Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
anecia5542 

Wiek: 35
Posty: 1
Wysłany: 2017-08-22, 17:37    Nauka gry - Kielce

Hej 😊 ostatnio robilam porządki w rzeczach po moim zmarłym tacie i znalazłam jego harmonijke (nawet nie wiedziałam ze grał kiedyś...) Doszłam do wniosku że najwyrazniej jest to znak, że muszę nauczyć się grać 😊 tak więc, czy jest tu jakaś dobra duszyczka, która jest z Kielc i nauczy mnie grać na harmonijce?😁 w załączniku jest zdjęcie harmonijki, może ktoś też powie mi coś ciekawego na jej temat, czy nada się dla początkującej osoby 😊
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-08-23, 13:49    Odp: Nauka gry - Kielce

Harmonijka do grania folkowego i ew. POP-u - ( brak zdjęcia pokrywy, nie rozpoznałem modelu i firmy!).
A co grać, to trzeba mieć wizję, co Ci się podoba, czy Folk, Blues, Jazz, POP itd.
Zwykle uczymy się grać na harmonijce diatonicznej (10 kanałowej) lub dla bardziej zaawansowanych na harmonijkach chromatycznych (z przesuwką).
Tu zaś prezentujesz harmonijkę, na której zwykle nasi regionalni twórcy uczą się samodzielnie grać muzykę ludową. Dużo takich muzykantów tworzy w regionie podkarpackim. Jest nawet taki festiwal w Kamieniu k. Rzeszowa, na którym grają w konkursach zdobywają laury.
No cóż myślę, że ciężko będzie znaleźć nauczyciela w tej grupie harmonijek.
Gdybyś jednak chciała się uczyć na H. diatonicznych :) można by ew. polecić kogoś z Kielc np. kol. Harry (tu na forum czasem bywa) - możesz napisać na priva do niego.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-09-22, 20:15    Odp: Nauka gry - Kielce

Post pewnie dawno już nie aktualny, ale nawet jeśli to niestety ja nie jestem w Kielcach (przeprowadziłem się do Gdańska). Wcześniej był też Rogal z Kielc, ale też się przeprowadził ;) Tym samym kielce są chyba w zasadzie wolne od harmonijkarzy, chociaż to nigdy nie wiadomo jakie perełki chowają się po domach :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu