Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sega80 

Posty: 1
Skąd: Lodz
Wysłany: 2007-05-08, 19:00    [Pytanie] Jaka jest różnica między tonacją C a G?

Witam,
jestem poczatkujacym harmonijkarzem, i nie za bardzo wiem jaka jest roznica miedzy tonacjami C i G, (z tego co sie domyslam to G ma chyba nizszy dzwiek czyli jest mniej piskliwa), wiem ze dla poczatkujacych najczesciej jest polecana tonacja C, wiec mam dylemat, bo nie chcialbym czegos piskliwego, wole raczej cos bardziej glebokiego, basowego. Moze jest jakas stronka na ktorej mogbym posluchac tego samego utworu granego na roznych tonacjach, tak zebym mogl sobie porownac. Z gory dzieki za pomoc. sega.
_________________
sega
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-05-08, 20:29    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica między tonacją C a G?

W swojej najnowszej lekcji na YouTube Adam Gussow prezentuje m. in. riff z Juke'a Little Waltera na harmonijkach w roznych tonacjach. Oto on:

http://www.youtube.com/watch?v=KucxvQR0FXM

Prezentowane sa tonacje od G do F#, czyli od najnizszej do najwyzszej. Wyraznie slychac roznice.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-08-29, 16:37    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica między tonacją C a G?

właściwie to mala różnica ale lepiej chyba C niż G bo mając C możesz grac w G
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-29, 18:01    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica między tonacją C a G?

A na G grasz w D. I jaki z tego wniosek? G jest o tyle ciekawą tonacją, że dźwięki brzmią "niżej".
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-29, 18:14    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica między tonacją C a G?

Dokładnie... jednak na pewno nie jest najlepszą do nauki (mam harpa akurat w C i G i mimo wyższego dźwięku C warto ją mieć nawet przy upodobaniach niższych tonacji).
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tomi2130 

Posty: 9
Skąd: z polski
Wysłany: 2007-12-11, 08:59    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica między tonacją C a G?

Witam , mam zamiar kupić sobie harmonijkę silver star,ale nie wiem jaką wybrac tonacje.Mam pytanie czy tonacja "C" będzie dobra dla początkującego gracza?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-12-11, 10:44    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica między tonacją C a G?

Tak, bedzie to świetna tonacja, akurat na poczatek, gdyz duza czesc standartow i melodii jest wlasnie w tonacji G. Poza ta tonacją mozesz na tej harmonijce grac w C i d-moll. Proponuje jednak dolozyc troszke wiecej pieniedzy i kupic Hohner Big River harp (ok 60zł). Jest o niebo lepsza, a jednak nie az taka droga, co czyni ja rasowo brzmiaca bluesowa harmoszka. Gwarant latwiejszej i przede wszystkim przyjemniejszej nauki, co jest bardzo wazne dla poczatkujacego gracza (np. łatwo wydobywalne dzwieki z poszczegolnych kanałów). Kupujac Silver Star mozesz łatwo sie zniechecic.

P.S. Witam na forum ;) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tomi2130 

Posty: 9
Skąd: z polski
Wysłany: 2007-12-11, 13:55    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica między tonacją C a G?

Dzięki bardzo za podpowiedz.Niestety jak na razie nie dysponuje takimi pieniędzmi.Sądze ze i tak dla mnie czyli początkującego gracza droższego sprzętu niema co kupować, bo przecież
mogę nie mieć do tego smykałki ;p mam nadzieje ze silver star mnie nie zniechęci. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-12-11, 21:44    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica między tonacją C a G?

Popatrz na mnie. Co widzisz. Nie wiesz?? Powiem Ci. Kolesia który gra na SS ponad rok i się nie zniechęcam. ty tez dasz radę :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tomi2130 

Posty: 9
Skąd: z polski
Wysłany: 2007-12-12, 12:13    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica między tonacją C a G?

Masz racje Sieja! Ja się tak szybko nie zniechęcam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu