze numery i ogrywać je z podkładami.
Na pewno ćwiczyć tak, żeby nie ubywało zdobytej wiedzy, a raczej przybywało umiejętności.
Można związać swój harmonijkowy los w solowych występach lub z grupą.
Jeżeli masz możliwości lokalne, to chodzić na jam session i spróbować grać z muzykami.
Może dołączyć do kapeli, w której harmonijka mogła by dać nowego kopa do przearanżowania utworów. Podnosić kwalifikacje pod kierunkiem nauczycieli, korzystając z warsztatów.
Uczestniczyć w konkursach jeżeli poczujesz się na siłach. Mamy przecież w Polsce cztery główne miejsca dla wykazania się: 1. Kamień k. Rzeszowa, 2. Mysłowickie spotkania harmonijkowe (co 2 lata), 3. Harmonica Bridge - Toruń (to raczej dla zaawansowanych) i wreszcie 3. najmłodszy, coroczny - Fiesta harmonica w Stalowej Woli.

Pozdrawiam Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
aro-01
aro-01 

Posty: 2
Wysłany: 2019-10-17, 19:48    Odp: Zastój - co robić?

Dzięki za rady :) Skorzystam.
Co do grania utworów i odgrywanie ich z podkładami; jakie najlepiej? Takie w których występuje harmonijka i odgrywanie jej?
Poza graniem piosenek z podkładami też coś? Gra z jakimś podkładem i improwizacja też oczywiście a coś jeszcze? Chyba tyle wystarczy, bo co można by wymyślić jeszcze?
Na konkursy to jeszcze nie ten poziom ale kto wie, może kiedyś. Jestem z Rzeszowa to do Kamienia blisko i do Stalowej Woli też.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu