Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-04-30, 08:49    Podrasowanie wzmacniacza pod harmonijke

Witajcie, szukajac jakis czas temu wzmacniacz do zabawy z harmonijka trfilem na post Bartka Łęczyckiego który sprzedawał małego tranzystorka Mega Amp. Pisal, ze wzmacniacz brzmi bardzo fajnie bo jest po harmonijkowych przerobkach.
Mam pytanko na czym polegają takie przeróbki we wzmacniaczu? Nie znalazłem nigdzie takiego tematu na forum, ale może źle szukałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-05-01, 16:07    Odp: Podrasowanie wzmacniacza pod harmonijke

To są tematy raczej z forum dla elektroników. Każdy fachowiec ma swoje sposoby podrasowania choć w sumie to dla większości ludzi z branży są znane.
Podrasowanie czyli tuning/kustomizacja, może oznaczać wymianę elementów pasywnych (rezystory, kondensatory) i aktywnych ( lampy tranzystory) na inne pozwalające uzyskać inne, lepsze brzmienie lub większą moc. Często też wymienia się głośniki lub nawet transformatory zasilające i głośnikowe.
Wypadkowa tych kombinacji często metodą prób i błędów prowadzi do niespodziewanie dobrych efektów.
I jedne z tych w.w. elementów zostały prawdopodobnie zamienione na inne w Bartkowym wzmaku.
Musisz pogadać z właścicielem takiego piecyka, albo z elektronikiem, który go przerabiał.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu