Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
marcinv91

Posty: 5
Wysłany: 2017-12-11, 11:44    Harmonijka chromatyczna Golden Cup JH1040

Cześć,
Do tej pory bawiłem się własnoręcznie kupionym Hohner Special20. Niedawno w ramach prezentu urodzinowego wzbogaciłem się o wpomnianą harmonijkę Golden Cup JH1040. Zgłębiając ją dostrzegłem dziwną rzecz. Dużo powietrza ucieka "bokiem" tj. szczelina w której chodzi suwak.
To normalna przypadłość chromatykow?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-12-11, 14:44    Odp: Harmonijka chromatyczna Golden Cup JH1040

Nie znam tego modelu - jakaś chińska nowość niskobudżetowa. Podejrzewam, że jest bez wentyli, które w znaczny sposób uszczelniają przebieg wydmuchiwanego powierza.
Powietrze powinno uchodzić tam gdzie jego miejsce, czyli w kanałach pod stroikami.
To jakiś ewenement w rodzinie chromatyków! Nie słyszałem o takim przypadku. Dopiero po rozebraniu i sprawdzeniu można poszukać przyczyn. Sprawdź czy docisk grilla jest dobrze wyregulowany?
Może rozbierz harmonijkę i zrób foty na Forum?

p.s. Przestrzegałem i dalej to czynię przed zakupem tanich harmonijek. Nic dobrego nie można się po nich spodziewać.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
marcinv91

Posty: 5
Wysłany: 2017-12-11, 19:04    Odp: Harmonijka chromatyczna Golden Cup JH1040

Rozkręcona tak wygląda. Dokreciłem śrubki przy kanałach, jest trochę lepiej ale nadal bez szału. Na Special20 nosem można grać bez wysiłku a tutaj płuca idzie wypluć 😀
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-11, 22:39    Odp: Harmonijka chromatyczna Golden Cup JH1040

To ją Marcinie rozkręciłeś, aż miło popatrzeć na stroiki, wentyle itp, teraz Felix Ci doradzi :-)
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-12-12, 00:37    Odp: Harmonijka chromatyczna Golden Cup JH1040

Dobrze, że zrobiłeś w dużym powiększeniu.
Na górnej fotografii widać, że plastykowy korpus (od prawej strony) jest mocno porysowany, jakby ktoś papierem ściernym zajechał. I z tej strony zapewne powietrze Ci uchodzi. Z reguły chromatyki mają jeszcze jedną blachę z kwadratowymi otworami.
Pomiędzy tymi dwoma blachami "chodzi" przesuwka. Tu mi tej blachy brakuje. Blaszki te robią także uszczelnienie wydychanego/wdychanego powietrza. Często trzeba je przemywać i smarować oliwką do instr. dętych.
Czy ta harmonijka to aby nie jest jakiś prezent z drugiej ręki?
Jest jeszcze taka wersja, że w tym modelu nie ma drugiej blachy, a zastąpili to z oszczędności nakładką plastykową, co by tłumaczyło rysy po pracy przesuwki. I tu jest pies pogrzebany.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
marcinv91

Posty: 5
Wysłany: 2017-12-12, 06:43    Odp: Harmonijka chromatyczna Golden Cup JH1040

Na 100% jest to sprzęt nowy. Poza tym po dokładnych oględzinach plastik widoczny na zdjęciu ma bliźniacze rysy od szlifowania jak suwak. Myślę że to taka konstrukcja poprostu. Nie spodziewałem się cudów po harmonijce bardziej zaawansowanej technicznie od diaktoniczna ale w jego cenie :(
Jakiś pomysł na uszczelnienie tej konstrukcji?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-12-12, 22:08    Odp: Harmonijka chromatyczna Golden Cup JH1040

Może oliwką nasmarować suwak i dokręcić z czuciem, nie za mocno i nie za słabo. Samo to, że nasmarujesz da pewną szczelność, a śrubkę będzie można mocniej dokręcić.
Tu poniżej masz link, troszkę o smarowaniu. Zapewne na FORUM znajdziesz jeszcze inny temat, bardziej rozbudowany.
http://forum.harmoszka.co...ighlight=oliwka

P.s. Za nim to zrobisz zastanów się, czy tego badziewia nie oddać lub wymienić za dopłatą do lepszego modelu.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
marcinv91

Posty: 5
Wysłany: 2017-12-13, 06:56    Odp: Harmonijka chromatyczna Golden Cup JH1040

Wychodzę z założenia, że prezentów się nie oddaje. Nawet tych najgorszych :) dzięki za pomoc!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-12-14, 20:34    Odp: Harmonijka chromatyczna Golden Cup JH1040

Moim zdaniem głównym problemem jest brak wentyli. Niestety nie podejmę się montażu wszystkich, bo mi się nie chce aż tylu montować ale możesz zrobić samodzielnie z folii jeśli przyjrzysz się jak to należy zrobić na przykładach z neta. W zasadzie to stanowi o komforcie grania w tego typu harmonijce.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu