Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
pankamil 

Wiek: 32
Posty: 1
Wysłany: 2017-11-29, 19:51    Wysokie tony na Tombo FolkBlues

Witam szanownych Kolegów i Koleżanki

Jestem nowym użytkownikiem i od niedawna uczę się grać na harmonijce. Używam do tego harmonijki Tombo FolkBlues która jest moim pierwszym instrumentem tego typu.

W nauce trafiłem na pewną barierę której sam nie mogę pokonać. Chodzi o to, że wydawanie dźwięków na kanałach od 3 do 7 idzie mi całkiem dobrze, z 8 już jest ciężej ale sobie radzę, natomiast 9 i 10 to tragedia dmuchając o zassaniu nie wspominając. Praktycznie nie mogę wydać czystego dźwięku czasami nie mogę wydać żadnego dźwięku w ogóle.

Moje pytanie brzmi czy to może być kwestia techniki (coś robię nie tak lub na tych kanałach powinienem robić inaczej) czy może harmonijki (model za trudny dla początkujących lub kwestia strojenia).

Zaznaczam, że harmonijkę kupiłem nową miesiąc temu (i tyle też "gram") i nie poddawałem jej mocnym zadęciom czy w żaden sposób źle nie traktowałem ani nie modyfikowałem.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
_________________
Uśmiechnij się :)
Miłego dnia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-12-01, 08:45    Odp: Wysokie tony na Tombo FolkBlues

A jaka tonacja? Generalnie na wyższych kanałach faktycznie dzwięk wydobywa się trochę inaczej i nie tylko Ty masz z tym problem. Wydaje mi się, że to tylko kwestia ćwiczenia i wprawy. Ewentualnie jak tutaj nikt z bardziej doświadczonych Ci nie podpowie to poszukaj tematu na YT, pewnie coś się znajdzie (raczej nie po Polsku). Ale moja rada jest taka, żeby próbować, aż trafisz i tego się trzymać ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu