Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pancho 


Wiek: 39
Posty: 101
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Tychy / Belvedere
Wysłany: 2018-12-01, 10:52    Odp: [Technika] Podciągi

Poradziłbym Ci coś nowego, ale wydaje mi się, że wszystko zostało już powiedziane w powyższych postach. Jeden z forumowiczów (nie pamiętam który) porównał robienie podciągów do picia coli przez słomkę i muszę przyznać, że ten sposób był dla mnie przełomowy :) Spróbuj tej metody, a nuż będzie to to czego szukasz :) Ważne byś się nie poddawał i dalej ćwiczył. Efekty prędzej czy później na pewno przyjdą. Aha, dobrze by też było mieć szczelną harmonijkę; nie musi być z najwyższej półki, ale lepiej by nie była to zabawka z Lidla :) Powodzenia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2018-12-03, 17:04    Odp: [Technika] Podciągi

Wszystkie siłowe metody są nie dobre. O tyle dobre, że pozwalają się nam przekonać, żę to jakoś pójdzie.
Moja rada jest taka: Pociągnij powietrze na drugim (można też na 3) kanale. Spróbuj tak ustawić język (ale najlepiej nie myśląc o języku) by powietrze wciągać spod górnej pokrywy. Na początku to trudne ,więc pomóż sobie w ten sposób, że dół harmonijki ponieś do góry, prawie dotykając jej dołem do nosa, ale harmonijka cały czas w ustach. Nie ciągnij za mocno. Wciągając powietrze próbuj język przesuwać do tyłu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Nerwus
Nerwus 

Posty: 10
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2018-12-03, 22:50    Odp: [Technika] Podciągi

Harmonijke mam Seydel Blues Session. No w koncu wychodzi.. Przechylilem harmonijke jakbym sie chcial napic z butelki raczej niz przez slomke, jak mi sie zapalil na bendometrze C# zamiast D sie cieszylem jak dzieciak z roweru na komunie :viva: Takze dziekuje za porade z przechylaniem harmonijki. Dalem Punkcik
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2018-12-04, 13:27    Odp: [Technika] Podciągi

Teraz wiesz, że się da, więc próbuj na normalnie ustawionej harmonijce. Siła tu nie ma znaczenia. Jedyne co jet ważne, to skąd ciągniemy powietrze. Wciągając normalnie gra stroik dolny, jeśli chcemy zagrać podciąg musimy w drganie wprawić stroik górny, czyli musimy więcej powietrza wciągać od góry. To się to najprościej odpowiedni cofając język i formując wnętrze jamy ustnej. Myśl, że ciągniesz powietrze od góry. Powodzenia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu