Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Anyari 


Wiek: 42
Posty: 7
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2019-08-21, 10:36    Powitanie

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Jako że jestem tu nowa, postanowiłam się przywitać i pokrótce napisać co nieco o sobie. Nazywam się Magda i
Na harmonijce gram od niedawna. Dokładnie od 4 dni. To niewiele, choć potrafię grać już pojedyncze dźwięki. Spokojnie gram już też proste utwory takie jak kolędy, Whisky, i parę innych. Pracuję nad podciągami, ale nie bardzo mi jeszcze wychodzą i nie wiem czy ja coś robię źle czy to wina taniej harmonijki. (Blues Band). Czekam na wypłatę by zamówić sobie Golden Melody C i Special 20 C. Wtedy okaże się faktycznie co jest u mnie z tymi podciągami. Poza tym staram się grać jakieś improwizacje i chyba już czas by zacząć komponować własne utwory (dla wprawy i nauki). Poza dochodzeniem do wprawy (widzę postępy każdego dnia) szukam źródeł wiedzy.
Moje aspiracje muzyczne są dość proste. Chcę grać i robić to bardzo dobrze. Doskonalić się i rozwijać. Interesuje mnie nagrywanie własnych utworów muzycznych. Z czasem chcę dodać inne instrumenty. Jak klawisze, gitara czy saksofon.
Gatunkowo to nieco bardziej skomplikowana sprawa. Słucham muzyki dobrej i czy to Jazz, Blues, Electro czy SKA nie ma znaczenia, ważne by utwór był dobry. Algorytmy w Spotify w moim wypadku wariują 😉
Chcę zacząć od projektu mającego na celu nagranie utworu w stylu Deep Progresive Underground House, gdzie melodia grana by była na harmonijce.
Oczywiście najgorszym przeciwnikiem w dążeniu do celu jest brak kasy. Muszę kupić jakąś kartę dźwiękową (zintegrowana nie wyrabia), kupić klawisze USB, kupić porządny mikrofon. Przydałaby się też, choćby stara ale jara gitara elektryczna / akustyczna, na której coś tam potrafię zagrać. Szczęściem Music Maker jest teraz darmowy w wersji podstawowej. Ciężko, szczególnie, że mam też inne zainteresowania, jak np. malowanie figurek i tworzenie makiet/dioram).
Dlatego, jeśli ktoś ma coś na zbyciu, kurzy się i zalega, to chętnie przyjmę każdą pomoc. 😃 A co! Jak się nie odezwiesz to się nie dowiesz.

Zdaję sobie sprawę, że moje plany vs doświadczenie to dwa przeciwległe bieguny ale gdyby nie marzenia i pragnienia, gdyby nie nasze pasje, to gdzie byśmy teraz byli? Mam 38 lat i czas już płynie inaczej. Mam cierpliwość, upór i konsekwencję by dopiąć swego i zrobię to metodycznie i spokojnie brnąc naprzód.
Starsi forumowicze zapewne wiedzą doskonale o czym piszę.

Oj dobrze, bo już się rozpisałam bardzo. Jeszcze raz Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie!
_________________
Blues, Jazz, Deep Progressive Underground House, Metal, Rock, Electro, Synth Wave, Trance :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
morten 

Posty: 3
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wilno/Częstochowa
Wysłany: 2019-08-21, 20:37    Odp: Powitanie

Cześć.
I ja jesem nowy.
Mogę podzielić się ciekawym kanałem na YT, gdzie są świetne, darmowe lekcje na harmonijkę:
https://www.youtube.com/c...VLtUlQ/featured
A tutaj przydatne narzędzie do ćwiczenia podciągów (należy pozwolić na używanie mikrofonu by program cię słyszał i rozpoznawał czy poprawnie grasz) https://www.harmonica.com...tter/index.html
Myszką można klikać na każdy z dźwięków by porównać z tym co grasz. Klikając na nutkę - zmieniasz dźwięk z pipipkania na harmonijkowy :) . No i tonację można zmieniać na taką jakiej potrzebujesz.
Pozdrawiam z Wilna
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Felix
Anyari 


Wiek: 42
Posty: 7
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2019-08-22, 12:26    Odp: Powitanie

Powitać kolegę :)

Coś pusto tu i martwo :( Fakt, że forum jest nadal skarbnicą wiedzy ale kurde... Szkoda, że nikogo nie ma. Dzięki za linki, na pewno się przydadzą.
_________________
Blues, Jazz, Deep Progressive Underground House, Metal, Rock, Electro, Synth Wave, Trance :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-08-23, 09:31    Odp: Powitanie

Anyari napisał/a:
Szkoda, że nikogo nie ma.


Są, są tyko nic nie piszą :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Anyari 


Wiek: 42
Posty: 7
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2019-08-23, 10:19    Odp: Powitanie

Felix napisał/a:
Anyari napisał/a:
Szkoda, że nikogo nie ma.


Są, są tyko nic nie piszą :)


A to zwracam honor. Lepiej nic nie pisać niż pisać bzdury, to fakt :D
_________________
Blues, Jazz, Deep Progressive Underground House, Metal, Rock, Electro, Synth Wave, Trance :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2019-09-11, 15:50    Odp: Powitanie

Też nad tym ubolewam... Wszystkie fora powoli przenoszą się do świata Facebooka :/
Special20 fajna harmonijka, a na Melody nie miałem okazji pograć. Ogólnie do nauki, jeśli nie chcesz iść w koszta sprawdzi się jeszcze Suzuki Bluesmaster i Harpmaster. Sporo tańsze od Hohnera a całkiem porządne instrumenty.
Jeśli zaś chodzi o samego Hohnera to ja jednak wolę drewno :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-09-12, 10:23    Odp: Powitanie

Anyari napisał/a:
Poza dochodzeniem do wprawy (widzę postępy każdego dnia) szukam źródeł wiedzy.


Droga Magdo , proponuję Ci korzystanie z warsztatów i lekcji u mistrzów tego instrumentu. Wprawdzie większość jest płatna, ale zdarzają się również zajęcia dofinansowane z urzędów miast, w których się odbywają. Tak było i mam nadzieję będzie w Stalowej Woli. Niedawno wróciłem z 4 dniowych wakacyjnych warsztatów prowadzonych przez Marcina Dyjaka. Jestem bardzo z nich zadowolony. O ile wiem, będą również warsztaty zimowe. Jedynie noclegi i wyżywienie jest we własnym. zakresie. Polecam niedrogie miejsca w akademikach KUL-u ( 35,- za dobę) oraz obiady i śniadania w budynku obok, też niedrogie bo 16 zł, za obiad 2 daniowy. Warto więc za nieduże pieniążki skorzystać. Zwykle nauczyciele biorą min 50 zł/h. A tu masz 5 godz dziennie x 4 dni. Pozdrawiam chromatycznie felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-09-12, 10:28    Odp: Powitanie

Pivo napisał/a:
Wszystkie fora powoli przenoszą się do świata Facebooka


To fakt, tyko z tym, że w Facebooku informacje idą szeregowo i żeby się dokopać do ciekawych tematów trzeba przelecieć mnóstwo stron.
Na Harmoszce wybierasz działy i już jesteś w temacie.

Co do harmonijek miałem w ustach harmonijkę Kongshenga -polecam, bo fajne, soczyste brzmienie, jak w najlepszych modelach konkurencji, a tańsze zdecydowanie. Jestem skłonny całkowicie się przenieść na tego producenta. Części (całe płytki) też dużo tańsze. Polecam :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Anyari 


Wiek: 42
Posty: 7
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2019-09-23, 14:56    Odp: Powitanie

Dzięki za porady i miłe słowa. Chwilowo Trzymam się Mieszka Służewskiego i jakoś nieźle na tym wychodzę. Nie mam czasu jeździć po kraju a w moim mieście to pod względem warsztatów etc. to samo dno i metr mułu.
Wolę inwestować w lepszy sprawdzony sprzęt jeśli chodzi o harmonijkę. Teraz rozważam zakup Seydela Blues Session Steel w tonacji A. Z drugiej strony mam na oku Rocketa od Hohnera i jeszcze nie podjęłam decyzji co wybrać.
_________________
Blues, Jazz, Deep Progressive Underground House, Metal, Rock, Electro, Synth Wave, Trance :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu